Największa giełda

Dzwoni do ciebie blockchain? Nie odbieraj! To scam

Uważaj na telefony od oszustów podszywających się pod blockchain

Ludzie interesujący się kryptowalutami narażeni są ostatnio na telefony od firmy, która podaje się za blockchain.com lub inną firmę związaną z rynkiem kryptowalut. Podszywanie się pod istniejące giełdy kryptowalut również jest często wykorzystywaną praktyką w tego typu oszustwach. Są to telefony od naciągaczy, których celem jest prawdopodobnie wyłudzenie wrażliwych danych.

Możecie otrzymać np. telefon czy email od giełdy Binance, z propozycją inwestycji w kryptowaluty. Giełdy kryptowalut nie dzwonią do swoich klientów i nie namawiają ich na zakup krypto. Pod żadnym pozorem nie podajcie żadnych poufnych informacji w trakcie takiej rozmowy i nie wpisujcie żadnych haseł na stronę internetową, którą będą próbowali wam zaproponować w takiej rozmowie.

Osoba z którą będziecie rozmawiać może próbować was skusić twierdząc, że macie do odbioru pewną kwotę BTC lub innej kryptowaluty. Nie dajcie się jednak zwieść, bo zamiast otrzymać obiecane pieniądze możecie paść łupem oszustów wyłudzających dane, którzy na przykład wyczyszczą wasze konto bankowe albo portfel na którym macie kryptowaluty.

Wszelkie tego typu telefony powinniście zgłaszać na policję z podaniem nazwiska osoby, z którą rozmawiacie, numeru telefonu oraz nazwy firmy.

Przeczytaj więcej o tym niebezpiecznym procederze tutaj:

Coraz więcej oszustw na fali hossy kryptowalut

Jeżeli jesteście ciekawi skąd dzwoniący mają wasz nr telefonu, to można to sprawdzić na stronie haveibeenpwned.com wpisując swój email albo nr telefonu. W ten sposób dowiecie się czy wasze dane wyciekły kiedyś z jakiejś bazy danych.

Uwaga scamerzy mogą też wysyłać maile podszywając się pod nadawcę “Blockchain.com” i informując o komunikatach dotyczących bezpieczeństwa konta. W mailu znajduje się przycisk “Click here”, po którego kliknięciu oszuści będą próbowali wyłudzić wrażliwe dane i wykraść Wasze pieniądze. Nie klikajcie w takie linki i pod żadnym pozorem nie podajcie tam żadnych informacji.

Przykłady fałszywych maili:

blockchain scam mail
Scam nr 1
Blockchain.com scam
Scam nr 2

Nie klikajcie w żadne linki z otrzymanych fałszywych maili. Ktoś stosuje phishing, podszywając się pod blockchain.com

593 komentarze do “Dzwoni do ciebie blockchain? Nie odbieraj! To scam”

 1. Numerów to oni mają tysiące z których dzwonią, tylko kto udostępnił nim nasze numery.
  Dziś do mnie dzwonili kilka razy nr 786688328, 786700716 792029866,532471152,

  Odpowiedz
  • Tak dla informacji ,mogą zadzwonić nawet z Twojego numeru . Mogą sobie wpisać każdy numer który się im spodoba i on pojawi się Tobie na telefonie.

  • Witam do mnie też wydzwania od zeszłego tygodnia Pan Jurii Saks z roznych numerow WhatsApp +48664589424. Jak zadzwonił za pierwszym razem mówił że zakładałam konto w 2022 r na Blockchain.com jednak ja nie pamiętam. Dostałam tam bonus finansowy i podobno zgodziłam się na obracanie automatyczne tym bonusem. I mam tam teraz 0.25 bitcoina, chcą żebym go wypłaciła i on mi w tym pomoże. Jednak ja się na początku nie dałam i go tak przeciągałam. On mi powiedział że będę musiała odprowadzić od tego podatek. Wspomnę że on jest pracownikem Binance która się mieści w Warszawie podał KRS firmy swoją licencje maklera. Ja mu mówię że boję się mam obawy on mnie naciska we wszystkim mi pomoże nic nie stracę. Powiedział że jak mi zablokują to konto to i tak będę musiała odprowadzić od tego podatek i że jest już u ich księgowej przygotowany. Nie wiem co mam myśleć na ten temat. Co robić

  • Do mnie dzisiaj tez dzwonili – 786420189 i 786629007, wysmialem i pocisnalem kolesia od oszusta, ale o dziwo nie probowal jakichs danych wyludzic, tylko gadal, ze konto zostalo zablokowane przez nieaktywnosc, mam sie zalogowac i wyplacic hajs.
   Scam pewnie byl ukryty na innym poziomie, gdybym uwierzyl, chociaz jakis security popup byl po zalogowaniu.

 2. Do mnie dzwonili wczoraj też z akcentem Rosyjskim z numeru +48 796405207 i koleś twierdził że mam wypracowane 0,15 bitcoina na portalu na którym nigdy się nie logowałem, przedstawił dwie alternatywy zablokowania tych aktywów i usunięcia danych i konta lub wypłatę 80% zysków a 20% pozostawienia do dalszego inwestowania. Nie wiedziałem o co chodzi więc powiedział że przyśle info na email i jutro, czyli dziś się skontaktuje żeby podjąć odpowiednie kroki.
  Zadzwonił dziś ten sam numer i koleś i nawija żebym włączył komputer i zainstalował program, to ja mu na to że wybieram opcję zablokowania wszystkiego i nic od nich nie chcę, bo doczytałem się właśnie wczoraj w powyższych komentarzach co trzeba zrobić i rozłączyłem się z gościem blokując numer. Po 30 sekundach dzwoni kobitka niejaka Nowicka z numeru+48 601554413 i się produkuje że dostała zlecenie zamknięcia konta i usunięcia danych i też mi każe pobrać jakiś program, no to ja na to że nie będę nic instalował, więc zaczęła się produkować o regulaminie i nie daje mi dojść do słowa, więc jej przerywam i mówię niech zaczeka bo muszę włączyć aplikację do zapisywania naszej rozmowy i czy wyraża na to zgodę, odpowiada że oczywiście zanim włączyłem aplikację babsko się rozłączyło .
  Więc wniosek taki że jak ktoś zadzwoni z taką propozycją to trzeba powiedzieć że chcemy zapisywać rozmowę i mamy spokój.
  Ludziska nie dajmy się robić w konia !!!

  Odpowiedz
  • To czy zapisujesz rozmowę czy nie mają to w d….e , po prostu zrozumiała że nie zrobi Ciebie w bambuko i zrezygnowała .Ale może zadzwonić jeszcze raz , więc się pilnuj .

  • Mogą zadzwonić z każdego numeru ,nawet z numeru osoby Tobie bliskiej lub osoby która o niczym nie wie . Dzwonią również z numerów osób pokrzywdzonych tym procederem.

 3. Do mnie też dzwonił ktoś, sądząc po akcencie obcokrajowiec, podający się za pracownika firmy blockchain(chyba .com), żeby potwierdzić dane. Znał moje imię i nazwisko. Tymczasem ja nigdy nie zakładałem konta na żadnej tego typu stronie.

  Odpowiedz
 4. Mam dokładnie taki sam przypadek.
  Wydzwania Mariusz Dudkiewicz z akcentem ukraińskim, za każdym razem z innego numeru. Gdy oddzwaniam odbierają osoby mocno zdziwione, twierdząc, że nie dzwoniły na mój numer.

  Odpowiedz
 5. Też miałem taki telefon – kole s z ukraińskim akcentem zadzwonił, że mam zapomniane konto z 0,2 bitcoina. Na pytanie w jakim serwisie podał strone blockchair.com Wszedłem podczas rozmowy na ten serwis, “konsultant” twierdził, że w celu zalogowania muszę kliknąć na 6 kropek, których na stronie nie było. Jak o tym powiedziałem, to zaproponował pomoc przez pulpit zdalny (any desk). Dzwonił do mnie kilka razy bo nie miałem wcześniej czasu a od początku podejrzewałem, że to oszustwo. Za każdym razem wyświetlał się inny numer. Na żaden z tych numerów nie można oddzwonić – być może są to jakieś wirtualne numey.

  Odpowiedz
 6. Dodaje kolejny nr 729974978, wschodni akcent, ledwo rozumiałam o czym mowa, ale po dłużej chwili udało się dzwoniącemu przeliterować stronę i niby na stronie blockchain.com założyłam konto czy coś. Reszty nie przytoczę, bo nic z tego nie zrozumiałam, bo nawet nie wiem o co chodzi z tymi krypto. Nie wiem, czy ludzie serio są tak naiwni i dają się oszukiwać takim ludziom….

  Odpowiedz
  • U mnie podobnie, dziś 26.01.2024 dzwonił niejaki Adam Kulewicz z telefonu 577205101, że ok 2 lata temu założyłam konto i mam 0,15 bitcoina, po przewalutowanie to ponad 6 tysięcy dolarów, poprosiłam o maila, owszem wysłał. Ale z tego co widzę schetamt identyczny jak u wszystkich

 7. Dzień dobry
  12.01.2024 dzwoniła kobieta ze wschodnim akcentem, potem przełączyła go mężczyzny też we wschodnim akcentem. Podali info, że mam konto w fortissio (zgodnie z prawdą) i firma ma dla mnie 0,51 Btc do wypłaty.
  Sugerowali, że aby uzyskać pieniądze muszę mieć min. 20% własnych środków na koncie.
  Ponieważ nie miałem na koncie pieniędzy i powiedziałem, że nie mam możliwości wpłacenia, umówili się na poniedziałek – 15.01.2024 na dalszą rozmowę… Oczywiście ponownie nie zadzwonili.
  Za to dziś rano (15.01.2024) zadzwonił gość podający się za pracownika banku z informacją, że wstrzymują przelew i proszą o potwierdzenie dokonanego przekazu. Szczęśliwie pomylili osoby, bo ja nie miałem konta w podanym banku (miał je inny człowiek, o tym samym imieniu i nazwisku):)
  tel. z których dzwonili to: 725252093 oraz 609297585

  Odpowiedz
 8. telefon 661571513 – dzwonił mężczyzna, twierdząc, że już “dawno temu” założyłem u nich na “stronie” konto handlowe i chce dokonać ustaleń. Nie podał żadnych szczegółów (jaka strona, co za firma) i jak tylko zorientował się, że nie będę współpracował, rozłączył się bez słowa.

  Odpowiedz
  • 512978168 dziś dzwonili w podobnej sprawie. Niby założyłam konto i sami pieniądze na konto mi wpłacili i prowadzili i chcieli bym rozdysponowała . W kolejnym dniu dzwonią…ja powiedziałam , że nie rejestrowalam sie nigdzie a oni, że nalicza mi prowizję ale za co???Rozłączyłam się. Co się dzieje jakim prawem ktoś w moim imieniu prowadzi jakieś konto i straszy opłatami?

 9. Kolejny numer oszustów: 603565777.
  Wschodni akcent, podobno rok temu zakładałem konto kryptowalutowe (a nic takiego nie robiłem). Namolny, agresywny. Znał jedynie mój e-mail.

  Odpowiedz
 10. Uwaga na numer: +48503689032. Wschodni akcent i totalnie bezczelny typek.
  Mam nadzieję, że ktoś się w końcu za to weźmie i zrobimy porządek. Złodzieje i oszuści *****

  Odpowiedz
 11. Dwóch i brokerów namawiało mnie na inwestowanie, długo i namolnie i dałam im się podpuścić, jak owieczka poszłam koniec końców za nimi i to był największy błąd. Konohafx i pixpal zwyczajnie w świecie mnie oszukali i okradli.
  – jednak nie odpuszczam
  – prawnicy i policja twierdzą że można z nimi walczyć
  – ja też tak sądzę, bo działają już wiele lat a ta strona ich pixpalpro to już któraś z rzędu, nowa i nowa
  – moje prawniczki 696 – 718 – 446 – w Polsce i za granicami mnie reprezentują
  – banki które dostały moje przelewy zostały już powiadomione o konieczności wydania danych osób które dostały moje środki
  – obecnie trwają negocjacje zwrotu od jednej osoby fizycznej, która dostała mój przelew na 3 tyś funtów, a która to też była równolegle ze mną oszukiwana (niestety ta kobieta wysłała tym oszustom moje pieniądze i ich teraz nie ma, ale chce oddać)

  Odpowiedz
  • A mówia ,że głupich nie sieją . Teraz juz wiem ,że to prawda . Głupich jest pełno wokól . Jak mozna byc tak głupim ( bo pzeciez nie naiwnym) ?

 12. mnie tez ostatnio nekaja dokladnie ten sam schemat wschodni akcent czasem sie sam numer a czasem wyswietla sie restauracja, firma budowlana, a za pierwszym razem wlasnie sie wyswietlilo jako praktyka lekarska i juz sie zapalila czerwona lampka, tekst ze mialem konto na coinmarketcup, xtb albo fortissio i robot wygenerowal zysk, a dobrze wiem na ktorych gieldach albo brokerach mam badz mialem konto, mowie ze nie ma opcji ze mialem na ktores z tych gield, to rozlaczali sie od razu, ale dzis trafilem na goscia ktory szedl w zaparte ze napewno mialem i pewnie zapomnialem przez 2 lata, ze jak nie odbiore zysku to mnie zglasza do KNF, zebym szykowal adwokata za ukrywanie dochodu

  Odpowiedz
 13. Dodam kolejny numer do kolekcji: 793 173 734, założyłem konto handlowe 2 lata temu i po 3 miesiącach bezczynności oni przejęli to konto i handlowali nim i teraz mam do wypłaty pieniądze – podobno :). I żeby to zrobić to potrzebuję około godziny czasu i internet….

  Odpowiedz
 14. Macie może pomysł jak można ich zgłosić? Wydzwaniają do mnie codziennie z różnych numerów. Za każdym razem proszę, żeby przestali do mnie wydzwaniać, ale jest to coraz bardziej męczące. Byłam na policji, ale powiedzieli, że dopóki mnie nie okradną to nie mogą nic z tym zrobić. Może powinnam to zgłosić jako nękanie? Macie do polecenia aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych.

  Odpowiedz
 15. Do mnie zadzwonił “ktoś” z wschodnim akcentem, przedstawił się jako Stefan Janoski, nie zrozumiałem nazwy firmy, kiepska jakość połączenia. Poinformował mnie, że mam do odbioru 5200 $ z konta na binance, które założyłem w ubiegłym roku. Hm…nic takiego nie robiłem.
  Zaproponował mi, że pomoże w wypłacie tych srodków ale trzeba na to około godziny. Nie zgodziłem się i poprosiłem o przesłanie informacji na e-mail.
  Nie przysłał.
  Numer telefonu, z którego dzwonił 509089814

  Odpowiedz
  • Od około miesiąca mam podobną sytuację. Pani chyba z Ukrainy. ciężko ją zrozumieć jakieś szumy jakby była w pociągu. umawiamy się już kilka razy, żeby wypłacić podobno jakieś pieniążki z fortissio. faktycznie mam tam konto ale raczej nie mam nic do wypłaty ale jeszcze sprawdziłam. Może kiedyś zakładałam na innego maila czy coś no nie wiem . z ciekawości myślę sobie zobaczymy. W końcu udało nam się zgrać abym była przed komputerem i Pani ze wschodu tłumaczy mi żebym wpisała w wyszukiwarkę deskhelp i pobrała aplikacje po czym podała jej numer. Ja mówię, że jej nie podam bo to jest zdalne połączenie do mojego komputera po czym Pani zaczęła się denerwować bo chyba już myślała, że jest blisko a ja nie chciałam jej podać numeru do połączenia zdalnego.. i mi mówi że zaraz wszystkiego się dowiem, że zaraz krok po kroku wytłumaczy mi jak wypłacić 7500$…. aj narobiła mi ochoty

 16. witam
  mam pytanie , kiedy spodalam numer telefonu na Stronie odnośnie investycji, i zaczęły sie telefony od roznycvh numero ludzi mówiący po polsku z różnymi akcentami
  po 3 miesiącach jak mowie im ze nie chce mieć z nimi nic wspólnego zaczelo sie strasznie ze oni prowadza moje konto i za prowadzenie tego konta naliczone mam 80 zl i jak nie zaplace to podadzą mnie to ściągania długu z urzędu skarbowego.
  nie mam login ani nic takiego .
  czy moge oni usiasc na moich poborach jesli maja tylko numer telefonu i imie ?
  z gory dziekuje za pomoc

  Odpowiedz
 17. Kurna, jakim trzeba być debilem, żeby wysyłać komuś kasę? Tylu frajerów Ziemia nosi… niech rozdają pieniądz, sami pewnie nie potrafią korzystać.

  Odpowiedz
 18. Dziś namolne próbowali mi wcisnąć środki, które rzekomo kiedyś zainwestowałem (250$ i zrobilo się nagle 0.12 BTC z tego),
  numery:
  721353953
  505252211
  724435765
  696881982
  na koniec az chyba ich sam kierownik dzwonil czemu nie chce tych 0.12 BTC

  Odpowiedz
 19. Od połowy lipca dzwoni do mnie nie jaki: Adam Potocki z blockchain.
  Nie poddaje się w próbach ponownego kontaktu. Jego zdaniem posiadam, nie zamknięty portfel krypto.
  A on ma mi pomóc w wypłacie tych środków.
  Poprosiłam go o więcej informacji na maila. Oto co dostałam:

  Witam serdecznie .
  Numer licencji :309 020 836
  Nazwa firmy: Blockchain
  REGON:366315562
  NIP: 7151938995
  KRS: 0000658035
  Ulica:ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI 124 /21
  Miejscowość:Warszawa
  Portfel krypto: link

  Na koncie krypto pod linkiem jest ponad 0.5 BTC.
  Ale nie pamiętam, żebym na blockchain zakładała konto. Jedyny obrót krypto jaki dokonywałam, był na bankowości Revolut.
  Czy ktoś może pomóc mi zweryfikować, czy to oszustwo? Czy zgłaszać taką osobę na policję?

  Odpowiedz
  • Zastanów się jak często ktoś puka do Twoich drzwi ze 100 na swoim koncie bankowym i pyta się czy czasem nie zgubiłaś jej rok temu w Meksyku.
   Możesz wpuścić takiego gościa do domu, poczęstować herbatką i ciasteczkiem, a on w międzyczasie opędzluje Ci mieszkanie.

  • Dziś również kontaktował się zemną ten czlowiek. Bardzo kiepska jakość połączenia. Kilka razy prosiłam o powtórzenie nazwy firmy, z której dzwoni. Nic mi ta firma nie mówiła. Poprosiłam o wysłanie wszystkiego na maila.
   Identyczna treść jak powyżej. Mail naszpikowany linkami.
   Doskonale wiedział jak mam na imię, i miał w bazie mojego maila. Nic mu nie podawałam.
   Ewidentnie oszustwo, nigdy w krypto się nie bawilam

 20. W dn
  08.08.2023 dzwonił do mnie broker z Blockchain (wschodni akcent) z informacją o możliwości odzyskania ukradzionych pieniędzy ,które zostały podobno zainwestowane przez oszustow we Francji w Bitcoin. Trzeba tylko wpłacić 1500 zł na weryfikację wniosku w SAFU. Pieniądze zostaną mi oddane. Muszę jedynie założyć konto na Binance, a on mi pomoże poprzez instalację Any Desk.
  Miałam dużo szczęścia,bo internet ciągle przerywal i tylko mógł mnie instruować przez telefon. Nie miał podglądu do dokumentów,które tam zamieściłam.
  Po Państwa komentarzach szybko odinstalowałam pulpit zdalny, a później zgłosiłam ten fakt na policję Policja zna już tę formę oszustwa. Usunęłam konto na Binance. Broker nazywa się Michał Suchowierski tel. +447435410454, +48 882226014. Mail: suser19@spark.com,
  Zostało mi jeszcze zablokować dowód osobisty, bo już zauważyłam nowe zapytania o kredyt w BIK. Czy moje dane wprowadzone do Binance nie zostaną wykorzystane w celu wzięcia pożyczki/kredytu przez oszustow, po odinstalowaniu tych aplikacji?

  Odpowiedz
 21. Cześć, wydzwania do mnie ktoś z firmy CoinMarketCap. Również ze wschodnim akcentem, również proponuje wypłatę (ok 6000$). Twierdzi, że założyłam konto handlowe i wysłał mi na maila (którego już miał) dane do logowania.
  Nie wchodziłam przez wysłany link ale weszłam na stronę tej firmy i wprowadziłam dane i rzeczywiście na jakieś konto się zalogowałam.
  (e-mail i login wyglądają na wygenerowany automatycznie)
  Pan twierdzi, że mogę wpłacić pieniądze w czym oferuje oczywiście pomoc, i że w związku z tym będę musiała rozliczyć PIT38.

  Niestety kiedyś w przypływie naiwności wysłałam 50euro rejestrując się na jakiejś (już zapomniałam) stronie oferującej zarobek na kryptowalutach.
  Chyba podawałam wtedy tylko imię, e-mail i telefon.
  Czy możecie mi pomóc podpowiadając czy w związku z tym, że coś im wysłałam mogę mieć jakieś konsekwencje? Czy jeśli mają mój nr konta lub nr karty (nie pamiętam jak przelałam środki) mogą rzeczywiście wygenerować mi konto handlowe (co to w ogóle jest?) i czy mogą pociągać mnie do jakiejś odpowiedzialności finansowej (np wygenerować jakąś stratę i w konsekwencji mieć prawo do jakiejś wpłaty z mojej strony?)

  Ewentualnie podpowiedzcie proszę gdzie mogę się zwrócić o pomoc w zamknięciu takiego konta.

  Odpowiedz
  • To Ty możesz ich pociągnąć do odpowiedzialności za próbę oszustwa. Co do zamknięcia konta to poproś żeby zostało zamknięte, jak nie będą chcieli to nic nie poradzisz.

 22. Przed chwilą dostałam telefon blockchain, akcent zagraniczny powiedziano mi że założyłam konto gdzieś tam w 2021 roku ale że nie korzystałam to analityk handlował pod moim nazwiskiem i zarobił niezłą sumę, z której połowa należy dla mnie i chcą mi ją wpłacić na konto bankowe lub kryptowalutowe. Na pytanie jakim prawem pod moimi danymi coś się odbywało Pani powiedziała “żeby Pani nie zamknęli konta”.
  Dzwonione było z MS-GD 697935698.

  Odpowiedz
 23. Witam chciałem zapytać czy user.vexchange.group to też oszuści Jakub Arciszewski menadżer chce zmiany z banku na revolut bo mam proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • Witam mnie na razie naciągnęli na 2500eur. Nie wpłacają, ani grosza. Nie daj się naciągnąć na wpłatę podatku, bo stracisz kasę. Najpierw zażądaj potwierdzenia wpłaty kapitału początkowego bo jest bez podatku i jego zwrotu. Pierwszej wpłaty na twoje konto bankowe nie na żadne inne. Od razu będą robić problemy i przestaną dzwonić co dziennie o powiększanie kapitał na giełdzie. 20tys. Dolarów czystego zysku nagle przerwało współpracę bo nie byłem chętny do zapłacenia podatku od tej kwoty. Revolut otwierają z tobą na AnyDysk i wciskają pin 322311, żeby mieć dostęp do revolut. Szybko go zmień.

 24. czerwiec, zadzwoniła do mnie kobieta z ukraińskim akcentem, na drugi dzień koleś z takim akcentem, podał się za Artura Mazura, dzwonił z portalu “blockchain com” , zapytał czy “pani oglądała swoje konto kryptowalutowe”. Powiedziałam że ktoś się poszywa. Rozłączył się. numery które dzwoniły: 510468498 oraz 500412192

  Odpowiedz
 25. Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy? Po zgłoszeniu na Policję lub do kancelarii prawniczo – detektywistycznej?

  Odpowiedz
 26. Przed chwilą dzwoniła do mnie kobieta przedstawiająca się za Polkę, oczywiście mówiła ze wschodnim akcentem. Nie potrafiła powiedzieć skąd ma moje dane, ani jak mam na nazwisko znała tylko moje imię. Próbowała mi wmówić, że mam konto handlowe i gram na giełdzie, i mam wpłacić pewną a sumę pieniędzy. Gdy zacząłem zadawać pytania, rozłączyła się. Dzwoniła z numeru, który jest zarejestrowany na biuro rachunkowe w Warszawie, przy próbie oddzwoniebia na ten numer oczywiście połączyłem się z biurem rachunkowym. Uważajcie na tego typu telefony.

  Odpowiedz
  • Miałam dziś podobny telefon, tylko dzwonił mężczyzna ze wschodnim akcentem z numeru 506 373 742, który wyświetlał się jako Kancelaria Radcy Prawnego z Białegostoku. Miałam pobrać program do udostępnienia pulpitu zdalnego, aby otrzymać zwrot środków z konta handlowego (30 tys płatne w Bitcoinach).

 27. Niejaki pan Norbert Braun -brocker- dzwonił, dzwonił w koncu ok załozyłem konto na TIH, wplaciłem 250$ pomógł zarobić 100$ w tydzień …. teraz namawia do zinwestowania 4000$ i od razu czerwona lampka się zapaliła gdy gosć powiedział…. “gwarantuje min. 100% zwrotu w 10dni” .. A dzisiaj przesłał to….

  List zobowiązujący

  Rej. Numer: 1j1/1759
  Rej. Data: 27/04/2023

  Szanowny Robert XXXXX
  Niniejszy list potwierdza zobowiązanie Departamentu Finansowego spółki
  TIH ( Taylor Inwestycja i Handel ) oraz Pana do inwestycji w kontrakty
  surówców i akcje na okres czasu 10 dni roboczych, od 27/04/2023 do
  11/05/2023.

  Warunki:

  1. Klient zobowiązuję się do inwestucji w spółce TIH (
  Taylor Inwestycja i Handel ) na okres czasu 10 dni roboczych.

  2. TIH ( Taylor Inwestycja i Handel ) zobowiązuję się do
  zarobku w okresie czasu 10 dni roboczych o wysokości nie niższej niż
  23% od kwoty inwestycji przez klijenta.

  Kwota inwestycji : 16,500.00 PLN
  Minimalna kwota zwrotu : 20,295.00 PLN
  27/04/2023

  Dyrektor Zarządzający TIH
  Daniel Odinson
  ____________________
  Kierownik Działu Finansowego TIH
  Marcin Jafferson

  więc czas skończyć współpracę

  Odpowiedz
  • Nie ma to jak dobry marketing. niestety sporo ludzi nabiera się na takie sztuczki.

 28. Dostałem tego typu e-maila. Miałem doczynienia kiedyś z kryptowalutami. Dobry dzień!

  Nazywam się Keshav Sharma z Działu Ryzyka i Oszustw Blockchain.

  Uprzejmie informujemy, że mamy portfel BTC otwarty pod Twoim nazwiskiem przez oszukańczą firmę. Działalność tej firmy została zablokowana przez FCA i otrzymaliśmy zgodę na udostępnienie portfela BTC użytkownikowi końcowemu, czyli Tobie. Przelew w kwocie 2,852867 BTC czyli około 64748,95 USD w oparciu o aktualną cenę BTC jest gotowy do wysłania.

  Musisz przejść proces weryfikacji FCA, aby otrzymać środki z portfela bitcoin, który został zarejestrowany przy użyciu Twoich danych osobowych. Ten portfel BTC został otwarty w Twoim imieniu przez oszukańczą firmę maklerską, która została zablokowana, ale wszelkie pozostałe pieniądze muszą zostać wysłane do właściciela tego konta, w przeciwnym razie je zablokujemy. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie. Czy ktoś potrafi powiedziećjakąś prawdę czy fałsz na tę oferte niby od blockchain

  Odpowiedz
  • Od kiedy to słup miałby dostać jakieś pieniądze, a z tego wynika, że zostałeś słupem w jakiejś firmie, co oczywiście jest karalne. Prawdopodobnie tak nie jest, i nie jesteś słupem i ten email nie ma nic wspólnego z prawdą. Najlepiej zawiadomić policję w takim przypadku, bo jak by się okazało, że jesteś słupem to możesz być oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. A tak pomijając powyższe, co to ma niby być dział ryzyka i oszustw blockchain jakaś firma charytatywna rozdająca ludziom pieniądze za darmo? 😀

   Podsumowując, ten email to przekręt jakich wiele w Internecie. Wysyłający liczy na to, że znajdą się jakieś chytre nieogarnięte osoby, które skuszą się na łatwą lewą kasę, od których będzie można wyciągnąć na różne sposoby pieniądze.

  • Dzięki za podzielenie się. Dzis dzwonil do mnie Artur Madej (ze wschodnim akcentem) twierdził ze Blockchain otrzymał mój portfel i chce mi wypłacić pieniądze. Powolywal sie na Komisje Nadzoru Finansowego i Dom maklerski który oszukiwał ludzi, wydawałoby się dość wiarygodne.. Kiedy poprosiłam o dane jego firmy przesłał mi je z gmaila.. naturalnie zablokowalam.

  • Ja też to dostałam , tydzień temu . Chcieli koło dowodu że niby mam do wypłaty ok ,,75,tys $

 29. Lol ludzie wy tak serio? Dajecie sie naciac jakims zjebom jak staruszki metoda na wnuka? W 21 wieku mlodzi oczytani poslugujacy sie internetem/smartfonem lepiej niz ronaldo pilka i takie tanie numery was skladaja jak origami? Nie wierze . Baa nawet mi nie zal naiwniakow co myślą ze dostana cos za darmo.

  Odpowiedz
 30. Mam pytanie do znających temat. Przez miesiąc handlowałem z brokerem na tih-lmtd.com. Dzisiaj przelaliśmy pieniądze na Binance skąd finalnie mają trafić na Revolut. Kasa poszła i przyszedł mail z Blockchain.com Support (XXX wstawione tutaj przeze mnie):
  “Private Cryptocurrency & Lawful Foreign Currency
  Contractual Exchange Agreement
  Transaction Code: XXX
  Date: 28/03/2023
  Dear Blockchain Network User,
  We have detected your transfer of 0.5020879668 BTC.
  Your wallet address XXX has been flagged by the U.S. Department of the
  Treasury for possible money laundering scheme.
  The reason it was flagged is due the nature of you sending BTC and receiving a larger amount of BTC in a short period of time.
  To dismiss this case and to receive your deposit of 0.5020879668 BTC, you will need to cover a liquidation that will help us prove that the money you are receiving is indeed yours. This means you will need to transfer the exact
  amount of BTC into your SECURE wallet as seen below, an amount of 0.2510439834 BTC.
  SECURE WALLET: XXX
  This liquidation is NOT a payment but a simple transfer, also called proof of wealth which takes approximately 2-4 hours of our team to authorize, and your initial deposit with your liquidation amount will be available for full withdrawal.
  LIQUIDATION AMOUNT: 0.2510439834 BTC”

  Broker każe mi wpłacić na Binance równowartość kwoty likwidacji, by odblokować przelane pieniądze. Ktoś się spotkał z czymś takim? Ściema dla wyłudzenia kasy?

  Odpowiedz
  • A czy przelane środki zostały zaksięgowane na Binance?
   Brzmi jak próba wyłudzenia środków

  • Nic na Binance się nie pojawiło. Nie jestem też użytkownikiem Blockchain. Wallet adres został przeze mnie skopiowany Binance i wklejony do zlecenia wypłaty. Potem przyszedł mail z Blockchain z tym co powyżej zacytowałem. Napisałem do Blockchain zapytanie w tej sprawie, ale na razie bez odpowiedzi.
   Jeżeli to wyłudzenie to starannie przygotowane i dużo cierpliwości. Broker codziennie się ze mną kontaktował, pomagał w handlu. Już na wstępie mógł mnie oszukać bo wyciągnął trochę pieniędzy na start, a przez 3 tygodnie współpracował. Być może po to by wyciągnąć więcej teraz.

  • Skontaktuj się z brokerem i nie przesyłaj dodatkowych środków, bo istnieje duże ryzyko że je stracisz.

  • Tak ściema i złodziejstwo: u mnie mówili, że mam wpłacić chociaż 1/10 tj. tysiąc euro żeby wypłacić 12000 dolarów. Wpłaciłam niestety i dostałam wiadomość, że mam drugi portfel i muszę dopłacić jeszcze 503 Euro, bo okazuje się, że kwota jest duża 70 000 dolarów. Kontakt się urwał, bo powiedziałam, że nie mam takich pieniędzy. Tragedia

  • Już wszystko wiadomo, próba wyłudzenia. Mail od Blockchaina z lewego konta – sprawdziłem.
   Uwaga na gościa Norbert Brown i tih-lmtd.com.
   Unikać telefonów: 793249813 i 452206334.

  • Revolut to bank instytucja ktira wspomaga pranie brudnej kasy cala wschodnia flanka przemieszcza przez revolut kase do czarnej strefy z waszych kont wspolpracuje z ta sama mafia dla waszego nieszczecia. Slowo mafie finansowe beda was namawiac na binance i revolut. Zamknijcie jak najszybciej te rachunki bo bedziecie miec problem

  • Mamy wiec jednego brokera Brauna i to samo pismo od blockchain, z tym ze ja na 1 btc. Wypadało by znac TX ID transakcji to poprzez binance możńa by ściagnąc ta kase, która bóg wie gdzie teraz wisi. Chciał bym zamienic z Toba kilka zdan w jaki sposób sobie z tym radzisz lub co zamierzasz. Prosze pisz na moj adres lajkon@wp.pl.
   Bede wdzieczny

  • Tak i nie włacaj żadnej kasy zbieraj jak najwięcej info o brokerze a naj lepiej niech wyśle Ci jpg dowód osobisty jeśli Ci tego nie zrobi albo będzie ściemniał znakiem tego oszust

  • Hej. To jest ściema dla wyłudzenia kasy. Nadzialam się na takich dwóch brokerów.

  • Tak niestety po kilku dniach zrozumiałam że to oszustwo, wpłaciłam 250$, a dzisiaj chciałam wypłatę 300$ i nie mogę tego zrobić, tylko na konto kryptowalut kraken. Dzisiaj poznałam tel. Osobę, która walczy o swoje pieniądze, ma taką sytuację, jak Pan

  • Tak. Mój broker z platformy “https://user.capgroup.tech/signin” ma wysłać mi część zarobionej kwoty w USD. Uparł się, że wypłaci w krypto walucie na moje konto w Revolut, które musi posiadać lub zasilić je kwotą równorzędną wpłacanych USD.
   Pisałem na maile na support oraz “info@cgroup.one” o wymyślonych bajkach a procedury wypłat AML są inne. Zwrotny mail to, że wysłali do swoich specjalistów i cisza…brak reakcji.

  • Panie Marcinie , jestem w takiej samej sytuacji . Nie wiem jak u pana rozwiązała się ta sprawa . Bardzo proszę o kontakt . 609 999 227
   Kasia

  • Pytanie na szybko czy dwoni do was jakaś firma binance wallet i mówi że mają twoją zamrożoną gotówke na koncie

   rene polanski z irlandi ?

   Best Regards,

   Financial Inspector

   Rene Polanski

   Whats App +447766858420

   Customer Support +35351571608

   Coinbase is the only legit way to recover lost funds. Beware of fraud
   Terms of Service
   © Coinbase 2022
   Coinbase Ireland Limited & Coinbase Europe Limited
   70 Sir John Rogerson’s Quay | Dublin 2 D02 R296 | Ireland

  • Do mnie też dzwoni i pisze na WhatsApp.
   Powyżej przedstawiłem sytuację “TadeuszM”. Gdy mnie uciekli zmieniając domenę, dało mi się ich odnaleźć…zmienili na user.capgroup.tech a teraz ta domena już nie działa, nie mogę uruchomić tą stronę Internetową.
   Pan Majewski “księgowy” uparł się na moje konto w Revolut, do którego i tak nie można wpłacać krypto walut. Taką możliwość mają w Anglii a w Polsce trwają testy.
   Zaproponowałem, żeby wpłacili mi na mój adres portfela. Nie zgodził się, czeka tylko na moją wpłatę “aby mógł oczyścić moje konto” -tak sądzę. Więcej na razie nie dzwoni. Jego Nr Tel. na WhatsApp to:+447376670659.

 31. Witam ja zostałam oszukana przez Pixpal na 105000zl,jak odzyskaliscie pieniądze?w jaki sposób? może jak jest więcej osób poszkodowanych założyli byśmy sprawę w sądzie.Prosze o podanie nr tel

  Odpowiedz
  • Jaki sąd? Dzwonią z zagranicy np. Z Winnicy na Ukrainie czy tez Wielkiej Brytanii. Wiec możecie im gowno zrobić. To nasz rząd powinien wywrzeć na Ukrainie by SBU zaczęła likwidować filie tego przestępczego procederu, bowiem taka działalność jest jak najbardziej na rękę Putinowi. Gdyż nakręca spirale nienawiści – widać to choćby po komentarzach na youtubowych nagraniach demaskujących tych oszustów.

  • Też zostałem oszukany na 160000 złoty przez dwóch frajerów i nie wiem jak i czy wogole można odzyskać te pieniadze

 32. Dzień dobry, dołączylam do grona osób, które tutaj piszą, że otrzymują telefony , gość przedstawia się jako Krystian Górecki starszy specjalista firmy Blookchain Poland, z wschodnim akcentem i opowiada mi brednie, dotyczące rzekomo założonego pół roku temu konta gdzie zgromadziły się środki do wypłaty. Ja nie dałam się nabrać,ale ostrzegam innych. Dzwonili kilkanaście razy z różnych telefonów, a jak się wkurzyłam że zadzwonię na policję, to mnie postraszyl, że przyśle PIT do rozliczenia 19% za uzyskany zysk. Perfidia. Podaje nr z których dzwoniono, ku przestrodze
  720 855 902
  720 625 532
  729 061 305
  721 124 112
  723 891 259

  Odpowiedz
  • A dzwonili do Was z angielskiego numeru? +44 20 8097 1272 Bo dzisiaj miałem telefon z takiego numeru od
   Gościa ze wschodnim akcentem o treści właśnie, ze są do wypłaty moje środki o wartości 0.35 bitcoina, tylko muszę założyć kantor kryptowaluty typu binance
   Ja kiedyś faktycznie miałem założone konto w finansach, ale nie sadze ze z niczego zrobili taka kwotę

  • To samo mialam 17.03. Dzwonili do usranego poki nie zablokowalam polaczen nie mialam spokoju. Tez nie dalam sie nabrac. A jak powiedzial ze ma moje dane i poprosilam zeby mi wszystkie podal to stwierdzil ze po co on ma. Zaczeli straszyc mnie nawet Prokuratura ze jak nie zaplace podatku to bede miala problemy. Inajlepsze to podali dres firmy ktora nawet nie istnieje w tym miescie.

  • Od razu zaznaczam, że uwielbiam utrudniać takim scammerom życie XD

   U mnie dzisiaj (07.04.23) też “blockchain” z baaaaardzo wschodnim akcentem dzwonił, nie bardzo nadążałam, bo typ jakby w pętli scenariusza rozmowy się zagubił i 3 razy mi nazwę firmy podawał, bo nigdy nie słyszałam o blockchain a on niewyraźnie specjalnie mówił XD Od razu walą Twoim imieniem, musiało jakoś wyciec, bo np. mój numer jest na moją mamę.

   Jak już go trochę poddenerwowałam (bo mówił coś o koncie handlowym, że moje konto handlowe ma jakąś prowizję 10% i czy mam godzinkę żeby poświęcić, to na początku kręciłam, że spoko, już to robię, już siadam przy kompie i w ogóle haha hihi i potem wywaliłam, “ale zaraz, ja nie mam konta HANDLOWEGO”, a typ na mnie już dosłownie krzyczał, że TO PANI MUSIAŁA COŚ NAKLIKAĆ, W UMOWIE SPISANEJ Z PANIĄ TAK JEST, ŻE JEST PODANE, A JAK NIE ZROBIMY TEGO (nawet nie wiem co on chciał robić ostatecznie XD) TO URZĄD SKARBOWY) to odechciało mi się już beczkę kręcić i się w połowie mojego zdania specjalnie rozłączyłam.

   Ku mojemu zdziwieniu zadzwonił drugi, typowo polski komórkowy numer. Skoro beczka nie chce się skończyć, to jadę dalej. Odbieram “O! Miałam nadzieję, że to Pan, bo jadę samochodem i musiałam zasięg stracić” no i typ, że spoko i po chwili chyba się skapnął, że coś jest nie tak, bo mówi “A nie była Pani przy komputerze?” ja na to, że no nie i jadę w góry XD No i się dogadaliśmy, że do mnie oddzwoni po 17 XDD Ja się dopiero rozkręcam, bo:

   Pierwszy numer to był z Łodzi: 422724731 (pozdrawiam ludzi, którzy wyszukali numer w Google, bo jak podczas połączenia na bieżąco wyszukiwałam, to nic nie było, więc miałam trochę wątpliwości), a drugi taki normalny już 793292643. I TU HIT. Ten drugi numer podczas rozmowy w Google pokazał mi się jako usługi budowlano-remontowe, dlatego po 17, jak zadzwoni, to będę udawać, że ja glazurowanie zamawiałam i w końcu oddzwaniają, bo nikt nie przyjeżdża i że są mi winni 2 koła XD A! No i odbierze mój chłop, a nie ja!

   Pozdrawiam wszystkich tutaj i nie dajmy się zrobić! Ciao!

  • Do mnie też wczoraj dzwonił. Stwierdził bezczelnie, że niby w Bitcoin mam ponad 5000 dolarów. Aby mogła wypłacić, musiałam się zalogować na swoje konto bankowe, ale od razu zapaliła mi się czerwona lampka. Ma dzwonić we Wtorek o godzinie 13.30. Nagram tą rozmowę i pójdę z tym na Policję. Dobrze, że nie mam nic na koncie.

  • Do mnie dzwoniła kobieta z obcym akcentem bo najpierw chciała wyłudzić kasę z mojego konta, a za kilka dni dzwoniła znowu że to niby ja chciałam od niej. No brak słòw co ta kasa robi z ludzi. Brawo dla banku PKO za czujność, zablokowali transakcję. Kradną ludziom nr telefonów i przekierowują je.

  • Czy długo wydzwaniali mnie już od trzech dni nękają z 40 numerów a tylko założyłem konto nic więcej i jeszcze straszą że mi ryj rozjebie, blokuje co się da, Jan Krawczyk a ukraiński akcent

 33. Jezu szczerze… jak dobrze, że jestem niedowiarkiem i chamem jak ktoś do mnie dzwoni i mówi, że mam kasę do wybrania, bo się “zarobiła” to jestem niemiła. Serio. A dzwonił taki właśnie ze wschodnim akcentem, że jak nie wybiorę 27000tysi to w ciągu 3 dni zgłoszą to do skarbówki i zapłacę 19% podatku od tej kwoty itp. A resztę kwoty będę miała do wybrania w Luksemburgu. Eh nawet info, że dzwonią na służbowy telefon policji nie podziałało. W każdym razie w pewnym momencie zwątpiłam i chciałam wiedzieć gdzie niby konto zakładałam, więc teoretycznie przełączył mnie do jakieś koleżanki. I tak w kółko. Nie podawałam żadnych danych, nr dowodów, banków, kont itp. nic. Nic też nie sciagałam na tel. – nie doszliśmy do tego etapu. Dzwonili jeszcze z kilku numerów 601528420,
  883133954, 505827148, 791491818, 603951569, 730543961. (Może komuś się przyda) Od 40min. cisza. Mam nadzieję, że dali mi spokój. Oczywiście niesmak i dzień zj…pozostaje, bo człowiek już siedzi i główkuje czy aby na 100% nic się nie zadzieje z danymi, telefonem, kontem bankowym itp.

  Odpowiedz
  • Mam to samo, uwielbiam te telefony od ruskich k… 😉 Jak mam zły dzień to sobie trenuję bluzganie w kilku językach 😀 Ciekawi mnie tylko, skąd wyciekły moje dane osobowe, pewnie z jakiegoś sklepu.

  • Przed chwilą miałam telefon z Binance , zadzwoniła jaka Ukrainka . Mówiła , że rok temu zaakceptowałam regulamin. I oni zarabiali na moim koncie ( gdzie ja konta na kryptowlucie nie zakładałam a nigdy nic nie wpłacałam ) . I teraz muszą mi je wypłacić , że ponoć zarobiłam 32 tys i poprosiła mnie , żebym podeszła do komputera. Od razu jej powiedziałam , że nie chce tych pieniędzy. To powiedziałam mi , że mną dwie opcje , albo je wezmę albo zaznaczają , że rezygnuje i zgłaszają sprawę do Urzędu Skarbowego, gdzie będe musiała oddać 19 % z tego .

  • Możesz zgłosić próbę oszustwa na Policję ale raczej nie dojdą kto do Ciebie dzwonił, albo nic nie robić.

 34. Witam, proszę o pomoc,bo też dałam się nabrać, dzwoniła dziś do mnie Pani z profity.com. ,że chcą mi pomóc wypłacić pieniędzy na konto moje, z platformy blockchain.com krypto walutę. Chyba pobrali moje dane z banku. Co mam zrobić i jak to sprawdzić. Narazie konto nie wyczyszczone. I powiedziała Pani że oddzwoni bo nie udało się uzyskać ppozwolenia z banku mojego,że jeszcze trzeba raz powtórzyć. Proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • Nie podaj żadnych wrażliwych danych, a jeśli to zrobiłaś, to czym prędzej zmień dane logowania! W razie potrzeby skontaktuj się z bankiem.

  • dzień dobry miałam taka samą sytuację: bank nie pozwolił. Pani dzwoniła z +442030972459 i próbowała przelac mi kasę na konto bankowe, ale “nie idzie”. Mówiła, że mam założyć konto na Wise i wpłacić 1000 Euro, bo żeby wypłacić 12 ooo dolarów trzeba zapłacić około 1/10 tej kwoty-czyli 1000 Euro. Masakra

  • Nie ruszaj tego zamknij i uciekaj uznaj ze nie miales pieniedzy jesli postapisz inaczej przepadnie ci duzo wiecej. Zastrzegaj dowod karte zresetuj tel do ustawien fabrycznych

  • Hej! Też boję się pobrania danych. Zainwestowałam 1000 zł, chciałam wypłacić, bo zorientowałam się, że to ściema. Ale ciągle pisze, że wypłata w trakcie realizacji. Rozumiem, że kasa przepadła. Ale skąd wiesz, że pobrali dane? Mój ” konsultant” cos pierniczyl o numerze referencyjnym mojego banku, ale się rozłączyłam.

 35. Witam.Do mnie dziś dzwoniła babka Ewa Ruta ze mam do wypłacenia 4100$,dałam się nabrać na ściągnięcie apki TeamViewer QuickSupport,chciala przelać środki na konto bankowe,ja swojego nie udostępniłam ale Revoluta tak,tam nie ma grosza złamanego,ale ma moje dane bo zbyt późno się pokapowalam ze jest współdzielenie ekranu aktywne,przelew ponoć nie przejdzie bo jak powiedziała że to nie jest bankowość i muszę wejść na inne swoje konto bankowe,powiedziałam że nie ma mowy.Dostalam maila ze wyplata została odrzucona od AceProTrade.Dostalam też kilka innych maili ze mój depozyt w wysokości 100 USD został dodany do salda i inny ze 500 USD dodany do salda mojego konta na ich platformie i takich wiadomości w sumie 9 w ciągu jednej minuty 3 i kolejne 3 w ciągu kolejnej minuty.Zmienilam hasło do zalogowania się na Revolut ale czy to coś da mają numer konta IBAN SWiFT ,czy jest ryzyko ze zaciągną tam.pozyczke,jutro ma dzwonić bo wypłata nie przeszła, zbyt późno się zorientowałam ze są robione screene każdego mojego kroku z ekranu który był udostępniony.Numery z których dzwoniono to
  505177428
  513622852
  531252278
  667863461
  Podpowiedzcie co jeszcze mogę w tej sprawie zrobić jak zabezpieczyć Rewoluta konto. Ja też zrobiłam kilka screenów z jakiego laptopa się połączyła np.ale czuję się obserwowana pisze z drugiego telefonu no na tamtym nawet jak już było kilka godzin po rozmowie i nagrywałam syna na wideo to pojawiał mi się komunikat że zostało skopiowane do schowka jakby ktoś screeny mi robił. PIERWSZY RAZ MAM TAKA SYTUACJE.CZY MOGE ODINSTALOWAC TA APLIKACJE ,rozmowa z czatu i tak jest już niedostępna…pomóżcie PROSZĘ

  Odpowiedz
  • zablokuj wszystko co możliwe ,jesli podałaś skan dowodu zablokuj jak najszybciej.Pamiętaj że nikt i żadna firma nie ma prawa żądać od ciebie instalacji jakiegokolwiek oprogramowania na komputer chyba że ufasz komuś na 100% ijest to osoba którą znasz. . Teamviwer czy Anydesk służą do zdalnego połączenia urządzeń powoduje to kierowanie twoim urządzeniem ale w rękach oszustów jest to bardzo niebezpieczne!!! widzą wszystko co robisz na urządzeniu a więc loginy hasła itp.Nigdy nie ufaj ludzią którzy proponują tobie jakieś pieniądze za darmo nie istnieje nic takiego .Zgłoś policji oszustów i BLOKUJ DOSTĘP DO WSZYSTKIEGO!!! Poszukaj sobie w sieci jak działają tego typu scamy i ilu polaków już okradli z oszczędnośći całego życia, jak i pobrali na nich kredyty a sumy są przynajmniej jak dla mnie niebotyczne .Jak czytam w sieci na ten temat to aż serce się kraje co można zrobić drugiemu człowiekowi dla pieniędzy! Pozdrawiam cię serdecznie i życzę żeby wszystko skończyło się dobrze.

 36. Dzisiaj dzwoniła do mnie kobieta (również ze wschodnim akcentem) ale nie wyłapałam imienia i nazwiska bo była taka słaba jakość połączenia. Twierdziła, że dzwoni z firmy Binance i że muszą zamknąć moje konto i w związku z tym muszę wypłacić podczas jakiejś sesji pieniądze, które tam mam… Nigdy nie zakładałam konto na tej stronie. Czy ktoś miał taka sytuacje?

  Odpowiedz
 37. I przestrzegam przed PrimeU.com potem zmienili na PrimeU.net…..historia jak w/n wszystko pięknie do momentu aż chcesz wypłacić część pieniędzy potem prosiłam o wpłacone środki……zapłać podatek a w dwa dni wypłacimy.
  Zaczęłam pertraktować że moje środki nie mogą być opodatkowane a jedynie profity.
  A chcę jedynie moje pieniądze wypłacić ale broker przestał być miły wręcz cham i…..do dziś cisza .
  Pieniędzy nie ma i nie wiem jak odzyskać.

  Odpowiedz
  • Te pieniadze ktore wplacilas od razu ci przepadly widzisz tylko demo gieldy broker dopisuje ci kolejne profoty jest mily mowi ci ze zrobi z toba instalacje binance tam umieszcza konto luxemburg niby wyplacaja ci pieniadza drobne oczywiscie nastepnie chcesz je z tamtad zabrac ale okazuje sie ze mozesz je wyslac tylko na konto do luxemburga. Nie wyplacaj nic zamknij konto bo jak nawet uda ci sie je wyplacisz to dostaniesz zarzut prania brudnej kasy.

  • Nie mozesz przepadly Ci slowo w momencie wyslania wiec zapimnij ze je odzyskasz bo stracisz wiecej

 38. Dziś do nie dzwoniła jakąś Ukrainka przedstawiająca się polskim imieniem i nazwiskiem w sprawie krypto ze musze coś odblokować na ich portalu jak ja odrzuciłem zaczął wydzwaniać jakiś ukraiński typ próbować mnie zastraszyć jakimiś opłatami skarbowymi itp rzeczami a wiec się rozłączyłem dzwonili z takich numerów
  502523871, 502564044, 882891530, 502519362, 502595508, 502519037, 502515713, 728282673,502566227, 728445179
  Te wszystkie połączenia wykonali między godziną 10:18 a 10:25 co zablokowałem numer dzwonili z kolejnego

  Odpowiedz
  • Niestety Ci bardziej uparci tak właśnie działają. Koniec końców trzeba wyłączyć telefon żeby się ich pozbyć!

  • Do mnie też nie dawno dzownil jakiś Damian który połączył mnie później z P.Kaczor i instruowali jak wypłacic Pieniądze z jakiegoś konta bit coin ..

  • Pamiętaj żeby nie podawać żadnych wrażliwych danych i nie instalować proponowanego przez nich oprogramowania. W razie potrzeby skontaktuj się z oficjalnym supportem giełdy/brokera za jakiego się podają.

  • I to jest ciekawe dalismy im schronienie dom i serce a oni kradna nasza tozsamosc nasze pieniadze i nic im nie mozemy zrobic. To jest mafia rosyjska z polska do tego dolaczyli sie serbowie oplacaja dobrych i nformatykow robia nabory z ukrainy bo tamtejsi ludzie nie maja tozsamosci ani honoru ida na to bo to latwa kasa jak prostytutki pracuja bo wiedza ze im nic nie grozi z rzadnego rzadu interpol nie daje sobie rady a zreszta czy ktos probowal zrobic tam zgloszenie? Zapomnijcie

  • Dlaczego rząd PiS po na to panoszenie się Ukraińców w Polsce pozwala oszukiwać i okradać Polaków w internecie. Gdzie jest misterstwo cyfryzacji. Za co oni biorą wynagrodzenia

 39. Dziś dzwonił nr 604 512 169 oraz 604 567 017, ze zaakceptowałam jakiś regulamin i dlatego się kontaktują, ze mam jakieś bit coiny, zakończył się okres działania jakiegoś etapu i mam do wypłaty 25000 zł
  Pan z wschodnim akcentem

  Odpowiedz
  • Dziś zadzwonił do mnie mężczyzna ze wschodnim akcentem przedstawiła się jako Tomasz Kowalczyk z firmy blockchain nr tel 698117086, znał moje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Mówił że 10 marca 2021 otworzyłam konto handlowe na Binance i że oni w moim imieniu handlowali krypto-walutą i chcą mi wypłacić zyski w wysokości 0.6 bitcoina. Jednak by mi to wypłacić muszę ściągnąć aplikacje i zarejestrować transakcję. Nie chciał podać strony transakcyjnej ani informacji gdzie znajdę regulamin który rzekomo zaakceptowałam. Straszył również, że jeśli się nie zgodzę to napiszą informację do urzędu skarbowego o posiadanym koncie. Nigdy nie zakładałam konta na binance ani na blockchain, a od krypto walut trzymam się z daleka. Podczas rozmowy również sprawdziłam obie strony i nigdzie nie rozpoznało mojego maila/telefonu by np. odzyskać hasło. Gdy jednak nie zgodziłam się bez przejrzenia regulaminu “wykonać transakcji” mężczyzna powiedział że prześle je na whats app (co sugeruje – że nie mają mojego emaila). Wszystko było podejrzane.

   Otworzyłam zgłoszenie na cert.pl
   Opisana sytuacja jest prawdopodobnie popularnym sposobem wyłudzenia pieniędzy z konta. Dzwoniący informują o środkach na platformie kryptowalutowej, kradzieży konta bankowego, przyznaniu kredytu czy nieautoryzowanym przelewie. W dalszym etapie rozmowy namawiają do zainstalowania oprogramowania, które pozwala kierować im przejętym komputerem. Następnie wykonują przelew na swoje konta.

   Zachęcamy do zapoznania się z biuletynami OUCH poświęconymi tego typu atakom socjotechnicznym, które są dostępne pod adresami:
   https://assets.contentstack.io/v3/assets/blt36c2e63521272fdc/blt0992c890a67c09cb/6048ff141322a9094ddefe07/OUCH!_Nov_2020_-_Social_Engineering_v.3-Polish.pdf

   https://assets.contentstack.io/v3/assets/blt36c2e63521272fdc/blt2498acb7b0afd70f/60902ab62d1d22103219423b/OUCH-Polish_May_2021_-_Vishing_Phone_Call_Attacks_and_Scams_v3-English.pdf

 40. Btc bonus i pani Amelia podejrzewam oszustwo niby mam około 30 000 dolarów ale muszę wpłacić 64 dolary na przewalutowanie w binance

  Odpowiedz
  • Zadzwonił do mnie niejaki Marik Janovsky pod numer +35228480862 z Luksemburga. Mówi, że może mi pomóc w walce z oszustami, którzy ukradli mi pieniądze i przelali je na kryptowalutę, mówi, że może dokonać zwrotu pieniędzy. A listy pochodzą z kontroli walutowej od Wiktora Franko. Czy możesz mi powiedzieć, czy to prawdziwi ludzie, czy oszuści?

 41. Czy ktoś ma rozeznanie o platformie Trade_view polecanej przez pewnego znawcę świata krypto na social mediach?
  Po wpłaceniu pieniędzy okazało się żeby wypłacić zyski należy przelać z portfela odpowiednią kwotę € w celu rejestracji, tutaj dostajesz info, że wszystko pozytywnie zostało zweryfikowane, wpłacone pieniądze zostały dodane do konta inwestycyjnego. Faktycznie tak też się stało. Kolejny etap to zlecenie wypłaty na osobisty już potwierdzony przez platformę portfel i tu kolejne zaskoczenie, przy zleceniu wypłaty okazuje się że tutaj należy dokonać kolejnej wpłaty co obrazuje poniższy otrzymany mail:
  Xxxxx wstawione prze zemnie
  ……Ta wiadomość ma na celu poinformowanie Cię, że Twoja prośba o wypłatę kwoty xxxxx € z konta handlowego w ramach organizacji trade-viewspro.com zostanie pomyślnie rozpatrzona. Kwota o wartości xxxxxx € zostanie wysłana na Twój zarejestrowany wcześniej adres BITCOIN WALLET!

  Ta wiadomość ma na celu poinformowanie Cię o naszej niemożności wypłacenia środków z Twojego konta handlowego w ramach organizacji trading-viewspro.com z powodu niedawnego zamówienia złożonego we wszystkich organizacjach generujących bitcoiny w naszej społeczności, które zmuszają wszystkich nowych beneficjentów do płacenia za utrzymanie ich konto i podatek od pierwszej wypłaty, zanim wniosek o wypłatę będzie mógł zostać zrealizowany.????? Szacunkowo: Opłata za utrzymanie – xxxxx € Opłata podatkowa – xxxxx € Musisz zapłacić łącznie xxxxx €, zanim Twoja prośba o wypłatę będzie mogła zostać w pełni uwzględniona.

  UWAGA: Opłata ta zostanie zwrócona, gdy tylko podatek zostanie uregulowany!!

  Otrzymujesz xxxx€

  Dziękuję Ci!

  Zespół trading-viewspro.com życzy wszystkiego najlepszego

  Czy to jest normalne działanie??

  Odpowiedz
  • Nie, to nie jest normalne działanie. To jest scam. Padłeś ofiarą oszustwa i wyłudzenia. Zgłoś sprawę na policję.

  • Dzisiaj dzwonił do mnie typ z akcentem ukraińskim z tigersfm.com i twierdził, że mam do wyciągnięcia ok 0,25BTC, które są na moim zablokowanym koncie blockchain. Żeby to zrobić muszę potwierdzić swoją tożsamość, a oni uruchomią jakiś “kanał kryptowalutowy” i będę mógł przelać środki do swojego portfela kryptowalutowego. Jeżeli tego nie zrobię to środki będą generowały podatek w skarbówce…
   dzwonił z 604541205

  • witam do mnie też dzwonił ten Dariusz Wadowski, zapewniał, że są pieniądze do wypłaty, ale najpierw muszę zapłacic 473 zł, które zostaną mi oddane, a następnie skontaktuje się ze mną konsultantka block-chain. Tak się stało, ta Pani namawia mnie na zapłatę 1 tysiąc Euro za wypłatę 12000 dolarów. jej numer +442030972459

 42. ukrainskie skurwysynki chca mi wmowic, ze wygralem kase na gieldzie haha xd rejestrowalem sie na jakiejs zjebanej stronie i podalem nr tel i teraz dzwonia pierdolone ukrainskie pomioty… wie ktos co z tymi numerami robic? na milicje dam to, to i tak nic nie da, bo jak wiadomo milicja do niczego sie nie nadaje, co jedynie do scigania za brak szmaty na ryju.

  Odpowiedz
 43. Czy jeśli nie weszłam na konto tylko połączyłam się z nimi na anydesk to też mają dojście do mojego kompa ? Widzą mój pulpit?
  Może głupie pytanie ale…….

  Odpowiedz
  • Mi zablokowali pliki na komputerze. Zastanawiam się czy usunęli je tylko czy maja do nich wgląd?

  • Jak mieli dostęp to mogli wszystko zrobić. Załóż najgorszy scenariusz.

 44. dis mialam mtelefo wschodni akcent. Najpierw w ogole nie zrozumialam co on do mnie mowi.. gdy powtorzyl bardzo wolno okazalo sie ze mam jakies zapomnane konto hndlowe z ktorego moge wyplacic pieniadze. Odpowiedzialam ze mam wystarczajaco duzo pieniedzy i nie potrzebuje wypalcac z tego konta. numer to 790897937

  Odpowiedz
  • Ten sam scenariusz
   Kilka numerów:
   +48 502525762
   +48 791125601

   W momencie w którym miałem brać kredyt żeby wypłacić środki bo skumulowało mi się niby dużo $ to był ten moment w którem podziękowałem

  • Dosłownie przed chwilą, dzwonił do mnie ukrainiec i dokladnie to samo mówił. Firma sie nazywa blokchain i niby poł roku temu zakladalem u nich konto i mam do wypłacenia 0.29 bitcoina. Przedstawiał się, ale nic nie zrozumiałem. nr to : 604580201

 45. prosze uwazac na firme pod nazwa PIXPAL oferujaca duze zarobki przez kryptowaluty. Oszusci podszywaja sie pod analityków i doradców finansowych dzwoniac codziennie po kilka razy ,, pomagajac” jak oni twierdza zarobic wielkie pieniadze .Wiele osob dalo sie juz nabrac niestey ja tez…. złodzieje kazuja inwestowac pieniadze jak jnuz by sie wydawalo ze sie zarobilo duza sume podczas wyplacenia pieniedzy jest problem i jak oni twierdza trzeba albo zaciagnac kredyt albo wykupic rzekome pieniadzewplacajac dalej twoje pieniadze ….jest to dosc dobrze zorganizowane,Sa przy tym hamscy i beszczelni.

  Odpowiedz
  • Witam. Ja tez zostałam oszukana tak jak pan. Czy możesz się ze mną skontaktować na meila. Szukam osób przez nich oszukanych . Pozdrawiam

  • Witam to jest nas więcej ale jest głupi człowiek ja zgłosiłem sprawę do kancelari ale kasy nie odzyska Pixpal

  • Witam a co dokładnie bo też mam z nimi problem na jutro mam zlecona wypłatę środków z sejfu tylko muszę zapłacić podatek

  • Nie płać żadnego podatku komuś. Podatki się płaci do US a nie do jakiejś randomowej firmy, a jak w jakimś kraju już pobierają podatek to odejmują go od wypłaty, a nie każą zapłacić przed wypłatą środków. Zresztą byłoby to zupełnie bezsensu, no chyba że ktoś chce Cię orżnąć na kasę to ma to dla niego jak najbardziej.

  • Ja tez zostalam oszukana przez Pixpal.Zainwestowalam 2200€.Zarobilam juz niby w kilka dni.7515 dolarow.i kiedy chcialam wyplacic pieniadze okazuje sie ze mam zamrozone konto Musze albo zaplacic podatek albo wziasc kredyt.Kiedy nie chcialam tego zrobic postraszono mnie ze bee placic duze kwoty za utrzymanie konta.Najgorsze jest to zeby sie zarejestrowac podalam wszystkie moje dane.Nie wiem czy nie bedzie wziete na mnie jakis kredytow.Do tego pozwolilam im wejsc na moj komputer przez Aplikacje AnyDesk.Nie wiem co robic gdzie sie udac.Blagam o pomoc

 46. Jak powiedziałem że jest ch… I złodziejem to chciał mój adres to wyślę 4 Gruzinów którzy będą mnie ruch.. w d… 🙂

  Odpowiedz
 47. +48 732 085 549 dziś do mnie z tego numeru koleś dzwoni i wciska kita ze mam zapomniane BITCOINY do wypłaty i wysłał mi zdjęcie z monitora z moimi danymi i usuwem się z nim na sierode na rozmowę o wypłacie kasy w 20minut co mam zrobic?

  Odpowiedz
  • Powiedz mu że możesz mu wysłać mailem adres BTC do wypłaty i niech Ci te bitcoiny wyśle, a jak nie będzie chciał to powiedz mu, że zgłaszasz sprawę na policję, bo podejrzewasz że jest oszustem.

  • Dzień dobry mam pytanie udało się wypłacić pieniądze czy to była ściema znów?
   Proszę o odp.

 48. Wczoraj miałam telefon. Dzwoni mężczyzna, podał moje imię. Mówi, że dzwoni z platformy blokchain. Pamięta pani, zakładała pani….. W pewnym momencie usłyszałam wschodni akcent i już nie dałam mu dokończyć. Powiedziałam mu, żeby przestał szukać frajerów i się rozłączyłam. Po chwili dzwoni z innego nr tel. Tym razem odebrał mój mąż. ruski powiedział mężowi żeby dał mu tą kur.ę do telefonu co się rozłączyła 😱. Po prostu szok. Dostał tyle jobów od męża, że myślałam, że się odczepi. Nie. Dzwonił z 11 numerów w sumie. W tle było słychać bardzo dużo głosów, tak to jest w call center. Podaję wszystkie nr z których było dzwoniono. Co dziwne przy jednym podczas dzwonienia był podpis, że dzwoni Magentadog 502520358,
  502526277
  502507177
  502527946
  502591000
  502553045
  502562892
  502523680
  729637618
  502558295
  502540322.
  Ku przestrodze

  Odpowiedz
  • U mnie to samo. Znali imię, wychodni akcent. Dzwonili bezczelnie 2 razy, wysłali nawet maila i mają dzwonić jeszcze raz bo ich spławiłam. Masakra

  • Witam serdecznie teraz jest jakaś Amelia szefowa kieruje bitkony na dolce zarobione 22tys dolców do wypłaty strona do ruskich zablokowali napisałem że to oszustwo i hakerstwo

  • A ja mam taki problem z blockchain iż nie mogę od listopada przelać pieniędzy do banku
   Ponad 30 zgłoszeń do pomocy i cały czas ze pracują nad tym

  • Ja od listopada nie mogę wypłacić środków z blockchine 30 razy zgłaszane do pomocy i cały czas odpisują ze badają sprawę i się odezwa i się nie odzywają
   Czy to normalne ?

 49. Telefon komórkowy (numer prawdopodobnie fałszywy) Tomasz Kowalski firma blockchain w sprawie wypłaty z portfela kryptowalutowego. Na pytanie o to, czy pamiętam rejestrację odparłem bez wahania, że tak. Rozmówca ze wschodnim akcentem (np. rosyjskie Ł) pyta dlaczego zrezygnowałem. Trochę przesadziłem, bo stwierdziłem, że mam tam w portfelu miliony, więc scamiarz zaczął mnie wyzywać i bluzgać. Rozmowę skończyłem. Mam ją nagraną, można się pośmiać i chyba niewiele więcej można zrobić. Po drugiej stronie było słychać więcej niż jedną osobę – w którymś momencie do bluzgów dołącza druga osoba. Znali moje imię, więc prawdopodobnie mają nr telefonu i imię (zapewne też nazwisko) z wycieku z jakiegoś sklepu internetowego.

  Dokładam swoją historię ku przestrodze.

  Odpowiedz
  • Uważajcie bo podobny miałem że chcieli pożyczkę wyłudzić na moje konto,tylko się szybko zorientowałem i zablokowałem całe konto.

  • Witam.Dzisiaj miałam też dwa telefony i tez wschodni akcent.Poponowali mi wypłatę 19 000 zł.Powiedziałam żeby na biednych przekazali,to mnie postraszył urzędem skarbowym.Jacych oszuści.Nie wiemco dalej robić ,bo we wtorek mają ponownie dzwonić bo termin się kończy??.Czy zgłosić sprawę na Policję?

  • Im więcej będzie zgłoszeń na policję tym większa szansa, że ktoś się tym zajmie.

 50. Numery telefonów zmyślone. Wystarczy oddzwonić, a odezwie się abonent prawdziwy, zdezorientowany. Wymowa wschodnia, a nazwiska? Rodowite, polskie. Koszmar oszustwa.

  Odpowiedz
 51. Witam,

  Ja też miałem podobną sytuację. Dzwoniła do mnie Pani ze wschodnim akcentem. W rozmowie powiedziała mi, że rok temu zaakceptowałem jakiś regulamin i jakaś firma investowała za mnie, a teraz ze mną się kontaktuje ponieważ przez rok czasu nie korzystałem z mojego portfela (to był warunek aby mogli mi wypłacić 10% zarobków) więc prosiła mnie abym zainstalował anydesk na moim telefonie i przeprowadzi mnie przez cały proces zamknięcia tego portfela na blockchain.com i te 10% wpłacimy do kantoru zamienimy razem na złotówki i wtedy będę musiał jej podać numer konta lub karty oraz skan dowodu osobistego. Przed tym jak to wszystko powiedziała podałem jej numer aby się mogła ze mną połączyć. Jednak ja miałem stary telefon, który uprzednio przywróciłem do ustawień fabrycznych więc byłem zalogowany tylko do google.com (tylko tak mogłem ściągnąć anydesk z playstore) poza tym miałem tylko aplikacje początkowe samsunga ( do żadnej z nich nie byłem zalogowany). Podczas rozmowy z tą Panią napisałem szybko do blockchain.com, że taka sytuacja ma miejsce po 5 minutach mi odpisali, że blockchain kontaktuje się tylko drogą mailową nie dzwonią do klientów. Oczywiście przez te 5 minut ta kobieta była połączona z moim telefonem, mam nadzieję, że nic z tego nie uzyskała. Po tej rozmowie stary telefon zniszczyłem, hasło do internetu zmieniłem, hasła do google zmieniłem wprowadziłem również 2 etapowe logowanie, kartę bankomatową zastrzegłem, oraz zmieniłem hasła do innych ważniejszych stron. Myślicie, że po takich czynnościach są wstanie coś odemnie wyciągnąć?

  Odpowiedz
  • Jeżeli podczas połączenia przez anydesk nie logowałeś się do banku i nie podawałeś jej żadnych haseł i loginów to jest ok. Jak wysłałeś skan dowodu to zastrzeż sobie dowód w banku.

  • Miałam dokładnie taką samą rozmowę, tylko że z facetem.
   Dobrze ze trafiłam na taką stronę i tą historię, bo za godzinę ma zadzwonić i dokończyć ze mną ten cyrk 😄

 52. Witam,

  a ja mam inny kłopot.
  Oczywiście też byłem podekscytowany telefonem o bocie, który zarobił dla mnie 0.3BTC bo kiedyś gdzieś założyłem konto i na walutach jakieś 100e przegrałem i zapomniałem o sprawie. Ale do rzeczy.
  Po którymś telefonie i dopytywania o szczegóły i mętnych odpowiedziach uznałem, że to oszustwo. Na kilku moich odmowach telefonicznych się skończyło. Powiedzmy, że skończyło bo teraz co jakiś czas ktoś do mnie oddzwania, że ja dzwoniłem w spawie wypłaty BTC. Jak to możliwe?

  Odpowiedz
 53. Pod koniec 2019r zaczęli do mnie wydzwaniać zebym zainwestował 1000zł w kryptowaluty.Odmówiłem.W 2020r. wpłaciłem 1000 zł zeby się odczepli.I to był początek mojego końca.Przedstawił się jako Damian Czechowski i mówił ze wschodnim akcentem.Namówił mnie na kolejną wpłatę 10000zł i nagle na koncie scam Mercuryo.com zaczęły rosnąć zarobki.Dobiło do 50 000$.Napytanie czy mogę wypłacić odpowiadał,że muszę jakiś podatek zapłacić.Powiedziałem ,że nie zapłacę.Najpierw niech wypłaci a podatek zapłacę.Nie zgodził sie.Zaproponował żebym otworzył konto w banku millenium i na to konto będą przychodzić środki.OK.Tak uzbieram na podatek.Zaczęły przychodzić przelewy od róznych ludzi od 4000zł do 30000zł.Zadzwonił po kilku dniach,zalogowałem się na konto bankowe i było sporo pieniędzy.Za pomocą Any Desk przelał środki na jakiś portfel.Potem jeszcze było kilka przelewów i bank zablokował mi konto.Teraz jestem oskarżony,ze to ja wszystkich oszukałem.Prokuraturę oraz sąd nie interesuje prawdziwy oszust tylko ja ,kozioł ofiarny dla prokuratury.Prawdopodobnie odbiorę sobie życie bo prokuratura ,policja i sąd chcą mnie skazać za coś czego nie zrobiłem.Uważajcie na kazdego kto mówi ze wschodnim akcentem to oszuści.

  Odpowiedz
 54. Dzwonili dzisiaj do mnie i prawie sie dałem oszukać zwłaszcza że kiedyś grałem. Gość wysłał mi link pojawiła się platforma gdzie miałem 0.32 BTC i że moge wypłacić. Zacząłem podawać dane ale w porę się zorientowałem.
  Oszuści

  Odpowiedz
 55. Dzwonili dzisiaj, akcent rosyjski. Numer telefonu: +48 663254225.
  Na szczęście mam wiedzę w tym temacie także problemu nie mam, ale jak ktoś się nie orientuje to może mieć problem. Skurwy…

  Odpowiedz
 56. No to ode mnie kilka numerów oraz portal, na który uważajcie, a mianowicie:

  honestcapital
  +48722778701 – ten jegomość odpowiada za rejestrację
  +447776523330 – osoba podająca się jako Maja Wiśniewska
  +447599129377 – osoba podająca się jako Artur Woźniak

  Wszyscy ze wschodnim akcentem oraz wszyscy w aplikacji WhatsApp mają ustawione w zdjęciach profilowych stockowe zdjęcia z Internetu. Oczywiście pomagają w założeniu konta, umożliwiając jak najszybszą wpłatę środków i są przemili, natomiast kiedy dochodzi do wypłaty środków – jedna na drobną kwotę została zrealizowana, natomiast kolejne nie są możliwe, a niejaki A. Woźniak wymaga przeprowadzenia weryfikacji AML, która to ma się odbyć poprzez udostępnienie ekranu komputera z jednoczesnym wejściem na stronę banku i pokazanie historii transakcji. Krótko mówiąc – oszuści i naciągacze. Szkoda tylko kilku złotych, które poszły się paść, ale może chociaż ktoś skorzysta na mojej przestrodze.

  Odpowiedz
  • Widzę, że wkradł się błąd w adresie tego portalu – należy wpisać:

   honestcapital.pro/pl

   Wtedy ukaże się nam jakże piękna platforma, która wręcz ocieka profesjonalizmem, oferując ogromne wsparcie specjalistów oraz bezpieczeństwo (oczywiście sarkazm), podając tym samym w zakładce “O nas” – a jakże – nieprawdziwe adresy e-mail.

   Wierzę w moc społeczności internetowych i być może komentarz ten przeczyta osoba, która ma doświadczenie w walce z tego typu oszustami i zechce poczynić kroki celem wyeliminowania tych oszustów z rynku, doprowadzając tym samym do zamknięcia wyżej wskazanej kłamliwej strony internetowej.

 57. Dałam się naciągnąć na ponad 100 tyś. Obiecywali pomóc we wszystkim od podstaw, klikali za mnie w telefonie przez any desk, zarobiłam z 20 razy tyle co wpłaciłam. Ale jak chciałam wypłacić jakieś środki – szok, nic się nie dało zrobić. Pojawiły się problemy, że niby jakiś podatek trzeba uiścić, no to wpłaciłam, potem jeszcze raz, bo czegoś zabrakło, bo znów doszły jakieś zarobione środki, więc znów wpłaciłam … i tak w kółko. Później jak zaczęłam odmawiać zapłaty, to wysyłali jakieś skargi, nawet pismo dostałam z knf (oczywiście nieprawdziwe), grozili mi policją, urzędem skarbowym, że niby piorę pieniądze.. i tak przez wiele tygodni. Na policji rozłożyli ręce, oficer dyżurny, młody chłopak – oni nic nie zrobią, przyjmą zgłoszenie, ale oni nie od tego są – tak usłyszałam. Prawie straciłam dom, rodzinę, nieprzespane noce i utrata zdrowia to była cena próby zarobienia pieniędzy z brokerami. Gdyby nie p. Michał, gdyby nie porady o szybkim usunięciu oszukańczych aplikacji, dziwnych czatów do rzekomych wypłaty pieniędzy i zaczęciu nagrywania z tymi oszustami rozmów, to bym nic nie odzyskała. Ale się udało, kilka miesięcy chodzenia na zeznania, konfrontacje i osobami, które zostały zatrzymane, oczekiwanie czy chociaż część odzyskam. No udało się, ale nigdy więcej nie zrobię nic tak głupiego. Jeśli ktokolwiek będzie potrzebował pomocy, aby odzyskać ukradzione pieniądze z kryptowalut, brokerów czy cokolwiek z inwestycjami przez internet, to poważnie, polecam kontakt 575002927 do p. Michała.

  Odpowiedz
  • Witam, a Kim jest Pan Marek jak moge zapytac? Jestem niestety tez oszukana I szukam kogos kto mi pomoze, dziekuje

  • Proszę o kontakt w tej sprawie bo zostałem oszukane jak Pani na 200tys chce zapytać jak pani udało odzyskać Moj numer jest 536965192

  • Witam Panią tez straciłam sto tysiecy. Skorzystam z tego numeru do pana Michała, chociaż nie wierzę w odzyskanie ani grosza.

  • Szanse na odzyskanie pieniędzy są bliskie zeru, dużo większe szanse są na to, że stracisz jeszcze wiecej.

 58. ponad 8000 tyś USD do wypłaty, podaj numer konta i zaraz bedzie pan miał u siebie na koncie robot zarobił dla pana w ciagu 8 miesiecy

  Odpowiedz
  • Ten środkowy dziś do mnie dzwonił,że niby bot zarobił 35.000zł i żeby podać nr konta.Podałam.Ale konto w formie płatności internetowych mam zablokowane przez centralę,po ostatnim włamaniu przez Vinted.Miała za pół godziny oddzwonić Pani z ukraińskim akcentem,ale nie zadzwoniła…Pewnie próba włamania na konto nie powiodła się z racji blokady.

 59. Pod wpływem emocji założyłam konto na platformie The Coin Trust, na szczęście nic nie przelałam. Jak mam zlikwidować to konto?

  Odpowiedz
  • Zostałem oszukany przez ta firmę szukam osób które zostały oszukane tak jak ja proszę o kontakt

  • Pisałem do supportu wielokrotnie o likwidację konta i zero odpowiedzi.
   Co mam zrobić żeby zlikwidować konto na thecointrust?
   Są tam otwarte dwie pozycje które generują stratę, ale nie mogę ich zamknąć bo thecointrust zablokował mi taką możliwość.

   Pogodziłem się ze stratą, ale chciałbym wreszcie uwolnić się od tych oszustów i miec pewność, że nie narobia mi długów.

 60. Jakiś czas temu dzwonili do mnie z Blockchain po pierwszym telefonie umówiłąm się z ninmi, ale standardowa zagrywka nie odebrałam telefonu. Po czasie dzwonili jeszcze raz i poszłam na to odebrałam telefon gadanie, że kiedyś założyłam konto na jakieś stronie ( tak było ale nic na to konto nie wpłaciłam ) I oni odkupili te konto i muszą mi teraz dać pieniądze za to, że używali mojego konta ( zgodziłam się na to akceptując regulamin ) No i pobrałam aplikację anydesk chyba dałam się zaślepić kwotą jaką mają mi przelać. Przy aplikacji weszłam na konto banku i zrobiłam skan dowodu osobistego. Nie wiem co mam teraz zrobić, Mają taką gadkę tak oczy mydlą, że masakra. Aczkolwiek jeszcze nie namawiali mnie do wzięcia kredytów czy czegoś w podobie.

  Odpowiedz
  • Czym prędzej zmień hasła do banku i zastrzeż dowód osobisty, bo oni mogą wziąć kredyt bez pytania Ciebie o zgodę.

  • Witam. Po prostu przez any desk mają twoje dane do wejścia na konto i wejdą , a jeśli nie masz kasy na koncie to wezmą dużą pożyczkę i naet nie zauważysz jak ci zrobią 20.000,- do spłaty.
   Zadzwoń do banku natychmiast, ZARAZ i zgłoś ,i każ zamknąć wszystkie pożyczki, transkcje przelewów i każ zmienić hasła, zablokować karty, a za kilka dni poprosisz o nowe karty i ustalisz na wszystko nowe hasła i poprosisz o nowe karty i nigdy nie udostępniaj ekranu za pomocą jakiejkolwiek aplikacji.
   Pozdrawiam . Krzysztof

  • To samo ja zrobilam.Tragedia.Wplacilam 2200€nivy zarobilam 7515 USD.Chcieli odemnie zebym zaciagnela kredyt.Ze musze zaplacic podatek a maja mije wszytkie dane.Sebastian Barrak,Damian Roszewski,Andrzej Wagner wszyscy ze wschodnim akcentem.Co robic gdzie sie udac.Boje sie ze nabiora na moje konto kredytow.Iwona

 61. Na początku tego roku zainwestowałem 250$ w bit-center i w czerwcu chciałem je wypłacić ,Oddzwonił do mnie jakiś koleś ,ze wschodnim akcentem ( Ukraina , Rosja albo Białoruś) ,praktycznie za każdym razem z innego numeru , min.:
  221857298
  221032018
  221857306
  221031667 (kiedy próbowałem oddzwonić linia była ZAWSZE zajęta)
  , i powiedział żebym wszedł na blockchaina bo tam jest moja zarobiona kwota , oraz że przelew na moje konto wkrótce będzie przelany . Po 3 dniach znów zadzwonił twierdząc że prowizja nie została zapłacona … i tu mi się zaświeciła czerwona lampka , gdyż przypuszczałem że takie sprawy jak prowizja są zabierane automatycznie z zarobionej kwoty , zaś broker powiedział że przyśle mi na e-maila specjalny formularz na który będę musiał wykonać przelew . Czy mam się czego obawiać ?!

  Odpowiedz
  • Ja miałem podobnie. W bitcenter włozyłem jakieś 2 miesiące temu 200$. Trochę pracował robot, później pracowałem z doradcą i zarobiłem 1115$. Zrobiłem zlecenie wypłaty i okazało się, że mam czas aby je wypłacić, że mam miesiąc na wypłatę. Ale żeby je wypłacić, muszę mieć zgormadzone tyle samo środków na binance, żeby było wiadomo, że posiadam zdolność finansową na uzyskanie tylu środków. Kilka dni temu zrobiłem przelew na moje konto Binance, Bit center wysłało środki i wtedy całą sprawę przejął AML (od prania brudnych pieniędzy i zwalczania terroryzmu). Środki moje zamroził. I musiałem zapłacić prowizję maklerską mojemu brokerowi, czyli Bit-Center, że oni widzieli to, że chce wypłacić. Więc im przesłałem i póżniej sprawa poszła do Blockchain i od nich dostałem pismo, że mam do wypłaty łącznie 2230$, z czego muszę zapłacić podatek CGT w wysokości 267,6$. Więc zapłaciłem, wysłałem potwierdzenie (bo tego wymagali) i czekam. Ciekawe, czy to też scam czy prawda? Jak napisali do mnie z AML, a później oficjalne pismo od blockchain, to chyba wszystko to prawda ?

  • Wygląda na to że zostałeś oszukany na ponad 400$. Więcej już im nie przelewaj pieniędzy tylko zgłoś sprawę na policję.

  • Kryptowaluty.info – tylko co dokładnie mam zgłosić Policji?
   To, że przelałem sobie na Binance środki i one zostały w kryptowalutach przesłane dalej na jakiś adres portfela transakcyjnego i znikły ?

  • To że ktoś wymaga od Ciebie wpłaty pieniędzy żeby wypłacić pieniądze, to że miałeś pieniądze i że ich nie masz.

 62. +48 725717018
  Przed chwilą dzwonili do mnie. Facet ze wschodnim akcentem powiedział, że jakiś robot wygenerował na moim koncie 80 dolarów. I co ma z tym zrobić – czy przelać całość i zamknąć konto czy zostawić część i puścić dalej w obrót.
  Nie był zadowolony jak poprosiłam żeby zadzwonił w innym terminie.
  Zablokowałam numer.

  Odpowiedz
  • U mnie było to samo, tyle że 1000$ do wypłaty całości albo zostawienia część na obrót, zrobili mi debet na koncie i chcieli wypłacić 10000 zł, ale im się nie udało, bo zadzwonił do mnie konsultant z mojego banku, zadał mi parę pytań(powiedział, że padłam ofiarą oszustwa)i zablokował ten przelew. Chociaż tyle dobrze, że nic nie straciłam, tylko teraz się zastanawiam czy jak miałam ściągniętą wcześniej aplikacje quick support, później ją odinstalowałam i zrobiłam reset telefonu oraz wymazałam wszystko to czy jakiś ślad ich dalej jest na tym telefonie? Aż boje się zalogować nowym loginem i hasłem do banku..

  • Jak pozmieniałeś hasła to powinno być ok, no chyba że wysłałeś skan dowodu osobistego. Wtedy lepiej go sobie zastrzeż.

 63. Dzwonił do mnie typ ze wschodnim akcentem i podawał się za pracownika Blockchain. Rzekomo w styczniu 2021 zakładałem konto na blockchain i mam do wypłaty jakieś wypracowane środki, on chce ze mną podatek rozliczyć. Totalna ściema – nigdy nie zakładałem konta na Blockchain i nie bawiłem się w kryptowaluty. Nr który do mnie dzwonił: 696913330

  Odpowiedz
  • Do mnie też właśnie wydzwaniają z różnych numerów telefonów,jak zablokowałam dwa to zadzwonił trzeci .Po drugiej stronie też facet z jakimś dziwnym akcentem.Sama nie wiem co mam z tym zrobić….zgłosić na policję ?Nie ukrywam że jest to wkurzające bo nie zakładałam żadnego konta ,a Pan mnie informuje że mam jakieś pieniądze do wypłaty lub dalszej inwestycji.

  • Ja mam podobny problem. Wydzwania do mnie jakaś kobieta ze wschodnim akcentem i nachalnie domaga się zebym wypłacił jakieś pieniądze ok 50000 zł które zostały zarobione na bitcoinach. Tyle tylko ze ja nigdy nie inwestowałem w nie, Podaje nr KRS firmy żebym ją sprawdził. Sprawdziłem i jest ta firma , Zadziwia mnie nachalność i to żebym koniecznie miał przy sobie komputer jak zadzwoni nastepnym razem. Umówiliśmy sie na poniedziałek tj.25.07/godz. 18.00. Tel.22 6022246. Oczywiście nr jest do kupienia.

 64. Witajcie
  Moja sprawa ciągnie się od jesieni 2021
  Dałem się naciągnąć na dość duże pieniądze oszustom z Capital Trade.
  Niedawno zadzwonili, że wypłacą poprzez Blockchain.
  Wczoraj dzwonił typ, który po angielsku przedstawił się jako pracownik Blockchain i ma dla mnie pieniądze do przekazania. Muszę jednak zainstalować Teamviewer’a. Pogoniłem go i się rozłączył.
  Nigdy tego nie róbcie, nie instalujcie żadnych programów. Tak działają tylko przestępcy.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Mam to samo. Powiedziałam że nie chcę tych pieniędzy, to pani mi powiedziała że muszę wypełnić wniosek że rezygnuję z tych pieniędzy. Coś takiego dostał Pan na mejla?

 65. Do mnie dzwonił z 221031101 i przedstawił się jako Adam Rutkowski ( wschodni akcent ) oraz jego szef z numeru +44 7488810485, uważajcie na coś takiego jak preautoryzacja i trzeba wpłacić pieniądze aby dostać wypłatę z inwestycji, oraz straszą KNF

  Odpowiedz
 66. Dziś do mnie też dzwonił taki nr 501055998,facet z akcentem i mówił że jest ileś tam kasy i żeby wybrać to dostęp do komputera potrzebny,więc umówiłam się że ma zadzwonić za kilka dni…a ja nawet nigdy żadnego konta handlowego nie zakładałam.

  Odpowiedz
  • U mnie wyglądało to tak samo.goscie dzwonią cały czas proszą o ściągnięcie aplikacji umożliwiającej zdalny dostęp do mojego komputera.A jak im mówię żeby mi pieniądze poczta wysłali albo że niemam żadnego rachunku bankowego to się rozłączają.😀

 67. Numer +48 221857218. Mówi że jest z firmy XTB i że mam do wypłaty 5000. Ja do niego że nie mam i żeby przestał oszukiwać ludzi a on zaczal mnie wyzywać 🙂 Ukraincowi powiedziałem że życzę mu wspaniałych wakacji za kratami w przyszłości i przerwałem połączenie.

  Odpowiedz
  • Też do mnie dzwonił Pan ze wschodu i ze z firmy xtb. A ja pierwszy raz na uszy słyszałam taką nazwę z tego nr tel 607213662

 68. Do mnie dzwoni Edwin Voits z The Coin Trust i wysłał mi mój adres portfela, żebym przelał tam 250 euro. Wtedy będę mógł to dalej wrzucić i podpiąć automat.
  Myślicie, że to scam? Bitcoiny miałem kupić przez coindeck lub inną stronę.

  Odpowiedz
  • przed chwilą dzwonił koleś ze wschodnim akcentem . podał mi klucz portfela bo niby mam tam 4000dolarów. hehe

  • Witam. Ja wpłaciłem w marcu 300 euro. Na stronie Thecointrust. W maju zadzwonili i przysyłali na maila wyciąg blockchain.com na 14000 tys euro. Po tym powiedzieli ze aby przelał 20% podatku od tej kwoty. Przelewem zapłaciłem w złotych po czym okazało się ze to konto na które przelałem zostało zablokowane i nie mogę otrzymać wypłaty euro. Po tygodniu dostałem zwrot złotówek ale innego konta . Co o tym myśleć ? Na szczęście zwrócili mi te złotówki .

  • Ja się obawiam nie tylko tego, że nie odzyskamy wpłaconych im pieniędzy ale że też zdążyli sukinsyny wziąć kredyty lub chwilówki/pożyczki na dowód w jakichś bocianach i innych wongach. A teraz nie mogę tego sprawdzić w BIK bo zastrzegłam dowód. Strasznie się stresuję.

  • Proszę mi powiedzieć czy firma favordrades żeby wypłacić pieniadze najpierw pobiera prowizję dopiero wypłaca pieniądze p. jest z suppro nazywa się Andrzej Cham

 69. Dzisiaj dzwonili do mnie złodzieje (jedna osoba przedstawia Emil Olszewski) się z kilku różnych numerów że mam 0,333 BTC i chcą mi kasę dać, znaczy przelać. Trutututu majtki z drutu.

  Odpowiedz
 70. PLAGA ,BANDA ROSYJSKOJĘZYCZNYCH ZŁODZIEJI PRÓBUJE PRZEZ TELEFON NACIĄGAĆ LUDZI,DZWONIĄ Z RZEKOMEJ FIRMY BLOCKCHAIN CELEM WYPŁATY TOBIE SZMALU ALE MUSISZ POBRAĆ (ANYDESK) I JUŻ CIĘ MAJĄ GDY POBIERZESZ I PODASZ KOD 9-CIO CYFROWY KROJĄ CIĘ JAK BARANA,ZAZNACZAM ŻE PO TELEFONICZNEJ KONSULTACJI Z PRAWDZIWĄ FIRMĄ BLOCKCHAIN,ODPOWIEDZIANO ŻE PRACOWNICY NIE WYDZWANIAJĄ CELEM WYBRANIA ŚRODKÓW I OSTRZEDGALI PRZED ROSYJDSKO PODOBNYMI OSZUSTAMI .NUMER KTÓRY DZWONIŁ TO: 731 160 533

  Odpowiedz
  • Witam, czy samo zainstalowanie anydeska i podanie tego 9-cio cyfrowego numeru wystarczy żeby mnie okradli ? . Zachęcał potem abym wszedł na stronę banku ale tego nie zrobiłem . Od razu odinstalowalem też anydeska.

  • Dzisiej dzwoniła donnie i mówi że mam bitcoin do wypłacenia z Blockchain.com i muszę to szybko zrobić bo czas się kończy a pieniadze czekaja.This is Alexa Smith from the Support Team of Blockchain.com.
   Further to our recent communication, please find below the specific details as discussed together.

  • A pod jaki numer telefonu dzwoniłeś do prawdziwiej firmy Blochchain?
   Na te, które są podane na stronie internetowej Blockchain nie można się połączyć.

 71. TEŻ DZWONIŁ RUSKI FRAJER QRWA NA RESORACH Z NUMERU 731160533 ZNOWU ZACZYNAJĄ DZWONIĆ BYŁ SPOKÓJ,NAMAWIA DO POBRANIA GOTÓWKI Z BITKOINÓW,I NAMAWIA NA ZAINSTALOWANIE ANYDEKSA TO ROSYJSKIE PROSTYTUTKI JEBAĆ ICH

  Odpowiedz
 72. kolejny numer +48507160789
  akcent wschodni, uparty człowiek. Przekazał mi info że mam o 9 tys USD i chcą mi je przelać. Powiedziałam ,że nic nie wpłacałam to stwierdził , że byłam w grupie 200 osób które otrzymały 250 USD a bot za mnie zarabiał. Próbował mnie namówić na instalację Anydysk bo bez tego się nie uda. Koniecznie na laptopa a nie na telefon , może dlatego , że płatność wykonywana z aplikacji telefonem jest limitowana – ja mam limit przelewu do 5 000,00. Powiedziałam że mam tylko służbowy i tam nie mogę nic instalować ale nawet ten argument go nie przekonał.
  Rozłączyłam się bo facet był niezmordowany.

  Odpowiedz
 73. Szanowni państwo chciałbym przypomnieć, że w każdym banku istnieje możliwość “reklamacji przelewu” jeżeli ktoś tak wysłał pieniądze. Należy wskazac przelew który chcemy reklamować, oraz opisać sytuację. Im więcej osób złoży taką dyspozycję tym bank bardziej się tym zainteresuje.

  Odpowiedz
  • Przelew można reklamować ale płatność kartą już nie a oni właśnie tak działają.

 74. 505360772 Pani. Ukraiński akcent
  327247866 Pan. Ukraiński akcent.

  Duży nacisk na wyplacenie pieniędzy na konto. Duzo nerwów, że odmawiałam. Pani bardzo nerwowa i niemiła 😂

  Odpowiedz
 75. 48224520224 Podszywają się pod blockchain.com i że niby jakaś kasa jest do odbioru. Połowę wypłacamy a połowę dalej inwestują 🙂
  Uważać i nie dawać się nabrać.

  Odpowiedz
  • Otrzymałam taki telefon wczoraj nr 783220397. Był to mężczyzna, mówił o dużej kwocie na moim koncie, która jest już od roku. Proponował wejście na blockchain.com przez mój komputer i sprawdzenie tego konta. Powiedzialam że nie mogę i ma dzwonic jutro. Zobaczymy co dalej

  • Dalej to najlepiej zgłoś sprawę na policję zanim gość zadzwoni znowu.

  • Spędziłam 45minut na telefonie z panem który obiecał przelać 26tys. Nie żebym odrazu na to poleciała ale weszłam w swoje konto a on wszystko to widział boję się że skrajnie mi pieniądze dzieci.co ja mam teraz zrobić. Aż wstyd iść na policję…czy jak zmienię hasło na ipko to nic nie będą mogli zrobić?prpsze o pomoc

  • Zmień hasło, skasuj anydesk, powiadom policję i więcej nie ufaj ludziom którzy oferują Ci coś za darmo.

 76. Zadzwonił dzisiaj nr 535811134, mówili że jest do wypłaty 43tys złotych, poprosili o włączenie anydesk, i wpisanie imienia i nazwiska oraz daty urodzenia – wpisałem.
  potem chcieli żebym się zalogował do bankowości. powiedziałem ze nigdzie się nie będe logować przy podłączonym AnyDesk. Zaczęli mnie straszyć urzędem skarbowym, że jak nie wypłacą mi to będe musiał zapłacić podatek. powiedziałem im żeby dzwonili 🙂
  Mam nadzieję że to nie ciągnie żadnych konsekwencji z mojej strony

  Odpowiedz
  • Hej, zarejestrowałam się z ciekawości na portal z bitcoin (ze strony onet) , tam podane zostalo:mail, imię nazwisko i telefon. Wydzwaniaja do mnie teraz , gdzie nie potwierdziłam chęci otwarcia tego konta. Gość (Andrzej Janowski) powiedział że mam w takim razie do zapłaty prowizje 1700 zł czy to może być oszustwo? Czy coś mi zagraża? Zgłosiłam to wszystko orzez państwowa stronę jako oszutwo i wyludzenie . Czy mogą wykorzystać mail i lok nr telefonu i imię nazwisko gdzieś?
   Dziękuję za odpowiedź.

 77. Ja niestety dałem się nabrać. Dzwonił ukrainiec z numeru +48 22 602 22 04. Po oddzwonieniu na ten numer jest że numer nie istnieje. Nakłonili mnie do wpłacenia 8000 zł w celu weryfikacji. Potem próbował mnie namówić na wpłacenie kolejnych 10 000 mówiąc że te 8 000 które chcieli mi “oddać” zostało zablokowane przez ich system bezpieczeństwa. Aby odblokować tą kwotę trzeba dokonać dodatkowej weryfikacji wpłacając właśnie dodatkowe 10 000 zł. Na szczęście limit Revolut nie puścił takiego przelewu. Ma do mnie dzwonić po południu by próbować jednak ten przelew zrobić. Da się to jeszcze odkręcić i odzyskać te 8 000 zł? Jak się przed tym zabezpieczyć by nie stracić kolejnych pieniędzy?

  Odpowiedz
  • Zgłoś jak najszybciej sprawę na policję, może uruchomią wydział do cyberprzestępczości, wtedy jest jakaś nadzieja, bo tak to raczej słabo.

  • Dodam, że nakłonili mnie do przelania 8000 zł tym, że nie ufając im zaproponowałem im przelew do weryfikacji ich prawdomówności. Przelałem im 7 euro i oni mi to oddali. Wtedy stwierdziłem że są uczciwi.

  • Pytanie w jakim celu wpłaciłeś obcej firmie 8000 zł? Czy sprawdzałeś w ogóle wiarygodność tej firmy?

 78. Miałam miesiąc przerwy od oszustów od bitcoin. Wschodni akcent, szmery bajery, blokowałam jeden numer, dzwonił drugi:
  +48 668849278
  +48 667349848
  +48 665508568
  dzisiaj zablokowałam połączenia od nieznanych numerów.

  Odpowiedz
  • niestety to nic nie pomoże, jest teraz sposób ze wyświetla się numer zupełnie przypadkowych osób, oddzwaniałam na jeden z takich numerów odezwała się starsza pani która o niczym nie miała pojęcia.

 79. Witam, dnia 19 stycznia, około godziny 15:45 zadzwonił do mnie numer komórkowy z Katowic. Z racji że wyglądał na zwykłą komórkę odebrałem. Przedstawił się jako Pan Robert z działu obsługi klienta z firmy ” Binance “. Znał moje imię i nazwisko odrazu więc sprawił dobre pozory na dzień dobry. Jedynie akcent z krajów wschodnich mnie zaniepokoił, ale wytłumaczył się że jego matka jest z Ukrainy. Powiedział że mam śródki do wypłaty i nie aktywne konto i muszę je wypłacić. Pod wpływem presji uwierzyłem, i przeszliśmy do programu any deski. Prawdopodobnie widział jak wygrywałem skan dowodu na stronę Binance w trakcie pełnej weryfikacji konta. Była mowa że mam zbyt mały obrót na koncie bankowym, i żeby przelew na kwotę 10500$ był bez żadnych kłopotów, muszę zwiększyć swoje obroty na koncie. Przez program any deski dałem się namówić na wniosek o kredyt w moim banku na 60 000zl. Gdy wniosek o kredyt był w trakcie weryfikacji, doszło do mnie co ja zrobiłem i jaki ja jestem głupi. Rozlaczylem się odrazu, i zadzwoniłem do banku swojego banku. Wytłumaczyłem pani swoją naiwność i odrazu zablokowała wszelką bankowość, dowód osobisty i przy okazji cofnęła wniosek który cały czas był weryfikowany. Od prawdopodobieństwa przechwycenia danych z dowodu a zastrzeżenia przez bank minęło jakoś półtorej godziny. Dzień później ok 10 udało mi się zastrzec numer PESEL ponieważ cały czas były problemy z załadowaniem dowodu ( tym razem bez wrażliwych danych ) na stronie bezpieczny PESEL . Na policji mnie olali bo nie wiem czy coś się stało i póki co nie ma podstaw do złożenia zawiadomienia. Dziś byłem złożyć wniosek o nowy dokument. Jest prawdopodobieństwo że ten ktoś mógł już na mnie założyć coś w jakiś parabankach??
  Czy bardziej chodziło o to aby po dostaniu pieniędzy od banku, zmanipulować mnie żeby przelać na swoje konto Binance bo jakaś jeszcze weryfikacja. Boje się że te półtorej h od zastrzeżenia to było za mało

  Odpowiedz
  • Do mnie w dniu dzisiejszym tj 26.01.2022 r. również dzwonił pracownik Binance mówiąc, że na moim koncie jest do wypłaty 0,19 BTC i również namawiając mnie na jakieś programy. Spławiłem dziada ale warto uważać na takie telefony bo nadal jest to aktualny problem. Numer to: 663731877 – NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ, MYŚLCIE!!

 80. Numery.
  665524885
  667094505
  663670125
  667957441
  666265567
  666633425
  Dodam że dzień później czyli w czwartek znowu dzwonił, i powiedziałem żeby do roboty się wzięli, i żeby przelali pieniądze na schronisko i ich nie chce, to wtedy mnie straszył że będę musiał pokryć jakiś tam koszty dla urzędu skarbowego. Już był bardzo nie miły i chamski. Od 2 dni już nikt nie dzwoni. To znaczy że odpuścili bo doszli do wniosku że wszystko na pewno poblokowalem, i że nie nakręca mnie na kredyt który potem przeleje im ? Jestem młody i po prostu boje się o siebie i najbliższych.

  Odpowiedz
  • Witam. mam podobny problem. dzwonią i straszą Urzedem Skarbowym. dostał Pan coś? Jakąś fakturę, wezwanie do zapłaty? bardzo proszę o odpowiedź.
   Anna

 81. A jak już ktoś włączył AnyDesk i miał otwarte konto ale nie logował się przy włączonym programie tylko AnyDesk był włączony i zakładka z otwartym kontem bankowym . Co się może stać ?

  Odpowiedz
  • Osoba po drugiej stronie AnyDesk widziała dokładnie to samo co Ty na ekranie, jak były tam jakieś wrażliwe dane to też je zobaczyła. Na podstawie tych danych stosując odpowiednie sposoby socjotechniczne może próbować nakłonić ludzi do różnych rzeczy, np. wzięcia kredytu, przelania pieniędzy na jakieś inne konto itp.

  • Szansa jakaś jest ale niestety niewielka. Trzeba najszybciej złożyć doniesienie na policję i zgłosić sprawę w banku.

  • Oka, na jakiej zasadzie zostałaś oszukana? Nakręcili cię na duży przelew, ale że przez niskie obroty na swoim koncie, wzięłaś kredyt, pożyczkę ? Opiszesz swój przypadek?

 82. Dzwonili do mnie również, korzystają z numerów prywatnych osób, oddzwoniłam na jeden z numerów, odezwał się zdziwiony mężczyzna. Proponuję nie wypisywać tutaj numerów telefonów. To są numery osób które też padły ofiarą tego procederu.

  Odpowiedz
  • dokładnie, mają sposoby ze wyswietlają się nr telefonów zupełnie przypadkowych osób

 83. Witam, dziś także dostałam taki telefon, nie pierwszy zresztą. Pan z wschodnim akcentem poinformował mnie, że mam na koncie 9 000 tys. dolarów i kazał mi udostępnić pulpit mojego komputera żeby odblokować mi konto. Oczywiście nie dałam się podejść. Oddzwoniłam na ten numer, a tam odezwała się jakaś przerażona kobieta, że oszuści wykorzystali jej numer telefonu. Zadzwoniłam na policję, ale raczej nie podejmą czynności, bo nie dałam się oszukać.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Od wczoraj tez do mnie wydzwaniają, a jak tylko powiedziała ze nigdzie nie będę się rejestrować i Jam jeszcze raz zadzwoni, to sprawa zostanie zgłoszona na policję, to chłop mnie straszył urzędem skarbowym itp. Dokładnie wszystko to do Państwo pisali.
   Podaje numery telefonów:
   +48 662198805
   +48 669490208
   +48 665519600

  • Witam mam podobną sytuację dzwonią do mnie cały czas z różnych numerów raz odzwonilem to odebrała pani że ona wogole telefonu nie używala dziś a później ktoś do mnie dzwonił że ja dzwoniłem czy wiecie jak się pozbyć tych telefonow

 84. Dzwonią ukraińskie kur.. i naciągają. NIKT NIE DA ZA DARMO TYLU ILE ONI OBIECUJĄ. Zjechałem równo przez telefon ciapaka z Ukrainy.
  Nie dajcie się nabrać, wiedziałem od początku o co chodzi, ale chciałem go podkurw..ic i udawałem ze robię wszystko jak każe 🙂 A na koniec rozłączył się bez ani jednego słowa.
  Podam nr z którego dzwonili, ale myśle ze to bez sensu bo mogą mieć co 5 minut nowy numer…
  +48666339156
  +48667656406
  Yebac maczetami takich jak oni 🙂
  Pozdrooo

  Odpowiedz
  • 726233316
   505118935
   669773440
   575488378
   Kolejne numery .. podaliśmy numer nie aktywnej karty i pan się rozłączył he

 85. 503589583 – kolejny podejrzany numer. Dzwoniono dziś. W sprawie wypłaty. Powiedziałam, że nie inwestowałam i nie życzę sobie więcej telefonów.

  Odpowiedz
 86. Witam,
  do mnie też dzwonili, też chcieli zeby pobrać anydesk i podać numery.
  Ja oprosiłam o nr Pesel Pana dzwoniącego…odmówił, więc akurat, że przerwał mi pracę w papierach …to usłyszał . Jakie było moje zdziwienie, że sypał do mnie łaciną z ukraińskim akcentem. Nie dajcie się nabrać to OSZUŚCI.
  dzwonili z nr 690965995, 667400000

  Odpowiedz
 87. Witam.
  Dałem się nabrać bo kiedyś kupowałem bitcoiny czy mam zanieść laptopa do jakiegoś informatyka czy przypadkiem mi coś nie wgrali na kompa?

  Odpowiedz
  • Mi proponowano podlonczenie aplikacji i oni będą mieć wgląd do mojego kompa i zarazem zrobią za mnie wszystko. Mówię drogi Panie ale my się nie znamy. Odpowiada w każdej chwili może mnie Pan odłączyć.
   A te numery co dzwonią to w większości jak.oddzwanialem to odbierali np. Ludzie na wczasach lub ktoś kto właśnie spał. Oni się podpinają pod te numery ludzią.

 88. Dodam jeszcze kilka nr telefonów:
  601307724
  790915984
  790910078
  731887737
  790915521
  519395820

  Wszystkie połączenia z od tych samych oszustów. Oczywiście straszą urzędem skarborym

  Odpowiedz
 89. Dziś kolejny telefon, ostatnio jakieś 2 miesiące temu. Ukrainiec, ten sam.
  najgorsze, że wstawiają nr osób prywatnych.
  po krótkiej rozmowie, rozłączył się , jak zawsze.
  uważajcie na siebie.

  było również staraszenie podatkiem i inne pierdoły

  Odpowiedz
  • Dziś do mnie dzwonili jak powiedziałem że skon mam wiedzieć że nie jest oszustem to zmienił ton i zaczą mnie wyzywać i grozić

 90. Cyber Center – mówi wam to coś.
  Mają pełno ogłoszeń o pracę biurową, ludzie ślą cv a oni dają ujową instrukcję jak im przelać kasę w bitcoinach.
  Na 99% to oni potem do was dzwonią.
  To oszuści. –
  Jakiś ukrainiec, coś ledwo dukał po naszemu i że ma dla mnie przelew za blockchain i inne uje muje. Zgłaszajcie to na policję, w końcu śmiecia zamkną.

  Odpowiedz
 91. Witam, dzisiaj miałem telefony odnośnie wypłaty kryptowalut, i po samej rozmowie że ” specjalista” coś nie pasowało, bo sugerował mi branie pożyczki i nagła wypłatę środku na kryptowalutach, dzwoniłem do banku i mi powiedzieli ze coś im śmierdzi, podaję nr kontaktowe z jakich jeszcze dzwonią. Nie dajcie się zwieść jego gadaniu,
  668379174
  665182626
  663646283

  Odpowiedz
 92. do mnie po jakies przerwie dzwonia znow, ale jak mu powiedzialem ze wiem jak korzystaja z priv numerow jakim sposobem a zeby dal sobie spokoj ze sprawa jest zgloszona na policji i moge wytrakowac numer original sie rozlazyl chuj jebany, a co policja na to ? prosze zgloszic jak cos sie dopiera staje jak kogos oszukaja 😀 na numery nie ma sens odzwaniac bo to sa numery priv poniewaz korzystaja z czegos co im pozwala wykorzystac baze danych u numerow wiec dzwonia naprz z numeru 1234 ale na tel sie pojawia numer 66666 tak to dziala.

  Odpowiedz
 93. Dzwonią do mnie od 3 dni. Prawie dałem się nabrać, ale w porę się zorientowałem. Podobno zarobili dla mnie 0.30bitcoina co daje ponad 80 tyś zł. Człowiek że wschodnim akcentem chciał bym zainstalował aplikacje any desk i podał mu numer który tam się wyświetla. Niestety dałem się nabrać i to zrobiłem. Zaczął wyłudzać ode mnie dane i to wzbudziło moje podjezenia, wkręcił mnie bo zaślepiła mnie kwota którą rzekomo miałem otrzymać. Dzwonią dalej o straszą że będę płacił 30% podatku od tej kwoty i że zgłaszają mnie do urzędu skarbowego. Powiedziałem że nie mam żadnych pieniędzy więc od czego mial bym niby płacić podatek. Powiedziała mi kobieta że mam pieniądze przecież w jakimś portfelu. Zarzadalem od nich aby, wysłali mi na maila legalne prawo na podstawie którego działają w Polsce, uprawnienia do przetwarzania danych osobowych I regulamin który podobno zaakceptowałem. Kobieta powiedziała że ja im dałem prawo do przetwarzania danych, natychmiast Powiedziałem że, w takim razie w tym momencie to prawo im odbieram jako jedyny administrator moich danych ale, kobieta nie posłuchała. Rozmowy z nimi nagrywam. Nie do końca wiem jak sobie z nimi poradzić. Da ktoś jakieś wskazówki? Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
 94. Dziś dostałem i ja telefon wydaje mi się że to jakiś arabski akcent miał gościu, znał moje imię i email i nr tel, bo pamiętam że logowałem się kiedyś na jakieś stronie z kryptowalutami ale przejrzałem strone i nic nie robiłem może 20 minut posiedziałem na stronie i wylogowałem sie i już nie wchodziłem, to zadzwonił do mnie dzisiaj, mówił że mam {0.25 btc) (na stronie 0.25146500 BTC) to jest 66,798.26 zł tak było podane bo linka mi na email wysłał i mówił że nie wchodziłem to jakieś ich boty automatycznie handlowały i tyle zarobiłem na tym, i chciał żebym założył konto w banku i jakiś portfel do tych bitcoinów i pobrał anydesk, a to już mnie zniechecilo bo to jest zdalne łączenie się z komputerem.
  Próbowałem oddzwonić to nr niedostępny jest
  Nr: 665918583
  Link: https://www.blockchain.com/btc/address/bc1qchrlxu8knv59nvzekzj45lf0luy4h077tnkqff

  Odpowiedz
  • Też dziś dostałem telefon, ukraiński akcent, że nic z bit edit group (czy growth) i że chcą mi linka przesłać i mam shareować screen, który będą nagrywać, jak się rozłączyłem to dzwonił z 4 innych numerów:
   502367100
   600156123
   534951631
   733595690

   Olejcie typów – scamerzy !

  • Witam, właśnie maiłem taką samą sytuację… ukraiński akcent “ma pan 0,25 btc. proszę zalogować się na stronie ….” podaje nr. 609211662

 95. Witam, dziękujemy, że Państwo piszecie o tych wszystkich przypadkach…ostatnio odebrałem telefon z UK, pani o wschodnim akcencie powiedziała, że od roku nie mam “ruchów” na moim koncie kryptowalut i muszą je zamknąć, więc pytanie: gdzie mamy przelać środki? Ja w szoku bo nigdy się nie bawiłem w tego typu inwestycje, nigdy nie zakładałem konta. Pogadałem z panią ze wschodu, starałem się uzyskać jak najwięcej informacji bez ujawniania moich danych, w końcu pani zrobiła się mniej miła i powiedziała, że jak przyjmę tych środków to będę musiał zapłacić podatek i na decyzję mam 24h. Zablokowałem numer, później dzwonili jeszcze kilka razy, wszystkie numery blokuje. Dziwi mnie tylko, że posługiwali się moim prywatnym mailem plus numerem…nie wiem jak oni to połączyli…Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Właśnie miałem taki telefon przed chwilą ale jestem czujny. Dzwonienie w tej sprawie na policję nic nie daje ponieważ chcą abym się udał do nich i zgłosił pisemnie o tym fakcie. Nic nie zrobią bo nie mają wszystkiego co potrzeba w takiej sytuacji. Nie namierzą oszustów bo to za dużo roboty. Taki mamy klimat dla oszustów niestety.

  • Widocznie wyciekły Twoje dane kiedyś z jakiejś bazy danych. Możesz to sprawdzić dokładnie na tej stronie: haveibeenpwned.com wpisując swój email albo nr telefonu.

 96. 223648082 i 223648083, wypłata z krytowalut, gościu z obcobrzmiącym akcentem, przedstawił się polskim imieniem i nazwiskiem, rozłączyłam się z zakazem używania moich danych osobowych i nr telefonu!

  Odpowiedz
 97. Witam. Do mnie wczoraj dzwonili straszyli skarbowka ze niby mam pieniadze zarobione i musze sie rozliczyc. Jak zaczelam mowic ze maja usunac dane i nie dzwonic pani ukrainka do mnie wyskoczyla ze mnie do sadu zgłoszą i tym podobne gróźby. Nigdy nie zakladalam zadnego konta a dane maja ciekawi mnie gdzie pobieraja takie rzeczy.

  Odpowiedz
 98. Hej , frajer dzwonił wczoraj . Też przestawił się z imieniem i nazwiskiem i podał moje imię . Oczywiście raz użyłem kiedyś tej strony wiec log on i mam 3.27 PLN a miałem mieć podobno 800$ 😁 . Więc na frajera się przygotowałem , na drugi dzień telefon i już miałem kilka pytań . To on że mam wejść na czat i tam jest link do strony bezpieczeństwa.
  Bo i dostał po ukraińsku ( poszłedl na huj pidar , blać 😂 , scamerze. Więc tak się gość zagotował że Polak mu jedzie po Ukraińsku że mówi kur.. teraz ci pokażę i 40 telefonów z innego każdego numeru , ostatni odebrałem i spierd…. Sabaka ( pies ) . Zablokowałem numery z poza kontaktow i ucichło .😁👍 Gonić frajera

  Odpowiedz
 99. Dziś ja dostałem ten śmieszny telefon. Bredził coś o jakiś procencie z btc, że zamykają konto. Zero ładu, zero dykcji, mówił tak szybko, że nie dało się wyciągnąć żadnych sensownych informacji. Zapytałem o to na jakiej platformie to coś mówił, że blockchain… co to za platforma? :DD
  Jak mu zacząłem opowiadać, że nigdy w krypto nic nie inwestowałem, że na inncyh rynkach działam i mam nad tym kontrolę – po prostu się rozłączył.
  Marna próba wyłudzenia danych, śmierdzi na kilometr na samym początku rozmowy.
  P.S. jak już chcecie naciągać ludzi to zróbcie im jakieś szkolnie. Paskudni złodzieje!
  Telefon 782098683

  Odpowiedz
  • Próba wyłudzenia danych. Kłóciłem się z gościem i mu powiedziałem wprost że chcą wyłączyć informacje do logowania. Bezczelny typ z ruskim akcentem. Oczywiście całą sprawę zgłosiłem na policji pewnie to nic nie da ale może akurat.

  • Witam. Od jakiegoś czasu nękają mnie telefonami ze niby mam jakies konto zalozone i musze wyplacic pieniadze, znaja moje dane a nigdy nie zakladalam konta. Pani jeszcze beszczelnie straszy mnie urzędem skarbowym ze musze sie rozliczyc i tym podobne dosyc mam tych telefonow i jakis namolnych ludzi. Co najlepsze nie usuwaja danych a jeszcze maja czelnosc wyzywac czlowieka od debila. Nie odbierajcie tego numeru 721099813 to dzwoni jakas baba z ukrainy

  • Jak 8 września do mnie dzwonili to upierali się, że decyzje mam podjąć w ciągu 24 godzin. To powiedziałem, żeby zadzwonili następnego dnia to sobie zweryfikuje tą sprawę. Obadałem, że to scam i jak dzwonili 9 września z tego samego numeru to nie odebrałem telefonu. Potem dzwonili 10 września i tłumaczyli się, że nie zadzwonili wczoraj bo im system padł xD. Decyzje miałem niby podjąć w ciągu 24 godzin, a tu się jednak jakoś przedłużyło. No i powiedziałem im, że rezygnuje z wypłaty.

  • Do mnie dziś dzwonili z niby bitcoina, ze mam tam pieniądze i on pomoże mi je przelać na moje konto. Nr kierunkowy z Warszawy. 226022275

 100. Wasze dane, które zna oszust (imię, nazwisko, email, telefon) najprawdopodobniej pochodzą z wycieku z Morele.net. Czy osoby, które się tu wypowiedziały potwierdzają, że miały konto na te dane w tym serwisie?

  Odpowiedz
 101. Dzisiaj, tez otrzymałem tel. w sprawie wypłaty. Gdzieś kiedyś zakładałem konto, i mówiłem im żeby wysłali mi tę informację na maila, bo chcę zweryfikować. Oczywiście otrzymałem maila, a tam linki do suportu i jakiegoś ich czatu. Gościu namawiał mnie intensywnie, żeby kliknął. Nie klikałem w nie? Czy jak podałem im maila, to coś mogą mi zrobić? Nadmienie, że maila używam do logowania się na giełdy krypto. Gościu znał moje imię i nazwisko. Potem oddzwonił i pytał czy już się zalogowałem z innych nr. Jak powiedziałem mu, że zgłaszam sprawę na policję to wyzwał mnie od najróżniejszych i powiedział mi, że wyczyści konto bankowe? Czy coś mi grozi?

  Odpowiedz
  • Dziś dostałem podobny telefon w sprawie wypłaty z portfela. Głos gościa miał jakiś wschodni akcent (Ukraina, Rosja?), podziękowałem i się rozłączyłem. Na razie nie dzwoni. Numer z którego dzwonił nie znajduje się w żadnej bazie niechcianych połączeń.

  • Nie klikać na żadne linki i nie instalować na swoich urządzeniach zadanych aplikacji,bo wyczyszczą Wam konto i nabiorą na Was kredytów.
   Pod żądnym pozorem, nie dać się zastraszyć.
   Jeśli maja skan Waszego dowodu osobistego,nalezy go zastrzec w Banku.

 102. Rozmawiałam dziś z moim znajomym, którego żony numer telefonu był wykorzystany do tego typu oszustwa. Do poszkodowanego zadzwonił jakiś facet i poprosił, aby ten odczytał numer telefonu jaki mu się wyświetla na jego ekranie. Tak nim zakręcił, że stracił 40 tys zł. Zgłosił na policję podając numer telefonu , z jakiego ten gość dzwonił. Numer telefonu jest przypisany do mojej znajomej i teraz ona będzie zeznawać na policji. Także potwierdza się, że numery telefonów wykorzystują od przypadkowych osób.

  Odpowiedz
 103. Witam wszystkich dzisiaj rowniez skontaktowali sie ze mna z podobnymi rewelacjami dzwonili juz drugi raz ale pierwszy juz mi cos nie pasowalo ale zeby nie było uprzedze 697446032

  Odpowiedz
 104. Tak, ja dziś dostałam taki telefon a jak powiedzialam że chcę usunąć konto bo i nic nie wpłacałam to straszył 20 proc. podatkiem ..

  Odpowiedz
 105. +48 226022265
  +48 226022008
  +48 226022045
  Wschodni akcent. Dostęp do komputera przez AnyDesk
  Dostęp do konta bankowego

  Ten adres dokonał 4 transakcji na łańcuchu bloków Bitcoina. Otrzymała łącznie 0,27636346 BTC
  Jak mówią, że przez 2 lata 4 transakcje i tyle kasy? Niby automat.

  Odpowiedz
 106. Darujecie sobie pisanie numerów z których do Was dzwonią ponieważ podszywają się po czyjeś numery. Jest to podobno trudne do zrobienia ale możliwe.
  Do mnie dzwonią przynajmniej raz w tygodniu od ponad miesiąca 🙁

  Odpowiedz
 107. Miałem podobną sytuację człowiek przedstawił mi się jako przedstawiciel firmy “bit elite growth ” , która rzekomo pośredniczy z firmą Blockchain. Jak się zapytałem o imię i nazwisko to powiedział Roman Janowski. Powiedział, że mam na koncie 0,3 bitcoina i sugerował mi żebym je wypłacił albo zamienił na złotówki. Jednakże sam nie zakładałem żadnego konta i nie kupowałem bitcoinów, więc się z początku trochę zdziwiłem. Proponował mi również podobnie jak innym forumowiczom w komentarzach zainstalowanie aplikacji AnyDesk. Jednakże odmówiłem i podziękowałem. Po 30 minutach oddzwoniłem na ten numer, a tam odebrała jakaś przypadkowa kobieta i mówi, że to pomyłka ;D. Uważajcie na siebie !

  Odpowiedz
 108. Ja dostałem Dzisiaj telefon z wschodnim akcentem Pani Stwierdziła że mam do odebrania 0,3 BTC. jak nie dałem się nabrać i za czołem mówić że są oszustami Pani groziła mi że sprawę skieruje do Skarbówki i zapłacę 30% od tej kwoty. rozłączyłem się 3 razy były jeszcze próby dzwonienia.

  Odpowiedz
 109. Oszuści korzystają ze spoofingu, który polega na podszywaniu się pod kogoś lub coś w celu oszukania sieci lub osoby, czyli korzystając z systemów Voip, mogą zmieniać nazwę lub numer telefonu, np. PKO BP, Mama, oraz przypadkowe nr telefonów prywatnych osób. W tym przypadku blokowanie takich numerów nie ma sensu, bo numery telefonów dotyczą nieświadomych osób. Ponadto zablokowany numer może spowodować, iż mając ogłoszenie na np. OLX, taka osoba, która ma zablokowany numer nie zadzwoni do nas. Wiem to, z doświadczenia, gdyż mając nieodebrane nr telefonów, widziałem, że to oszuści dzwonią, dzwoniłem pod te numery. Okazało się, że są to osoby prywatne i nigdy nie dzwonili pod mój numer telefonu. We wcześniejszym komentarzu był pomysł, aby podawać nr telefonu dzielnicowego, ja bym to bardziej rozszerzył, podając nr telefonów polityków, CBA, ABW, Straży Miejskiej, może to ich zmusi do działania, aby takich oszukańczych praktyk zaprzestano.

  Odpowiedz
  • te numery telefonów to wg informatyka mogą być generowane i za każdym razem są inne z kierunkowym np. 44 GB lub 22 Warszawski, 42 itp, dzisiaj to był nr 221048899

 110. Do mnie wydzwaniają z numerów i wciskają ten kit uważajcie !!!792500924,793883723 akcent ukraiński !!!niby z crypro coś tam i mówi zainstalować anydesk !!!!!a to program do udostępniania pulpitu !!!!!

  Odpowiedz
  • Nieustannie neka mnie numer 21531460. Codziennie odbieram ten numer, ale z inną końcówka 1619, 14 21.Ukrainka wmawia mi, że gdzieś się rejestrowałam i pyta dlaczego nie chce korzystać z ich usług, dlaczego nie cche podjąć pracy za 5 tys miesięcznie. Przecież założyłam tam konto. Rejestrowałam się, a nawet nie cche dokładnie pow gdzie i kiedy się rejestrowałam.

 111. A tak z ciekawości, czy tylko ja zauważyłam, że numery z których dzwonią wydają się jakby czasami losowe? Nie wiem iloma numerami mogli by dysponować, ale wydaje mi się, że chyba nieskończona liczba bo przyjrzałam się numerom które tutaj podajecie i zauważyłam że praktycznie wszystkie są inne, tutaj jak i na innych forach gdzie ludzie się wypowiadają ?

  Odpowiedz
  • Dodam że ponad 4 lata temu tworzylam jakies konto z bitcoinem. Ustawilam autobota i nigdy wiecej na to nie weszłam, bylam dużo młodsza, stwierdzilam ze to jakies oszustwo i zdzierstwo bo trzeba było hajs wplacac. Jakis gosciu wydzwanial do mnie z parunastu numerow i to z roznych krajów nawet! Ale wszedzie jeden i ten sam głos. Dodawałam do czarnej listy, nie odbierałam, ignorowałam. Gościu nękał mnie w okresie dwóch lat, nawet raz zmieniłam numer telefonu. Od ubiegłego roku miałam spokój aż do dziś.

  • Te numery które się wyświetlają są fałszywe.
   Oddzwoniłem na dwa i raz odebrała kobieta, a za drugim razem okazało się że jest to numer firmowy który mają zresztą na swojej stronie.
   I oczywiście nie mieli pojęcia o co mi chodzi.

 112. Dzisiaj do mnie dzwoniła baba podawająca się za Marię Kowalską. Dzwoniła z numeru 783239471 i 699547499. Oczywiście wysluchalam co miala do powiedzenia, twierdzac ze mam do wyplaty prawie 40 tysięcy. Ocywiscie ja nie dalam sie zrobic, od razu wpisalam w neta i wiedzialam ze to oszustwo. Mowiac jej ze teraz nie dam rady zalogowac sie do banku(wiadomo specjalnie tak powiedziałam) rzekła że mam do banku zadzwonić i oni na pewno mi udziela pomocy(chodzilo o numer identyfikacji przy logowaniu na stronie banku). Jak oddzwonila do mnie powiedzialam jej że ją na pewno zgłoszę ponieważ właśnie dostałam informacje że działają jako oszuści, baba od razu sie rozłączyła. Ja oczywiście jestem dość mściwa, wrocilam wlasnie z pracy i po 23 wydzwonilam kilka razy na te dwa numery, nie obawialam sie bo mam numer na kartę, zapytalam grzecznie czy to owa kobieta, ona sluchac ze zaspana odrzekła że nie, no to jej powiedzialam ze bedzie mieć przejebane, że zgłosiłam owe zdarzenie na policję i zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie 😀 Wiadomo że to ściema ale chciałam ją wystraszyć 😉

  Odpowiedz
  • Ja miałem wczoraj taki telefon też dzwoniła jakaś baba że mam niby ponad 32 tys kazała zainstalować AnyDesk co zrobiłem a potem kazała zalogować się do banku więc się zalogowałem ale na tablecie a ona że nie muszę na komputerze więc coś mi zaczęło śmierdzieć bo jeśli chcą mi przelać ja mogę podać jej nr konta i nazwę banku przecież tylko to jest chyba potrzebne a ona że nie ona musi mieć dostęp więc się rozlaczylem anti nagle następny telefon już nie odbierałem i tak chyba 7 nr dzwoniło w tym czasie

  • no głupia jestes na maksa. pocisnełas bogu ducha winnej kobicie której numer ktos bez jej wiedzy wykorzystał (tak, to mozliwe)
   gratki za intelekt!

 113. Zadzwonil ziutek ze wschodnim akcentem z numeru +48 668378470. Zle trafil, zajmuje sie systemami zabezpieczen, wyjasnilem mu pare kwestii, poszedl po rozum do glowy i sam sie rozlaczyl. Po chwili nr z Wiednia +43 15344256. Metoda jest jedna, do skutku. Nie dajcie sie nabrac, badzcie czujni.

  Odpowiedz
 114. Do mnie dzwonili dziś z numerów:
  +48 668100011 i +48 668373498
  Aplikacja do zdalnego pulpitu od razu ich zdemaskowała i prośba o zalogowanie do strony banku… w celu sprawdzenia IBAN/SWIFT
  Umówiłem się na ponowną rozmowę w poniedziałek, może uda się ich jakoś podpier.. Dziś nie byłem przygotowany i nie zdążyłem nic nagrać.

  Odpowiedz
  • Dziś dzwonili 2 razy nie miałem jak odebrać, bo byłem w pracy. Ale oczywiście za każdym razem podobny numer:
   668745347 i 668329196

 115. Dzisiaj ja dostałem telefon. Z tego to czytam komentarze to klasyka tematu, poinformował mnie że mam u nich bitcoiny (i na moje nieszczescie trafil, bo kiedy mialem portfel), niestety zainstalowalem anydeska i pokazalem mu strone banku. Jednak coś mi zaczeło śmierdzieć i zmienilem haslo i usunąłem zaufane przeglądarki z konta w banku. Czy może coś nawyłudzać mając nr konta w euro?

  Odpowiedz
  • Dodam że nr dowodu w systemie był częsciowo zamaskowany i dodatkowo nieaktualny, nie wiem czy mają pesel, wlaczylem alerty z bika jakby co, anydeska wywalilem i siedze na innym systemie

  • Myślę że zawsze możesz zawiadomić swój bank o zaistniałej sytuacji i oni na pewno powiedzą ci co możesz zrobić aby temu zapobiec. Nigdy nic nie wiadomo, oszuści mają sposoby o których nie wiemy nic. Swoją drogą od zajścia minęły 4 dni, wszystko do tej pory okej? 😉

 116. Do mnie również od 2 dni
  Dokładnie taka sama historia mam niby 0.19 bitcoin i że to na PLN 25.000 i czy mam dostęp do komputera teraz bo muszę zamknąć mi konto z powodu braku aktywności i wypłacić te pieniądze.
  Nr. 668310501
  668230676

  Odpowiedz
 117. dzisiaj 13.07.2021 telefonował do mnie facet z powiadomieniem, że mam na koncie 40 000 bitcoinów i on musi mi je wypłacić, na stwierdzenie, że nie mam żadnego konta bitcoinowego i że opowiada mi bajki stawał sie coraz bardziej natarczywy , wręcz nachalny. ( + 48 506546899 ) . Po rozłaczeniu sie przeze mnie ponowny telefon ( +48 606093289) i nawijka , że on bedzie do mnie dzwonił nawet gdy sie rozłączę. Na odpowiedź, że powiadomie Policję – żadnej reakcji. Na stwierdzenie, że nigdy nie zakładałem konta w bitcoinach odpowiedź, że może ktoś z rodziny to zrobił, albo ja o tym zapomniałem. Rozłączyłem się to za kilkadziesiąt sekund znowu telefon z + 48 882700145 – juz nie odbierałem . Akcent jak najbardziej z Warszawy.

  Odpowiedz
  • Przed momentem dosłownie miałem podobny telefon 729458701, wschodni akcent. Niby dzwonią, żeby poinformować, że usuwają moje konto, na którym są środki. Mój numer był tam podany. Jak odpowiedziałem gościowi, że nigdy nic takiego nie zakładałem, to chciał wkręcić, że może dzieci założyły, po czym odparłem, że to niemożliwe bo ich nie mam. Dał sobie spokój.

 118. Ten sam scenariusz, pani z “platformy tradingowej Blockchain” z wschodnim akcentem. Jak powiedziałem że nie znam, to powiedziała, że to ktoś inny mnie musiał zgłosić i musi to zgłosić do skarbówki. Telefon 668303807

  Odpowiedz
 119. numer 668474711, podobna akcja, pani łamana polszczyzna informuje ze mam na koncie 0,19 Bitcoina i to jest ok 6000$ i czy wypłacam. Jak powiedziałem że nie zakładałem żadnego konta -podała mi datę z 2019 roku. Powiedziałem że to jakaś ściema i się rozłaczyłem.

  Odpowiedz
 120. Numer 607234246
  Dzwonił pan ze wschodnim akcentem, w sprawie wypłaty z platformy xtb holding. Znał nazwisko. stwierdziłem, że pomyłka, i się pożegnałem. W wyszukiwarce numerów numer ten nie figuruje jako niebezpieczny. Trzeba uważać.

  Odpowiedz
 121. +48 688940922 Właśnie do mnie dzwoniono, również wschodni akcent, znał mój adres mailowy. Twierdził że założyłem konto krypto walutowe w styczniu i że zamykają je z powodu braku aktywności i że mogę wypłacić to co się w nim nazbierało. Odmówiłem ale już sądziłem że coś założyłem przypadkiem. Człowiek nawet ostrożny powinien uważać na każdym kroku

  Odpowiedz
  • Stały numer. Dzwonił do mnie miesiąc temu i dzisiaj ponownie. Trzeba się z nimi pobawić 😉
   Jak wciskał mi dalej te kity to zapytałem czy ma mnie za idiotę skoro ich sprawdziłem, ze okradają ludzi. Od razu się uruchomił wyzywając mnie od ch.. kur.. itp Powiedziałem, ze zgłaszam do prokuratury to kolejnych się epitetów nasłuchałem 😉 Powiedziałem mu bardziej kulturalnie co o nim myśle, żeby wziął sie do roboty a nie porządnych ludzi okrada i koniec rozmowy:)
   Żeby było śmieszniej po paru godzinach kolejnych Rusek zadzwonił wmawiając podobne brednie.

 122. Do mnie przed chwilą dzwoniła ze wschodnim nazwiskiem pani przedstawiająca się za Ewę Nowicką. Numer telefonu 668300500.

  Odpowiedz
 123. Podobny schemat uważajcie! Pan o wschodnim akcencie powiedział że mam. Ponad 19 tys USD i pytanie… Wypłacamy czy inwestujemy? Ponoć pół roku temu wysłałam zgłoszenie…. Hahaha Powiedziałam, że nic takiego nie zrobiłam i rozłączył się… Tel 525260138

  Odpowiedz
 124. To samo dzwoni Ukrainiec numer 668844711. Widzę, że wszystkie te numery zaczynają się od 668. Jak to jest, że jeszcze ich nie namierzyli przecież teraz każdy numer jest rejestrowany czyż nie ?

  Odpowiedz
  • To nie są ich prawdziwe numery. Używają bramek internetowych, żeby Tobie na ekranie pokazał się jakiś numer. Jak na niego oddzwonisz, to może odebrać jakaś starsza pani, która nie wie o co chodzi i Ciebie uzna za oszusta. Albo usłyszysz w słuchawce “nie ma takiego numeru”.

   U mnie było to samo. Rosyjski akcent, twierdzenie że założyłem konto (nie założyłem) i są środki do wypłaty. Jeśli mówicie prawdziwemu pracownikowi banku czy firmy, że nie zakładaliście tam konta i nie wiecie o co chodzi, to mają całą procedurę postępowania. Natomiast panowie oszuści jedyne co robili, to szli w zaparte, że założyłem tam konto “bo on widzi na ekranie!!!”.

 125. Witam, dzisiaj do mnie dzwonił Marek Olberg i ta sama gatka co u Was, ściągnęłam anydesk, ale jak przeszedł do podania konta bankowego itd. to nie udostępniłam.Czy ktoś wie, czy ściągnięcie tego anydesku w czymś mi zagraża?czy może bezkarnie wchodzić na mó komputer, czy konto, konto bankowego nie podałam, przerwałam dalszą transakcję.
  Dzwonił do mnie nr +48 221047001

  Odpowiedz
  • u mnie dziś dzwonił nr 668944009 tez ta sama sytuacja. Od razu blokuję i dobrze, że sprawdziłam w necie o co chodzi i trafiłam tutaj 🙂

  • tak. wywal to g. jak najprędzej. anydesk albo teamviewer to fajne aplikacje, ale pozwalają zdalnie kontrolować twoje urządzenie. Jeżeli nie jesteś 100% pewna że tego potrzebujesz – lepiej nie mieć

  • witam
   U mnie dwa dni temu kazali uzupełnić konto do 25000 zł bo mają do wypłaty z bitcoinów 24600. Bardzo nerwowi jak zacząłem drążyć temat

  • Jesli uruchomiłaś ściągnięty od nich program to proponuję uznać komputer za monitorowany przez nich. Zobacz jakie dane miałaś na komputerze, zachowane dane do serwisów bankowych itp.. Wszystkie nacisniecia klawiszy mogły być od tego momentu podsłuchiwane. Następnie reinstalacja systemu (od zera, format i na czysto). Zmiana wszystkich haseł do systemów.

  • anydesk działa jak TIMS, temviever i inne tego typu programy. Daje zdalny dostęp do twojego pulpitu lub kogoś innego. Wystarczy podać komuś numer ID 9 cyfrowy, później akceptować połączenie i ma dostęp do twojego komputera.
   Nie mając tego programu w wersji przenośnej czy zainstalowanej raczej nikt nie powinien przejąć kontroli na twoim komputerem nawet posiadając twój numer ID z konkretnego programu(tutaj anydesk). A dodatkowo ten numer chyba zmienia się co jakiś czas.

 126. No to dodam jeszcze jeden numer
  668138011
  Ten sam schemat co u innych:
  – wschodni akcent
  – że mam 0,35 bitcoina na koncie w Blockhain (nie mam tam konta)
  – że proponuje mi wypłatę 80%
  – połączył się ze mną przez Anydesk
  – przesłał mi link do rzekomo mojego konta
  i umówiłem się z nim na 13-tą na dalszą rozmowę bo musiałem kończyć
  Ciekawe czy zadzwoni

  Odpowiedz
 127. Do mnie dzwonił Ukrainiec z numeru 732051941 podając że pracuje w jakiejś platformie, a której rzekomo 11 lat temu się zarejestrowałem. Gdy mu powiedziałem, że jest naciągaczem powiedział, że wyśle ma maila i wysłał.
  Oto mail:
  “Z przyjemnością zawiadamiam że na Pana koncie handlowym zakończył się właśnie cykl handlu automatycznego. Z uzyskanej w toku handlu BTC przysługuje Panu kwota 0,34 BTC. Tę kwotę możemy wypłacić bezpośrednio na rachunek bankowy.
  Portfel:
  blockchain.com/btc/address/3Jx7jxNK4DpYPJKZwNbDQGCxwnxBsWqSyT

  W sprawie kontynuowania wypłaty środków, proszę o kontakt drogą elektroniczną.
  Gratuluję uzyskanych wyników handlu i mam nadzieję na dalszą współpracę.

  Blockchain.com

  Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki lub załączniki przesłane wraz z nią , są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek , do których wiadomość została adresowana. Jeśli wiadomość została otrzymana pomyłkowo , prosimy o tym nadawcy i usunięcie wiadomości.

  Klauzula informacyjna:
  W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięcie obowiązującym prawem.
  W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych jest (Blockchain).
  Państwa dane osobowe przetwarzane są zgodnie z prawem wyłącznie w określonych celach i w niezbędnym zakresie. Państwa dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
  Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt.3. s po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
  W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych przysługują Państwu następujące uprawnienia: prawo dostępu do danych osobowych, prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych, prawo do żądania usunięcia danych osobowych, prawo do żądania organizacje nią przetwarzania danych sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

  Pozdrawiam
  Starszy specjalista:
  Jakub Madera ”

  Ciekawe ile osób się nabierze?

  Odpowiedz
  • do mnie zadzwonił jakiś śmieć z nietakim akcentem i wtedy powiedziałem, że zgłosiłem go na policję i do prokuratury – spier…ł w podskokach

  • Witam, moja naiwność i łatwowierność dała za swoje. Pan Robert, że wschodnim akcentem zmanipulował mną pod pretekstem wypłaty 10500$ ze swojego konta blockchain. Udostepnilem mu zdalny dostęp, widział moją bankowość. Pod pretekstem dużej kwoty wypłaty, a małym obrotem na moim koncie bankowym, namówił mnie na pożyczkę ING na 60 000zl . Gdy wniosek byl w trakcie weryfikacji doszło do mnie co może być dalej. Rozlaczylem się. Po godzinie dodzwoniłem sie do ING i wytłumaczyłem pani moją głupote, zastrżegłem bankowość internetowa, kartę kredytową, dowód osobisty. Pani cofnęła wniosek. ok. 12h później zastrżegłem PESEL bo doszło do mnie to że do niego też mógł mieć dostęp. Pani w ING powiedziała że z racji szybkiej reakcji i telefonu w celu zastrzeżenia dowodu i wszelkiej bankowości nic się nie powinno stać. Podobno chodziło o to by droga dalszej manipulacji sprawić że pożyczone pieniądze przelał bym na ich konto w celu weryfikacji. Chwilówka jakaś może wejść w grę? Boje się że mógł to jakoś wykorzystać w czasie którym reagowałem. Na policji nie przyjęto zawiadomienia z racji że nic się jako tako jeszcze nie stało, i że jak będę miał komornika na głowie przez ten incydent to wtedy mam przyjść. Mogę spać spokojnie ?

 128. Dzwonił do mnie dzisiaj, +48 668554280.
  Że mam na koncie 0,32 bitkojna, że co robimy, inwestujemy czy wypłacamy, kiedy powiedziałem ze nie wiem o co chodzi, że nigdzie się nie logowałem, podał moje imie i nazwisko no i stary mail który załozyłem 15 lat temu i nie uzywam.
  Powiedział ze do wypłaty jest 11 tys, czy siedze przy kompie i czy mogę wejsc na strone. Powiedziałem mu żeby za przeproszeniem się pałował i nie oszukiwał ludzi, że sprawę zgłosze na policje.

  Odpowiedz
 129. Witam,
  Przestroga moja przestroga dla innych przed brokerami nieznanego pochodzenia. Jestem po przygodzie z forex i angielski broker 40tys w plecy. Po roku cały czas mam telefony o wypłatę pieniędzy z portfela. UWAŻAJCIE!!!

  Odpowiedz
 130. Dzwonił do mnie pan Wiktor, twierdząc że mam do wypłacenia środki z mojego portfela. Zdziwiło mnie to jak bardzo chciał żebym jak najszybciej usiadła przed komputerem i „on mi we wszystkim pomoże” 🙂 uważajcie!
  323235087
  668534578
  525260122
  323235087

  Odpowiedz
  • do mnie dziś jakiś obcokrajowiec dzwonił spod nr 668370037, twierdząc, że mam konto bitcoinowe i mogę jakąś tam pulę wymienić na dolary. Podziękowałam, ale nie zdążyłam nic więcej powiedzieć, bo się rozłączył. Znał moje imię….

 131. 668134906
  Wschodni akcent, twierdzi, że założyłam konto oraz zaakceptowałam regulamin. Na kocie mam kryptowalute, którą mogę wypłacić, znał imię i nazwisko oraz adres mailowy. Jak opowiedziałam że adres nie jest mój to chciał potwierdzić imię i nazwisko, po tym jak potwierdziłam ze imię się tylko zgadza. To cały czas mówił o stronie i regulaminie i ich akceptacji. Po chwili powiedziałam, że nie chcę żadnych pieniędzy więc Pan na to że zamknie konto i pieniądze będą zablokowane to nastąpi w ciągu 14 dni i się pożegnał. Wspomnę, że to drugi taki incydent w tym roku, tylko wcześniej dzwonił też wschodni akcent ale był bardzo natarczywy i po informacji, że nie chcę pieniędzy , to straszył mnie opodatkowaniem i pismem z Urzędu Skarbowego.

  Odpowiedz
  • Miałam to samo wczoraj! Wystraszyłam się lekko ponieważ Pani zaczęła krzyczeć, że będę płaciła podatek, ponieważ zaakceptowałam regulamin. W Pani sytuacji tez skończyło się tylko na pogróżkach?

 132. 668374321
  668262084
  Uwaga na nowe numery
  Procedura taka sama Wschodni akcent, aplikacja, kredyt 5000zł.Rzekoma wypłata 0,20 btc, automatyczny robot. Potrzebny kredyt bo konto się nie kwalifikuje do wypłaty. Nie udało się im. Blokada banku.
  UWAGA!

  Odpowiedz
  • Drogi kolego mnie też nabrał, na 10 tys, zł. Telefony też różne stosują i rózne techniki persfazji.

   Zgłoszę a sprawę na Policje hasła już pozmieniałem.

   U mnie “broker” Nazywał się Robert Wagner,

   Proszę o kontakt w poniedziałek.

 133. Do mnie też dzwonił jakiś ukrainiec mówiąc że jest z blockchain że dzwoni z londynu i informacje o tym dostał z ich biura z krakowa. Mówił o tym że zakładałem konto … (czego nie robiłem). Ciekawe że na start wyszedł z moim imieniem i nazwiskiem podał mój numer telefonu oraz na szczęście podał mojego gówno maila na którego rejestruje się na forach czyli nie ten oficjalny z fb itd. Nie wysyłał mi żadnego linka do strony. Stwierdziłem że maila moge podać (bo od tego mam tego maila) w programie do losowania hasła wygenerowałem sobie hasło i się nim zarejestrowałem. Ale musiałem w google wyszukać ich strony. Dlatego obstawiam 2 opcje:
  1. Blockchain to sam w sobie scam
  2. Blockchain nabija w taki sposób się reklamuje podbijając statystyke zarejestrowanych kont.

  Ta sytuacja miała miejsce z tydzień temu i od tamtej pory nie widziałem żadnych dziwnych rzeczy na moich kontach.
  Dodam że nie jestem powiązany z żadną giełdą krypto itd.

  Odpowiedz
  • Blockchain to nazwa technologii, a nie konkretnej firmy 😉 Blockchain nie jest w stanie “się reklamować” 🙂

 134. 1. 668651962
  2. 668137130
  3. 668757743

  Do mnie też dzwonił, chyba jakiś ukrainiec czy coś, taki akcent nie nasz. Chyba się przedstawił, ale nie dosłyszałam imienia i nazwiska tylko coś, że z firmy Blockchain, i że na moim koncie jest 0.31 bitcoin. Wszystko ładnie wytłumaczył, że konto zostało założone jakieś 6 czy 9 mies temu (nie pamiętam już, bo właśnie przeczytałam tu większość komentarzy i mi się pomieszało, ale raczej 6mies.). No i że na PLN to jakieś 38tys. i że w systemie im się wyświetliło że juz tyle czasu to mam i teraz albo mam wypłacić część albo całość, bo inaczej będą za to pobierane opłaty. Mówię, że ja nic nigdzie nie wpłacałam, a on, że za samą rejestrację i podanie danych 0.15 bitcoina dostałam i że do tej pory nie odnotowali mojej aktywnosci wiec hadlował bitcoinami automatyczny robot. Pozniej zapytał czy mam dostęp do komputera, więc (jak głupia) poszłam, wysłał mi link na maila (oczywiście znał moje dane mail,imie nazwisko,nr tel),, w którego miałam wejść i tam zdalnie (poprzed AnyDesk) pokierował mnie i wszystko pokazał. Musiałam do swojego banku się zalogować, wypytywałam go o różne rzeczy z tym związane a on mi cierpliwie wszystko tłumaczył i odpowiadał na wszystkie pytania. Informacji było tyle, że musialam dopytywac po kilka razy i myślę, że przez to zapomniałam dopytac jak on się nazywa (z resztą pewnie i tak podałby fałszywe dane).
  Cos pozniej w systemie mu wyszło, że nie można jednorazowo mi wysłać tak dużej kwoty bo coś tam i, że muszę wziąć kredyt ze swojego banku albo pożyczkę od nich. Bank 2x odmówił pożyczki, 2x wyskoczył jakiś błąd systemu, po czym powiedziałam mu, że nie mam całego dnia i że niedługo muszę wychodzić. Umówiliśmy się więc na dziś na godz. 11 i nie zadzwonił, teraz już wiem, że to przekręt także dzięki waszym informacjom.

  Informacje dla wytrwałych:
  1. Podałam 3 numery. Dzwonił z każdego po kolei bo coś nas ciągle rozłączało.
  2. Link z rzekomo moim stanem konta na bitcoin: blockchain.com/btc/address/1GKuxVoeJdP77R2YqPzcgUoHYZaqisJVd3
  3. W mailu jako nadawca jest “roman.janowski@eliteblockchaingroup.com”
  4. Dzwonili do mnie później z banku o te pożyczki które “próbowaliśmy” wziąć i się okazało, że nie mam żadnej zdolności kredytowej.
  5. Niestety ma teraz też mój adres, nazwę i adres firmy w której pracuję (na szczęście umowa tam mi się kończy) i inne info niezbędne do wzięcia kredytu.

  Mam jeszcze pytanie:
  Czy przez ten numer który się podałam w AnyDesk może w każdej chwili wejść do tego komputera i zrobić na nim co chce? Problem jest bo to nie mój komputer i boję się, że może nie tylko moje dane mieć, ale również właściciela urządzenia. Myślę, żeby usunąć ten program w ogóle. I chyba tak zrobię, bo boję się, że przez swoją głupotę narażę na straty bliskie osoby.

  Odpowiedz
  • No i na szczęście przelałam część pieniędzy na drugie konto a część wypłaciłam, bo w sumie “przy nim” logowałam się do swojego głównego banku.

  • Do mnie dzwonią z numerow holenderskich. Prosiłem dziś żeby usunęli moje dane z ich bazy, to pani mnie poinformowała, że mogę to sobie zrobić sam bo ona nie może. Nie powiedziała jednak jak.

 135. Witam. Dałem się wkręcic jak małolat. Sprawa jest świeża. Przelałem pieniądze na binance i niby tam są ale jeszcze są zablokowane i trzeba je znowu!!!! odblokować… więc ukrainiec chce ze mną wziąć pożyczkę ze smartney. Jak to mam teraz rozegrać żeby go ukarać
  +48 857331081
  82
  +48 616101041. STRZEŻ Się

  Odpowiedz
  • jezeli mial wgląd na Twoj portwel to pewnie je juz wymienil na bitcoiny i przelał na swój portwel i naciąga dalej zebys znowu przelał zeby mógł ponownie pieniądze wyciągnąc jak nie miał wglądu jak je przelewales to pewnie tam są i chce sie do nich dostac

 136. Dzisiaj miałam telefon z numeru: 668391084

  Bardzo irytujący facet próbujący mi wmówić, że 6 miesięcy temu założyłam przez ich stronę konto by handlować kryptowalutą i już zdążyłam zapomnieć. Bo przecież tyle czasu minęło, a tam się góra bitcoinów zebrała do odebrania…

  Odpowiedz
 137. Dzwonili. Cezary Bagiński. +48 221047624. Mówi o poleceniu wypłaty i chce aby wejść na stronę anydyfk.com pobrac coś z tej strony i zainstalować na kompie celem pomocy w obsługi zlecenia. Oczywiście mam nagranie, nic nie zainstalowałem a to jest typowe naciagactwo, bo faktycznie mam portfel na blockchain…ale bez BTC 🙁

  Odpowiedz
  • 221047889
   Przed chwilą zadzwonił Pan ze wschodnim akcentem(nie usłyszałem imienia i nazwiska) podający się za firmę blockchain i mówił że na moim koncie jest zamrożone 0.16BTC.

  • dzwonili do mnie z kilku numerów (dwa przykładowe podaje poniżej)

   +48 221047867
   +48 221047891

   Kazał mi się zarejestrować się na Paybis i że jutro zadzwoni o 9 rano by dokończyć wpłatę. Poznał tylko mój adres, imię i nazwisko oraz przez chwilę widział zdjęcie mojego prawo jazdy które było potrzebne do zarejestrowania. Przedstawił się jako Piotr Kulasa i mówił, że dzwoni z blokchain wysłał taki adres portfela blockchain.com/btc/address/17YAMnZUVUiV2wwM7gMMLzYXvMLBX6Hhp7 .
   Myślicie, że padłem ofiarą oszustwa i powinienem zgłosić się na policję, a jak tak to gdzie mogę to zrobić ? Proszę o radę

 138. Do mnie już dwa razy jakieś panie ze wschodu dzwoniły ale dzisiaj udało mi się nagrać rozmowę 😀 mogę udostępnić komuś jak sobie życzy. Gość się mocno zdenerwował jak zadawałem mu za dużo pytań 😀
  544268038

  Odpowiedz
  • Nie wspominają, że straciłem szansę na 630 000 złotych! Właśnie z blockchain i tak samo kazał mi ściągać anydesk!

 139. 732123391
  Dzwonili z informacją że na moim koncie uzbierała się spora kwota 0,00123 BTC. Nigdy się tym nie interesowałam i nie zakładałam żadnego portfela. Po tej rozmowie podziękowałam i teraz dzwoni do mnie raz w tygodniu. Zapytałam jak mogę wypłacić tą kwotę po tygodniu było to już 0,012BTC. Pan zapytał czy mam dostęp do komputera i jakąś tam aplikację, znowu podziękowałam. Kolejny tydzień kolejny telefon, po czym poprosiłam o dane tej firmy bo ciężko mi było zrozumieć nazwę, Pan się rozłączył po poproszeniu o wysłane danych firmy na maila!!! Kolejny tydzień był już bardziej przygotowany poprosiłam o dane na mojego maila którego miał! Otrzymałam maila z adresu support@supportblockchainpl.com a treść:
  “Hello, Ms Paulina !
  I am pleased to announce that the auto trading cycle has just ended on your trading account. From the BTC obtained in the course of trading, you are entitled to 0.3 BTC. We can pay this amount directly to the bank account.

  Wallet: 1N1XL5kcxdhoZ8YbwzhbYbVYa2xaHEJ42K

  In the case of continuing the withdrawal of funds, please contact me by e-mail.

  Congratulations on the trading results achieved and I hope for further fruitful cooperation.

  Blockchain.com

  This message and any files or attachments sent with it are confidential and intended only for the use of the persons and entities to whom the message was addressed. If the message was received in error, please let the sender know and delete the message.

  Information clause:

  If the processing of personal data is based on the consent of the person to the processing of personal data, you have the right to withdraw this consent at any time. This withdrawal does not affect the compliance of the processing which was carried out on the basis of consent before its withdrawal by applicable law.

  If you become aware of the unlawful processing of your personal data, you have the right to lodge a complaint with the supervisory authority competent for the protection of personal data. The administrator of your personal data is (Blockchain).

  Your personal data is processed in accordance with the law only for specific purposes and to the necessary extent. Your personal data is processed only on the basis of the prior consent to the extent and purpose specified in the consent.

  Your personal data will be kept for the period necessary to achieve the goals set out in point 3. s after this time for the period and to the extent required by the provisions of generally applicable law.

  In connection with the processing of your personal data, you have the following rights: the right to access personal data, the right to request the rectification (correction) of personal data, the right to request the deletion of personal data, the right to request data processing organizations to object to data processing.

  Dzień dobry, Pani Paulino !

  Z przyjemnością zawiadamiam że na Pani koncie handlowym zakończył się właśnie cykl handlu automatycznego. Z uzyskanej w toku handlu BTC przysługuje Pani kwota 0,3 BTC. Tę kwotę możemy wypłacić bezpośrednio na rachunek bankowy.

  Portfel:
  1N1XL5kcxdhoZ8YbwzhbYbVYa2xaHEJ42K

  W sprawie kontynuowania wypłaty środków , proszę o kontakt drogą elektroniczną.
  Gratuluję uzyskanych wyników handlu i mam nadzieję na dalszą , owocną współpracę.

  Blockchain.com
  Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki lub załączniki przesłane wraz z nią , są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek , do których wiadomość została adresowana. Jeśli wiadomość została otrzymana pomyłkowo , prosimy o tym nadawcy i usunięcie wiadomości.
  Klauzula informacyjna:
  W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięcie obowiązującym prawem.
  W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu Pana danych osobowych przysługuje Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych. Administratorem Pana danych osobowych przetwarzanych jest (Blockchain).
  Pana dane osobowe przetwarzane są zgodnie z prawem wyłącznie w określonych celach i w niezbędnym zakresie. Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
  Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt.3. s po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
  W związku z przetwarzaniem Pana danych osobowych przysługują Panu następujące uprawnienia: prawo dostępu do danych osobowych, prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych, prawo do żądania usunięcia danych osobowych, prawo do żądania organizacje nią przetwarzania danych sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

  Pozdrawiam
  Starszy specjalista:
  Aleksander Sosnowski”

  Odpowiedz
 140. u mnie to samo. Właśnie dzwonił, również wschodni akcent, niby z firmy blockchain, że ma zlecenie na wypłatę środków z konta założonego na jakimś portfelu w 2019r, które ma zlecenia bycia zamkniętym. Znał adres email, imie nazwisko, telefon – jak ktoś wspominał wyżej, ja również aktualizowałem ostatnio Revoluta i może od nich jest przeciek? Nic innego w ostatnich miesiącach nie rejestrowałem. Dzwonił z numeru +48 947102042, 7102042

  Odpowiedz
 141. dzwonił dzisiaj -najprawdopodobniej Ukrainiec- z Włocławka ze stacjonarnego numeru 544268038.. z propozycją zamknięcia mojego konta na – Bitcoin EliteClub.. na którym mam jakieś środki 0.cośtam 🙂 bo to jest dla nich kłopot:))) Wmawiał mi, że jestem tam zarejestrowany, a nie jestem…kupczą naszymi danymi….Orange? Militaria?? a to kosztuje wg. RODO 100 000 €.. na początek 😉

  Odpowiedz
 142. +48 616101040(poznań) dzwoni szymon wirzycki bardzo ładny polski ale pewnie ukrainiec albo szkoleniowiec dla ukrainców podwładna monika nazwiska nie pamiętam adres alei niepodległości 124 / skrzyżowanie madalińskiego wawa. takie dane od nich wyciągnąłem. spotkać się nie chcą bo korona i mają zakaz. oczywiście historia jak powyższa wiele nowego nie wniosę, podaję dodatkowe dane co mam od nich wyciągnięte. wszystko to samo mam do obioru tylko wpłać bo musi być jakaś weryfikacja do handlu automatycznego żeby wszystkie środki do Ciebie trafiły… anydesk itd
  jak coś potrzeba więcej i mi się przypomni to napiszę. uważajcie na scamersów !!!!

  Odpowiedz
 143. Do mnie też dzisiaj dzwonili (508310567) że ma kasę do odebranie bitcoiny, koleś z ukraińskim akcentem. Chciał abym coś zainstalował na kompie, powiedziałem, że nic nie instaluje i niech mi poda adres to sam pojadę po żekome pieniądze ? i tyle trwała rózmowa… rozłączył się… Ciekawe czy znowu zadzwoni?

  Odpowiedz
 144. Gość z firmy “Blockchain….” ze wschodnim akcentem z telefonu 334457047. Nie mam żadnego związku z kryptowalutami.

  Odpowiedz
 145. Kilka telefonów z numeru +48 221531442. Rozmówca tylko raz się przedstawił (nie pamiętam jakie podawał imię i nazwisko) i dodał “firma Blockchain”. Pyta czy może rozmawiać z panem XYZ (moje imię i nazwisko – prawdopodobnie wyciek z Facebooka). Przy mojej odpowiedzi “przy telefonie” powtarza pytanie i przy takiej samej odpowiedzi rozłącza się. Sytuacja wygląda identycznie za każdym razem. Nie ma nawet możliwości o dopytanie się, skąd ma moje dane osobowe.

  Odpowiedz
  • Jak będą dzwonić do was ukraińcy to Podajcie im numer do ministerstwa sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. On się chętnie takimi sprawami zajmuję ,Korupcja,manipulacja,pranie brudnych pieniędzy.

 146. Ja również dostałem telefon od pani Olgi Cieślak (akcent ukrainski) z numeru
  +48 221531246.
  W mailu który przysłali jest taka nazwa spolki: Blockchain Poland sp z o o 1 spółka komandytowa.

  Odpowiedz
 147. Podaje kolejny numer 525260124 (Bydgoszcz). Tym razem “ukrainiec” zresztą bardzo dobrze mówiący po polsku, niestety akcentu nie ukrył, chciał żebym wszedł na jakąś stronę, nie pytałem o adres, która umożliwi mu nagrywanie sesji ze mną, co uwarunkowane jest rzekomo regulaminem. Przedstawił się, jako przedstawiciel Elite Block Chain Group, a moje rzekomo nieużywane przez 3 miesiące konto z forex.pl “przeszło” (jak konta przechodzą?) w tryb handlu automatycznego i wygenerowało 0,4 BTC z czego 0,12 jest dla mnie (sic!) a wcześniej przez tę firmę (EBCG) przejęte – ciekawe jak forex.pl na to pozwala? Na czacie na forex.pl zapewniono mnie, że forex.pl nie udostępnia żadnych danych innym firmom i nie słyszeli o wspomnianej wyżej firmie. Jestem umówiony na telefon za dwa dni. Spróbuje wyczaić adres strony, która ma rzekomo rejestrować sesję z “Iwanem”.

  Odpowiedz
  • 221048502
   221048518
   221048504
   221048720
   221048494
   221044187
   221044189
   221048513
   221048510
   221048499
   221048519

 148. Do mnie też dzwonili na prywatny numer z numeru:
  814503152
  oferowali już 0,3 Bitcoina

  po chwili kolejny głuchy telefon z numeru
  915408021

  Numer telefonu pozyskali z reklamy na YT.

  jak zawsze pani ze wschodnim akcentem !

  – odesłałem ją do – prawnika przy Komendzie Miejskiej Policji
  zobaczymy czy zadzwoni ???

  Czekamy na telefon…

  Odpowiedz
  • Kolejny telefon z tego samego numeru :

   814503152

   dzwonił pan z lekko wschodnim akcentem – chciał coś przelewać na jakieś konto , coś instalować… 🙂

   – podałem mu numer komórkowy do naszego “specjalisty ” zajmującego się takimi sprawami – czyli do dzielnicowego z Policji

   może się “”dogadają”” 😉

   albo może wreszcie SAMA Policja zajmie się tym złodziejskim procederem
   jak inni nachodzeni przez tych złodziei
   zaczną podawać im numery do komisariatów Policji, Policjantów , dzielnicowych, komendantów !!!

   i ktoś tam wreszcie z Policji nie poważnie wkurzy i zajmie tą sprawą !

   czego wszystkim życzę

 149. Do mnie również dzwonili. Dostałam informację, że moje środki bitcoin zostały na nieczynnym już portalu do oglądania filmów zalukaj.pl
  221531425 Stanisław Nowak
  W moim przypadku Pan nie miał obcego akcentu. Podejrzewam, że namierzyli mnie bo kiedyś szukałam swoich bitcoin ponieważ zostały tam moje środki.

  Odpowiedz
 150. Czy można odzyskać pieniądze od giełdy binance
  To był transfer nieautoryzowany beż mojej wiedzy i bez mojej zgody I kontroli oszuści wyłudzili pieniądze i na giełdzie kupili bitcoin I zabrali na inny portfel.
  Zgłosiłem po 2 dniach na policję.
  Mogę odzyskać oszczędności od banku jak zgłoszę sprawę do sądu. Wynajmę kancelarię adwokacką.

  Odpowiedz
  • Raczej możesz jeżeli pieniądze nie trafiły na Twoje konto bankowe….dla mnie bank odzyskał 19.581 złoty bo przelewie który rzekomo miał trafić na moje konto bankowe ale niestety długo nie docierał.a później się okazało że bitcoin podrożał i więcej kasy potrzebuje…później dostałam pismo z banku że mam jakiejś babce oddać 7000 tys….zadzwoniłam do banku trafiłam na super gościa który mi pomógł odzyskać kasę ale nie obeszło się bez policji i prokuratury i blokady mojego konta….zgłosiłam wszystko na policję…….na dodatek wczoraj zadzwonił do mnie gościu podający się za niejakiego Roberta Jankowskiego jak dobrze pamiętam i pyta mnie kiedy bym mogła podjechać do Warszawy na przesłuchanie do prokuratury w sprawie odzustwa przez Pana Eryka Jankowskiego że mój pieniądze przelał na swój portfel w binance i ja mam teraz dostać zwrot tych środków ale nie wchodzą na moje konto w PKO bo na szczęście mam blokadę i mówi że muszę mu podać inny rachunek żeby mógł mi przelać moje pieniądze…nie wierzę w to jadę dziś na posterunek i zgłaszam sprawę może uda mi się dziada nagrać i będę miała jakiś dowod…..dodam jeszcze że ten rzekomy Robert to prawdopodobnie Eryk bo poznałam go po głosie…….nie dam się już nabrać uważam podwójnie……. ..zgłoś się do swojego banku i zobacz co da się zrobić mi pomogli…..

 151. Ile osób z was dało się nabrać i straciło swoje oszczędności pieniądze z konta bankowego.
  Mnie te chuje okradły bo ich naciskałem skoro mi chcą przelać pieniążki to czekam.aż tu nagle kazał mi pobrać program anydesk i dostęp do konta wyprowadził złodziej moje pieniądze 51702zł i na giełdę binance przelał.
  Będę walczył o odzyskanie pieniędzy z bankiem.
  To są manipulanci i złodzieje danych i pieniędzy.
  10 osób zostało okradziony mam kontakt na Facebooku

  Odpowiedz
  • ja tak samo do banku skladalem dwie reklamacje i oby dwie odrzucone ciężka sprawa myslę że pieniądze nie do odzyskania jak się pytam policji i banku czy coś robią w tej sprawie to aby słyszę że policja radzi ze bank radzi żeby uważac na oszustów a czy dzalają w tej sprawie to zero odpowiedzi

  • Kobieta z nr: +48 221531246 wschodni akcent. .uwaga! Rozdaje kryptowaluty.

 152. O do mnie też dzwonili 🙂
  Jak tylko mi powiedzieli że mam do odebrania 0.2 Bitcoina to wszystkie lampki mi się zapaliły (na czerwono)
  Wschodni akcent Blockchain …
  Poprosiłem o moje imie nazwisko email który mają -> wszsytko sie zgadzało (z tym co mam na FB czyli mają moge dane do spamu 🙂

  Zacząłem dopytywać kiedy założyłem konto itp.. i jak zacząłem sprawdzać przy gościu każdą informacje to się rozłączył.

  Weryfikujcie każdą informacje jaka o was mają, każdą datę, każdy kawałek informacji.
  Dowiedziałem sie, że to moje dane pochodzące z wycieku z FB:D

  Odpowiedz
 153. dziś połączenie z numeru: +48 914258021 (Szczecin) – pan poprawną polszczyzną, powołujący się na firmę Blockchain chciał pomóc w likwidacji konta, bo podobno taką dyspozycję złożyłam. Niepokojące jest to, że znał adres e-mail, numer telefonu i imię – czyli gdzieś ktoś dane przehandlował. Ponieważ nie otwierałam żadnego takiego konta, nie było co zamykać.

  Odpowiedz
 154. Przekret na Bitcoina -Babka przedstawia sie jako Anna Kruk i jest z firmy Blockchain .Zadaja zainstalowac Anydesk i utworzyc fikcyjne konto na Binance Bitbay podac prywatny klucz do kryptowalut logowac sie w polskim banku aby pobrac nr. swift i dokonac przelewu .Po zerwaniu polaczenia pan technik staje sie bardzo opryskliwy ,straszy zgloszeniem do KNF i innymi fikcyjnymi kosztami podpierajac sie artykulami karnymi z fikcyjnych stron .Doskonale mowia po polsku ze wschodnim ukrainskim akcentem . Inne nr. z ktorych wydzwaniaja to >

  221047903
  221047910
  221047908
  221047907

  Odpowiedz
 155. +22 6022255
  Pani ze wschodnim akcentem dzwoniła żeby mi wypłacić 58tyś, które rzekomo miałam na swoim koncie Bitcoin (którego w życiu nie zakładałam)

  Odpowiedz
  • Ja miałam dziś identyczny telefon z nr: 226022255, mam do odebrania 0,27 BTC..przedstawia się jako Katarzyna Czajkowska.

 156. Cześć miałem dziś telefon ten sam model wschodni akcent Patryk Krasiński niby
  nr 814503108
  miałbym zainstalować 2 programy i dac mu dostęp do komputera

  Odpowiedz
 157. ta sama sytuacja byla w moim przypadku, przy czym za pierwszym razem wschodni akcent grozil mi, ze mi ploicje nasle na chate jak nie bede z nim rozmawial.

  Ponizej najnowsze numery:

  +48 608157911
  +48 501286742
  +48 504858742

  Odpowiedz
 158. Telefon: 22 1049911
  Do odbioru miałem 39k zł (za nic, wow!)
  Jak powiedziałem Pani, że nie ma polskiego akceptu oraz, że to scam to się zaśmiała xD

  Odpowiedz
  • Do mnie dzwonił ten sam. E-maila przysyłał z tego samego adresu. Nr telefonu +48 422069042

 159. Do mnie dzwonił gość z 442080976267 z info że wypłacono środki z portwela kryptowalut. Wschodni akcent tego pana i fakt że sie nie bawie w kopanie/handel spowodował u mnie wybuch śmiechu, po czym odpowiedziałem mu “pomyłka” i się rozłączyłem. Skąd te dziady mają mój nr, pewnie z what’s apa? Nie używam tego gówna ale znajomi tak:/

  Odpowiedz
  • Ten sam numer, babka, z pytaniem czy zakładałam u nich, i czy może mi zamknąć konto, 14 kwietnia, gdzie to zgłaszać?

  • Witam ..to nie jest What Sap . Do mnie też mordy ukraińskie dzwonią. Syn mój jest info cyber informatykiem i oni mają numery z bramki internetowej jak mi tłumaczył nawet z Twojego nr mogą dzwonić ,jeżeli tam….. gdzieś podałeś , a on jest w tym momencie wolny ,tylko uciekają mb z internetu….. Mam To samo, ale jak obserwuję to między 8-11godz i mam wyłączony internet tego nie ma. Pozdrawiam Piotr M.

 160. Otrzymałem scamowy telefon. Koleś z wschodnim (ukraińskim) akcentem twierdził, że dzwoni z firmy elite blockchain group ​w sprawie uregulowania portfela z kryptowalutami.
  Koleś dzwonił z numeru +48 422069006 (+48 422069006), znał moje imię i nazwisko.
  Kiedy zapytałem skąd mają moje dane, powiedział, że rejestrowałem u nich konto. Gdy powiedziałem, że nic takiego nie miało miejsca i że ma podać skąd ma moje dane, rozłączył się.

  Swoje pierwsze krypto waluty kupiłem kilka dni temu. Dane takie jak imię, nazwisko oraz numer telefonu podałem tylko w dwóch aplikacjach: Coinbase oraz Luno.

  W odniesieniu do powyższych wydarzeń widzę dwa wyjścia:
  1. Coinbase lub Luno handlują danymi,
  2. W Coinbase lub Luno nastąpił wyciek (lub ktoś posiada nielegalny dostęp do ich baz),
  3. To zbieg okoliczności, a scamer pozyskał moje dane z innego źródła.

  Szczerze powiedziawszy nie chce mi się wierzyć w taki zbieg okoliczności, że akurat kilka dni po tym jak podałem swoje dane w aplikacjach do kryptowalut, dzwoni do mnie ktoś w właśnie w sprawie kryptowalut, kto posiada te dane.

  Co o tym sądzicie?
  Czy ktoś zauważył podobny schemat u siebie?

  Odpowiedz
  • Ja nie mam na tych portalach kont a tez dzwonili. Plus dzwonili zanim jeszcze faktycznie kupiłam kryptowaluty.

 161. Ja mam niby 0.25BTC do dobrania. Wschodni akcent. Oczywiscie na koncie nic nie ma po zalogowaniu.
  Mieli imie, nazwisko, adres email i nr telefonu (te same dane co mi z fb wyciekly). Dzwonili z numeru +48 422069006

  Odpowiedz
 162. dziś tez miałam telefon od Pana we wschodnim akcentem, ze mam jakieś bitcoiny do odebrania, tyle, ze ja nigdy czyms takim sie nie interesował, skad oni maja mój numer, imię i nazwisko, masakra, numer jaki do mnie dzwonił to 44 2080976266

  Odpowiedz
 163. +48 221047908
  Też dostałem telefon przed chwilą. Z maila wynika, że to Bitcoin Elite Group. Pan ze wschodnim akcentem. Postraszył trochę regulaminem na który niby się zgodziłem, trochę się zmieszałem bo zacząłem niedawno handlować kryptowalutami ale na pytania o jaki portal chodzi nie dostawałem odpowiedzi, tylko żebym kliknął w link wysłany na maila. Maile dostałem dwa na adres którego nie używałem od lat 😀

  We are pleased to inform you that we’ve submitted 0.09 BTC to your Trading Account. Your current balance is: 0 BTC
  Wishing you an enjoyable and profitable trading experience!
  Best Regards,
  Support desk

  a drugi z resetem hasła.

  Odpowiedz
  • Do mnie dzisiaj zadzwonił pewien paz ze wschodu z tego samego numeru telefonu. Celem rozmowy była właśnie wypłata 0.09 BTC z mojego portfela Bitcoin na stronie blockchain.com. Żaden mail z jego strony nie został do mnie na szczęście wysyłany, choć jakimś cudem znał mój adres e-mail. Poprosił mnie o pobranie TeamViewera w celu potwierdzenia wypłaty środków na konto bankowe. Kilka razy powtarzał, że tranzakcja “będzie weryfikowana przez Bankowy Rejestr Narodowy”.

  • Do mnie dzwonili z numeru 222662345 i przedstawiła się kobitka jako Monika Mazur.
   Prosiłam o maila. Mieli mój adres.
   Przysłali bardzo wiarygodnego maila na druku firmowym wraz z linkiem do wszystkich moich transakcji automatycznych i kodem QR mojego konta. (Przysłałabym zrzut ekranu ale tutaj nie można). Potrzebowali tylko numer mojego konta aby przesłać pieniądze, prawie 55 tyś.
   Co z tym zrobić?

 164. To i ja dodam jeszcez dwa numery
  +48 797184458
  +48 504743458

  ten sam model … logowałeś się .. .założyłeś konto przez fomrularz FB… ech

  Odpowiedz
  • I do mnie przed chwila zadzwonił z tego numeru pan ze wschodnim akcentem. W życiu nie kupowałam kryptowalut, skąd mają mój nr, imię, nazwisko i adres e-mail??? Oczywiście nie umiał odpowiedzieć, rozłączył się.

 165. do mnie dzwoniła Pani ze wschodnim akcentem 12 2528216. Podała moje imię i nazwisko. Zdenerwowała się jak poprosiłam o przesłanie potwierdzenia posiadania rachunku mówiąc że to nie jest jej obowiązek.

  Odpowiedz
 166. Też miałem telefon z 422069006
  Ta sama sytuacja o jakiejś wypłacie
  Że niby połączyć przez anydask.
  Sciema.
  Jest tu ktoś kto nabrał się na to?
  Bo jestem ciekaw jak sprawa się później rozwija

  Odpowiedz
 167. Właśnie tez do mnie dzwonił typem ze mam 0,19 btc do odebrania z eliteblockchain.
  Powiedziałem ze zapomiałem hasła i żeby mi przysłali przypomnienie. Zresetowałem hasło podając jakieś którego nigdzie nie używam i faktycznie zalogowało mnie na jakieś konto gdzie niby na