Największa giełda

Tesla zaczęła sprzedawać samochody za Bitcoina

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli ogłosił dzisiaj wprowadzenie płatności za samochody w Bitcoinach. Na razie tylko w USA, ale płatności w BTC poza Stanami Zjednoczonymi mają być dostępne jeszcze w tym roku

Musk w serii tweetów ogłaszających nową usługę, dodał że firma zamierza zachować Bitcoiny zamiast zamieniać je na waluty fiat, jak to ma miejsce w przypadku innych firm. Na temat szczegółów dodał on również, że „Tesla używa tylko wewnętrznego i otwartego oprogramowania oraz obsługuje bezpośrednio węzły Bitcoin”.

Plany Tesli dotyczące akceptowania płatności w BTC znane były już na początku lutego, wtedy też firma pochwaliła się zakupem Bitcoina za kwotę 1,5 miliarda dolarów. Informacja ta została złożona przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Wielkim orędownikiem Bitcoina i kryptowalut okazał się sam Elon Musk, którego tweety potrafiły wybić cenę BTC lub Dogecoina o dziesiątki, a nawet setki procent. Ostatnio Musk zaangażował się w NFT, najnowszy trend w branży kryptowalut, próbując sprzedać piosenkę w formie niezamienialnego tokena, kilka dni później jednak wycofał się z tego pomysłu.

Dodaj komentarz