Największa giełda

Kryptowaluty są nielegalne – Chiny zapowiadają ostrą walkę z branżą

Chiński bank centralny po raz kolejny podkreślił, że kryptowaluty w Chinach są nielegalne i zapowiedział jeszcze poważniejsze metody ich zwalczania.

Dzisiaj na stronie Ludowego Banku Chin pojawił się komunikat przypominający, że jakakolwiek działalność związana z kryptowalutami w Chinach jest zabroniona. Bank przedstawił nowy zestaw technik zmierzających do jeszcze skuteczniejszego rozprawienia się z branżą cyfrowych aktywów.

Ludowy Bank Chin wraz z odpowiednimi departamentami, wydał szereg polityk i środków mających na celu wyjaśnienie, że waluty wirtualne nie mają statusu prawnego środka płatniczego, zabraniając instytucjom finansowym rozwijania i uczestniczeniu w działalności związanej z wirtualną walutą oraz usuwając i zakazując krajowych transakcji w walucie wirtualnej oraz finansowania emisji tokenów

Ludowy Bank Chin

Bank poinformował o wprowadzeniu zaawansowanych metod komunikacji pomiędzy urzędami i instytucjami mających na celu precyzyjniejsze namierzanie nielegalnej działalności kryptowalutowej. W komunikacie można przeczytać, że władze dokonały znaczących ulepszeń w kierunku identyfikowania i udaremniania takich działań.

Wydobywanie Bitcoina niszczy klimat

W komunikacie szczególnie podkreślona została szkodliwa rola wydobywania kryptowalut, jako działalności przyczyniającej się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla i niszczenia klimatu. W tym roku chińskie władze poszczególnych regionów już niejednokrotnie banowały mining, a teraz ma to przybrać jeszcze ostrzejszą formę.

Długa historia chińskiego zakazu kryptowalut

Dla każdego kto choć trochę interesuje się kryptowalutami nie jest żadną nowością chińskie nieprzychylne stanowisko dotyczące branży kryptowalut. Pierwsze oficjalne zakazy działalności związanej z cyfrowymi aktywami pojawiły się już w 2017 roku.

Od tego czasu średnio raz do roku chińskie władze podkreślają swoje nieprzychylne stanowisko i zapowiadają kolejne restrykcje. Jednakże branża kryptowalut nadal funkcjonuje i sami Chińczycy znajdują kolejne drogi dostępu obchodzące wprowadzane regulacje.

Kurs Bitcoina i kryptowalut reaguje dużymi spadkami

Negatywne wieści z Chin zawsze jednak odbijają się na rynku kryptowalut, powodując spadki nie tylko na Bitcoinie ale na większości cyfrowych aktywów. Cena BTC spada dzisiaj o prawie 5 %, momentami zbliżając się do poziomu 40 000 dolarów. Ethereum radzi sobie jeszcze gorzej zaliczając przez ostatnią dobę ponad 7 % spadku.

Dodaj komentarz