Największa giełda

Ranking kryptowalut marzec 2023

W marcu obserwowaliśmy wyraźny wzrost ceny Bitcoina względem innych kryptowalut. Altcoiny w większości poradziły sobie gorzej, niektóre notując nawet spadki względem poprzedniego miesiąca.

ranking kryptowalut marzec 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 185 021 554 574$

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 10 %

Cena Bitcoina w marcu wzrosła o 20 % i wynosi obecnie ponad 28 000 dolarów. Będące na drugim miejscu Ethereum zanotowało 10 % wzrost ceny i znajduje się w tym momencie na poziomie powyżej 1 800 dolarów.

Czwartą pozycję w tym miesiącu zajmuje BNB, którego cena urosła w marcu o 4 %.

Na szóstym miejscu względem kapitalizacji znajduje się obecnie XRP, które w ubiegłym miesiącu zanotowało największe wzrosty z pośród pierwszej dziesiątki kryptowalut. XRP rośnie w oczekiwaniu na pozytywny finał procesu sądowego z SEC, o to czy kryptowaluta powinna być uznana za papier wartościowy.

Siódme miejsce należy w dzisiejszym rankingu do Cardano, które zanotowało 8 % wzrost.

Kryptowaluty z ósmego i dziewiątego miejsca, odpowiednio: Dogecoin i Polygon zanotowały w tym miesiącu spadki: 6 i 11 %.

Na ostatnie miejsce w rankingu powróciła kryptowaluta Solana, notująca niewielki 2 % wzrost względem początku marca.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Upadają amerykańskie kryptobanki Silvergate i Signature Bank

Kilka amerykańskich banków współpracujących z wieloma giełdami kryptowalut, w tym miesiącu ogłosiło bankructwo. Silvergate i Signature Bank oferowały podmiotom kryptowalutowym usługi przetwarzania transakcji do walut fiat. W zbliżonym czasie bankructwo ogłosił także trzeci amerykański bank: Silicon Valley Bank, który obsługiwał liczne startupy z Doliny Krzemowej. Kryzys został zażegnany przez amerykański FED i Treasury, które zobowiązały się pokryć wszystkie depozyty z upadających banków.

Fidelity otwiera handel kryptowalutami dla inwestorów detalicznych

Amerykanie mają teraz możliwość skorzystania z usług handlu kryptowalutami za pośrednictwem Fidelity, olbrzymiej firmy finansowej regulowanej przez organy regulacyjne ze Stanów Zjednoczonych. Fidelity Crypto oferuje usługi handlu kryptowalutami tylko dla obywateli USA w wieku powyżej 18 lat, którzy mieszkają w jednym z 36 stanów, w których Fidelity Digital Assets świadczy usługi.

MicroStrategy dokupuje kolejne BTC i spłaca pożyczkę od Silvergate

Michael Saylor poinforował, że jego firma nie tylko zwiększyła swoją pozycję na Bitcoinie, ale także była w stanie spłacić pożyczkę zaciągniętą od banku Silvergate. Obecnie MicroStrategy może się pochwalić imponującym saldem 138 955 Bitcoinów, wartych na obecną chwilę około 4 miliardy dolarów.

Dodaj komentarz