Największa giełda

Ranking kryptowalut wrzesień 2022

Rynek kryptowalut nadal pozostaje w niedźwiedzim trendzie, spadając we wrześniu o kolejne 6 %.

ranking kryptowalut wrzesień 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 939 751 837 411 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -6 %

Bitcoin we wrześniu zanotował 3 % spadku ceny w stosunku do ubiegłego miesiąca. Wartość kryptowaluty we wrześniu spadła kilkukrotnie do poziomów poniżej 19 tys. dolarów, na dzień dzisiejszy wynosi 19 327 dolarów.

Ethereum po udanym przejściu na konsensus proof-of-stake zanotowało znaczącą przecenę o 20 % w stosunku do ceny miesiąc temu.

Znajdujące się na piątym miejscu BNB utrzymuje stabilną cenę wahającą się w rejonie 280 dolarów.

Na szóstym miejscu dzisiejszego zestawienia znajduje się kryptowaluta XRP, która jako jedyna z pierwszej dziesiątki zanotowała zdecydowane wzrosty. Cena XRP rośnie od około 20 września, a powody tego optymizmu nie są do końca jasne. Analitycy spekulują, że być może chodzi o sukcesy odnoszone w związku z batalią sądową pomiędzy XRP a SEC.

Miejsca trzecie, czwarte i siódme zajmowane są przez stablecoiny, kolejno: Tether, USD Coin oraz Binance USD. Utrzymują one stabilną cenę 1 dolara, czasami z minimalnymi odchyleniami.

Na miejsce ósme dzisiejszego zestawienia spadła kryptowaluta Cardano zaliczająca 12 % spadek.

Dziewiątą pozycję, podobnie jak przed tygodniem, zajmuje Solana z minimalnym 1 % spadkiem. Na dziesiąte miejsce ponownie powrócił Dogecoin, notujący we wrześniu 2 % spadek.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Ethereum przechodzi na proof of stake

Długo oczekiwany moment w świecie kryptowalut, wreszcie się zrealizował w połowie tego miesiąca, kiedy to kryptowaluta Ethereum zmieniła konsensus na proof of stake. Oznacza to, że od teraz w sieci Ethereum nie wydobywa się nowych monet na drodze kopania, a poprzez staking. Spowodowało to zmniejszenie zapotrzebowania na energię w sieci o ponad 90 %.

Twórca Terraform Labs, Do Kwon z nakazem aresztowania

Koreańskie władze wydały nakaz aresztowania Do Kwona, stojącego za spektakularnie upadłą firmą Terraform Labs i kryptowalutami LUNA oraz UST, które spadły z wartości ponad 60 miliardów dolarów do prawie zera.

MicroStrategy dokupuje kolejne bitcoiny

Firma MicroStrategy realizuje swój długofalowy plan zwiększania pozycji w BTC. Ostatnio spółka dokupiła kolejne 301 bitcoinów, posiadając obecnie w swoim majątku 130 tys. BTC

Giełda FTX przejmie upadłego brokera Voyager Digital

Na drodze licytacji, amerykański oddział giełdy FTX wygrał przejęcie aktywów upadłego brokera Voyager Digital. Jest to szansa dla inwestorów, którzy stracili swoje środki na odzyskanie choć części z nich.

Giełda Binance poszukuje poszkodowanych w wyniku oszustwa Centra Tech

Giełda Binance wraz z Departamentem Stanu USA poszukują osób, które straciły środki w wyniku oszustwa Centra Tech, aby zrekompensować im straty z odzyskanych 100 tys. ETH.

binance baner kryptowaluty.info 715

Dodaj komentarz