Największa giełda

Recenzja portfela sprzętowego Ledger

portfel ledger wpis

Portfele sprzętowe Ledger są produkowane przez francuską firmę od 2014 roku.

Ledger szczyci się najwyższymi standardami bezpieczeństwa dzięki unikalnym rozwiązaniom. W portfelach Ledger zastosowano tzw. Security Element (SE) czyli odporny na manipulacje układ zaprojektowany, aby wytrzymać wyrafinowane ataki i zapewnić bezpieczny hosting aplikacji i ich danych (np. kluczy prywatnych). Układy SE są zwykle używane w kartach kredytowych, kartach SIM lub paszportach.

Portfele Ledger mają własny zastrzeżony system operacyjny, tzw. Ledger Blockchain Open Ledger (BOLOS), który chroni urządzenie przed złośliwymi atakami i izoluje aplikacje od siebie, unikając wszelkiego rodzaju „wirusopodobnych” zanieczyszczeń.

Ledger jest pierwszym portfelem sprzętowym niezależnie certyfikowanym pod względem bezpieczeństwa przez francuską agencję bezpieczeństwa cybernetycznego ANSSI.

W ofercie Ledger można znaleźć dwa modele portfeli: Ledger Nano S oraz Ledger Nano X o większej pojemności.

ledger s x

Portfele Ledger obsługują wiele kryptowalut, w tym: Bitcoin, Litecoin, Tron, XRP, Monero czy Ethereum i wszystkie tokeny ETH.

Obsługa portfela Ledger jest bardzo prosta. Po zakupie należy podłączyć urządzenie do komputera i postępować zgodnie z poleceniami na stronie www.ledger.com/start, zrobić backup seeda, ustawić PIN i opcjonalnie dodatkowe hasło.

Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie seeda, należy chronić go przed dostępem osób niepowołanych, bo jeżeli ktoś go przejmie, to uzyska dostęp do Waszych kryptowalut zgromadzonych na portfelu. Jednocześnie należy też samemu posiadać kilka kopii seeda, bo jeżeli portfel sprzętowy ulegnie uszkodzeniu i zgubicie seeda, a nie macie zrobionej kopii zapasowej, to sami stracicie dostęp do kryptowalut zgromadzonych na portfelu.

1 komentarz do “Recenzja portfela sprzętowego Ledger”

Dodaj komentarz