Największa giełda

Kurs Terra Luna Classic (LUNC)

terra-luna
Terra Luna Classic
8.00%24H
zł0.00042


terra luna kurs

Data powstania: styczeń 2018 r.

Symbol: LUNC dawniej LUNA

Terra jest blockchainem pozwalającym użytkownikom tworzyć stablecoiny powiązane z walutami fiat. Projekt wykorzystuje w tym celu inteligentne kontrakty, umożliwiające stworzenie szerokiej gamy stablecoinów.

Od września 2021 r. Terra oferuje stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim, południowokoreańskim wonem, mongolskim tugrikiem i koszykiem walut Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Terra w krótkim czasie zyskała popularność, a stablecoin Terra USD szybko stał się piątym najczęściej wykorzystywanym w branży stablecoinem.

 

Stablecoiny Terra działają nieco odmiennie od innych tokenów tego typu, w których każda jednostka stablecoina jest zabezpieczona odpowiednią rezerwą w walutach fiat. W przypadku stablecoinów Terra są one zabezpieczone i wymienialne na token zarządzania LUNC.

O równowagę cen stablecoinów dbają osoby zwane arbitrami, które obserwują zmiany cen stablecoinów, a następnie regulują je poprzez kupno i sprzedaż odpowiednich tokenów, jednocześnie osiągając z tego tytułu zysk. Działa to tak samo jak mechanizm arbitrażu na giełdzie.

Sieć Terra działa na podstawie konsensusu Delegated Proof of Stake, co oznacza że zatwierdzaniem transakcji zajmują się specjalnie wybrani walidatorzy. Posiadając LUNC można ponadto brać udział w głosowaniach nad zmianami protokołu Terra.

Wykresy kursów pozostałych kryptowalut

Dodaj komentarz