Największa giełda

Salwador zagłosował za przyjęciem ustawy o Bitcoinie

Dziś rano w Salwadorze odbyło się głosowanie, w którym większość ustawodawców zagłosowała za przyjęciem Bitcoina jako prawnego środka płatniczego.

Za przyjęciem ustawy zagłosowało 62 członków legislatury, sprzeciw wyraziło 19 z nich, a od głosu wstrzymało się dwie osoby. Prezydent Bukele zamierza podpisać ustawę jeszcze dziś wieczorem albo jutro rano.

Zdaniem Bukele ustawa zwiększy integrację finansową wśród obywateli, z których tylko 30 % korzysta z usług bankowości. Nowe prawo nakazuje wszystkim podmiotom akceptowanie Bitcoina jako środka płatniczego. Rząd jednak zobowiązał się stanowić zabezpieczenie przed niestabilnym kursem BTC.

“Jeśli jest lodziarnia, tak naprawdę nie chce ryzykować, musi akceptować bitcoin, ponieważ jest to obowiązkowa waluta, ale nie chce ryzykować wymienialności, więc chce zdeponować dolary na swoim koncie bankowym, kiedy sprzedaje lody, może poprosić rząd o wymianę bitcoinów na dolary” – powiedział. „Oczywiście może to zrobić również na rynkach, ale może poprosić rząd, aby zrobił to natychmiast”.

Dodaj komentarz