Największa giełda

MicroStrategy dokupuje 7000 Bitcoinów

Firma MicroStrategy poinformowała o zwiększeniu swoich zasobów w Bitcoinie o 7002 BTC. Obecnie spółka posiada 121 044 BTC wartych niecałe siedem miliardów dolarów.

Spadki BTC są dla Michaela Saylora, prezesa MicroStrategy tylko okazją do zwiększenia swojego portfolio w Bitcoinach. Kolejny zakup dokonany za gotówkę opiewa na kwotę 7002 Bitcoiny kupione po średniej cenie 59 187 dolarów za sztukę, co daje łączną kwotę około 414,4 miliona dolarów. Zakupy zostały zrealizowane w czwartym kwartale 2021 roku, tj. w okresie od 1 października do 29 listopada.

Cały majątek spółki w postaci Bitcoinów stanowi już 121 044 BTC wartych 6,9 miliarda dolarów.

MicroStrategy wyznacza Bitcoinowe szlaki

Kiedyś mało znana spółka dostarczająca oprogramowanie stała się sławna za przyczyną strategii polegającej na lokowaniu oszczędności w Bitcoinie. MicroStrategy rozpoczęła zakupy BTC w sierpniu 2020 roku i stała się pionierem w takim podejściu wśród spółek notowanych na publicznej giełdzie.

MicroStrategy kupuje Bitcoiny za gotówkę ale także za emitowane obligacje. Zysk jaki spółka mogłaby zrealizować sprzedając swoje zasoby BTC po dzisiejszej cenie wyniósłby około 50 %. To zdecydowanie więcej niż firma osiąga ze swojej macierzystej działalności, czyli sprzedaży oprogramowania.

Jak na razie strategia MicroStrategy wydaje się być niezwykle opłacalna, jak zauważają jednak analitycy duże spadki BTC mogą sprawić, że firma może mieć poważne kłopoty ze spłatą ponad 2 miliardów dolarów długu, który zaciągnęła na zakup Bitcoina.

Dodaj komentarz