Największa giełda

Ranking kryptowalut grudzień 2021 – podsumowanie roku

Kolejny rok prawie za nami i można z całą pewnością powiedzieć, że był to bardzo udany rok dla całego rynku kryptowalut. Na początek podsumujmy jak kończy się mijający właśnie grudzień, a następnie przejdziemy do podsumowań całego 2021 roku.

ranking kryptowalut grudzień 2021

Cóż końcówka roku nie wygląda zbyt optymistycznie, wszystkie krytpowaluty oprócz jednego rodzynka widnieją obecnie na czerwono.

Bitcoin w stosunku do ubiegłego miesiąca spada o 17 %. Ethereum i Binance Coin podobnie.

Jedyną kryptowalutą wykazującą wzrosty w grudniu jest Terra (LUNA). Kryptowaluta po raz pierwszy znalazła się wśród dziesiątki największych walut pod względem kapitalizacja. Cena Terra rośnie w grudniu o 56 %.

Terra to unikalny blockchain umożliwiający tworzenia systemów płatności opartych na stablecoinach. Obecnie Terra umożliwia korzystanie ze stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim, południowokoreańskim wonem, mongolskim tugrikiem i koszykiem walut Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Jak sytuacja wyglądała na początku 2021 roku

Dla przypomnienia zerknijcie przez chwilę jak kształtowała się pierwsza dziesiątka kryptowalut 1 stycznia 2021. Bez większego wnikania można zauważyć, że ceny czołowych kryptowalut były dużo niższe niż obecnie, ponadto wiele walut zajmujących najwyższe pozycje wypadło obecnie z pierwszej dziesiątki.

ranking kryptowalut grudzień 2020

Jak łatwo zauważycie, w rankingu dziesięciu największych kryptowalut z końca 2021 roku nie ma już Litecoina, Bitcoin Cash, ani Chainlink. Zajmują one obecnie miejsca w okolicy 20 pozycji w zestawieniu pod względem kapitalizacji.

Rok 2021 był rekordowy dla kryptowalut

Mijający właśnie rok to okres ustanawiania nowych rekordów cenowych dla większości kryptowalut. Bitcoin w listopadzie tego roku zanotował ATH na poziomie 68 692 dolarów, co daje zawrotną kwotę ponad 270 tyś. złotych za jednego Bitcoina! Równie dobrze poradziło sobie w tym roku Ethereum, a także Binance Coin oraz Solana dające roczny zwrot w tysiącach procent.

Spójrzcie teraz na zestawienie największych dziesięciu kryptowalut wraz ze stopami zwrotu jakie pozwoliły w tym roku uzyskać.

stopa zwrotu 2021.1

Wygląda na to, że umiejętne zainwestowanie w każdą kryptowalutę z pierwszej dziesiątki mogło dać na prawdę niezłą stopę zwrotu. Zaczynając od Bitcoina, który pod koniec roku pozwoliłby zarobić 79 %, a kończąc na Solanie dającej ponad 12 tys. % zwrotu albo Terra 13 652 % zwrotu.

Co ważnego zdarzyło się na kryptowalutach w 2021 roku?

Salwador przyjmuje Bitcoina jako prawny środek płatniczy

Rząd Salwadoru ustanowił BTC legalnym środkiem płatniczym obok dolara amerykańskiego. Ustawa została przegłosowana w połowie 2021 roku, od tego czasu przedsiębiorcy w Salwadorze mają obowiązek akceptowania BTC jako formy zapłaty za towary i usługi. Salwador utworzył dla mieszkańców specjalny portfel, którym mogą się posługiwać aby odbierać transakcje w Bitcoinie. Rząd zainwestował również w kryptowalutę kupując duże ilości BTC, jako zabezpieczenie dla stworzonego systemu finansowego.

https://kryptowaluty.info.pl/salwador-zaglosowal-za-przyjeciem-ustawy-o-bitcoinie/

MicroStrategy rozpoczyna inwestowanie w Bitcoina

Mało znana amerykańska spółka produkująca oprogramowanie, stała się sławna za sprawą inwestycji w Bitcoina. Prezes spółki Michael Saylor postanowił kupić pierwszego Bitcoina w sierpniu tego roku. Dziś spółka posiada 121 044 BTC wartych kilka miliardów dolarów i nie zamierza na tym poprzestawać. Bitcoiny zostały zakupione za gotówkę oraz za wyemitowane obligacje dłużne. Analitycy twierdzą, że stale rosnąca inwestycja w BTC, dałaby spółce zysk w wysokości ok. 50 %, ale inni zauważają również fakt, że w przypadku bessy na rynku kryptowalut firma pozostaje z długiem w wysokości około 2 miliardów dolarów.

https://kryptowaluty.info.pl/microstrategy-dokupuje-7000-bitcoinow/

Chiny delegalizują branżę kryptowalut

We wrześniu 2021 roku Chiny wystosowały zdecydowane stanowisko, zgodnie z którym kryptowaluty oraz wszelka związana z nimi działalność jest w państwie środka nielegalna. Rząd chiński jednoznacznie stwierdził, że wszelkiego rodzaju działania dotyczące kryptowalut będą śledzone oraz odpowiednio karane. Na skutek tak radykalnego postępowania chińskich władz z kraju wyniosło się wiele biznesów zajmujących się cyfrowymi aktywami. Wliczając w to kopalnie oraz giełdy kryptowalut.

https://kryptowaluty.info.pl/kryptowaluty-sa-nielegalne-chiny-zapowiadaja-ostra-walke-z-branza/

Tesla akceptuje Bitcoina w ramach płatności za samochody ale szybko się z tego wycofuje

W marcu 2021 roku szef Tesli, Elon Musk zelektryzował całą społeczność kryptowalut, oznajmiając że firma zacznie przyjmować płatności w Bitcoinie. Nie trwało to jednak dłużej niż miesiąc i Tesla wycofała się z tego pomysłu. Powód podany przez Elona Muska to zbyt duże zużycie energii elektrycznej wykorzystywane w procesie kopania kryptowaluty oraz znaczna ilość spalin zanieczyszczająca w ten sposób środowisko naturalne. Musk stwierdził, że Tesla ponownie rozważy akceptowanie Bitcoina, jeśli społeczność górników w większości przejdzie na energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych.

https://kryptowaluty.info.pl/tesla-zaczela-sprzedawac-samochody-za-bitcoina/

Dodaj komentarz