Największa giełda

Kurs Ethereum (ETH)

Wykres ETH w USD

Opis EthereumEthereum

Przedsprzedaż ICO – sierpień 2014 r.

Data uruchomienia: 30 lipca 2015r.

Tokenem Ethereum jest ETH. Ilość monet nieograniczona, dystrybucja początkowa 60 000 000 ETH, w tym 12 000 000 pozostało w rękach deweloperów.

Developerzy: Ethereum Foundation (Szwajcaria).

Ethereum jest platformą opartą na technologii blockchain służącą do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Mózgiem projektu jest rosyjski programista Vitalik Buterin. Ethereum umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów (ang. smart contracts), czyli umów zawieranych i kontrolowanych za pomocą technologii blockchain.

Platforma Ethereum pozwala na tworzenie różnorodnych aplikacji w tym także aplikacji służących do crowdfundingu czyli tworzenia projektów ICO. Obecnie Ethereum jest najczęściej wykorzystywaną platformą do tworzenia nowych ICO.

Sieć Ethereum nosi nazwę Ethereum Virtual Machine (EVM), aplikacje są tworzone w językach opartych na C++ (np. JavaScript, Phyton, Go)

Sposób powstawania nowych monet: Ethereum bazuje na protokole PoW (Proof of Work). Nagroda za wykopanie bloku wynosi 5 ETH. W przyszłości Ethereum ma być wydobywane metodą PoS (Proof of Stake), zmiana ma zapewnić większą skalowalność oraz bezpieczeństwo kryptowaluty. Odpowiada za to algorytm Casper, którego wprowadzenie planuje się w połowie 2018 r.

Bloki ETH są wydobywane co ok. 15 sekund.

W 2016 r. miał miejsce fork na Ethereum (ETH) w wyniku, którego powstała nowa kryptowaluta Ethereum Classic (ETC).

Wykres kursu Ethereum Classic

Strona internetowa: ethereum.org

Wykresy kursów pozostałych kryptowalut

Dodaj komentarz