Największa giełda

Recenzja portfela desktopowego Atomic Wallet

atomic wallet

Atomic Wallet jest wielowalutowym portfelem desktopowym, który umożliwia przechowywanie i zarządzanie ponad 300 kryptowalutami i tokenami.

Klucze prywatne są szyfrowane i przechowywane na urządzeniu należącym do użytkownika. Portfel Atomic oferuje także wersje na urządzenia mobilne.

Za pomocą portfela Atomic możesz nie tylko przechowywać swoje kryptowaluty, ale także dokonywać zakupu przy użyciu karty kredytowej, zamiany jednej krypto na drugą poprzez funkcję Atomic Swap czy też korzystać z możliwości staking-u na niektórych kryptowalutach.

* staking polega na otrzymywaniu nagród za przechowywanie kryptowalut na swoim portfelu 

Korzystanie z Atomic Wallet należy zacząć od pobrania aplikacji na komputer lub urządzenie mobilne. Następnie należy ustawić hasło do logowania i zapisać 12-wyrazowy seed służący do przywracania kopii zapasowej.

atomic download

Portfel Atomic jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze, a funkcje zakupu i zamiany kryptowalut sprawiają, że dla niektórych użytkowników z powodzeniem może zastępować giełdę kryptowalut.

kup btc atomic

Firma Atomic została założona na początku 2018 roku przez Konstantina Gladycha, byłego CEO popularnej platformy wymiany Changelly, która obecnie jest jednym z partnerów Atomic Wallet.

Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie seeda, należy chronić go przed dostępem osób niepowołanych, bo jeżeli ktoś go przejmie, to uzyska dostęp do Waszych kryptowalut zgromadzonych na portfelu. Jednocześnie należy też samemu posiadać kilka kopii seeda, bo jeżeli nie będziecie posiadali kopii zapasowej, to w razie awarii możecie bezpowrotnie utracić dostęp do swoich kryptowalut.

28 komentarzy do “Recenzja portfela desktopowego Atomic Wallet”

 1. witam mam pytanie . Zostałam oszukana przez Venture Change . Zostały skradzione mi środki dlatego zgłosiłam sie o pomoc do do firmy Cointruck żeby mi pomogli w odzyskaniu straconych pieniędzy . Kazali mi zalozyc Atomic Wallet żebym mogla odzyskać odzyskane przez nic środki . odzyskanie pieniędzy wg nich jest możliwe po wpłaceniu przeze mnie 500f na Atomic Wallet kazali mi wygenerować ponoc mój numer konta na Atomicu i wówczas moje zakupione kryptowaluty zostana zwrócone na moje konto na atomiku i stamtąd bede mogla je przelać na moje konto Revolut . Czy możecie mi pomoc i wyjaśnić czy to tak działa i jest bezpieczne czy kolejna próba oszustwa . Z gory dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
  • Możesz sobie wyeksportować klucz prywatny z atomic wallet bez problemu. Wchodzić w zakładkę settings, później Private Key, wpisujesz hasło i masz wszystkie klucze prywatne do wszystkich walut. W Atomic Ty kontrolujesz swoje klucze prywatne.
   Chyba że chodzi o fiaty, które wpłacałeś i one zostały zablokowane, to niestety już jest poza Twoją kontrolą i każdy kantor czy giełda może Ci je zablokować wg swojego widzi misię i na to nie poradzisz, musisz przesłać im dokumenty potwierdzające o które proszą.

 2. Witam tak jak poprzednik domyślam się że oszukano mnie na bardzo dużą kwotę, zainwestowalam w giełdę walutowa wpłaciłam 125 USD a zarobiłam przeszło 15.000 USD z tego zapłaciłam dodatkowo 19% podatku tak mi powiedziano (zapozyczylam się ale wpłaciłam) teraz jestem bez żadnych pieniędzy w dwójka dzieci za granicą Ta aplikacja nazywa się pixpal, po opłaceniu podatku wpłacili moje pieniądze na Atomic wallet – rtheteum moje pytanie jak mam wyjąć z tego co najmniej część tego co straciłam bo jestem naprawdę w wielkiej rozpaczy, dodam do tego że wysłali mi wiadomość e-mail że jeśli nie zapłacę 30% z tego co zostało wpłacone na Atomic, to Atomic zablokuje pieniądze i poniosę jakieś konsekwencje za nie wpłacenie poproszę o jakąś radę policja mi nie pomoże bo dzwonią z Londynu

  Odpowiedz
  • Nie wpłacaj już więcej żadnych pieniędzy, na odzyskanie tych które już wpłaciłaś raczej nie ma żadnych szans.

 3. Broker załozył mi konto na Atomic Wallet teraz aby wyplacic pieniadze chce dodatkowo kupienia “monety” za kilka tysięcy $. Czy to jest prawda i skad taka opłata?

  Odpowiedz
 4. Cześć 🙂 ja mam pytanie jak wypłacić środki z tego portfela, od 3 dni szukam i sobie nie radzę, z góry dzięki za pomoc.

  Odpowiedz
  • Wciśnij na krypto które chcesz wypłacić i wciśnij SEND następnie wklej adres gdzie chcesz wysłać np Giełda BitBay i tam sprzedaż lub zamienisz na inne krypto.
   Musisz jeszcze sprawdzić czy dana giełda obsługuje twojego coina np: Bit Bay nie obsługuje Polki DOT jeszcze.

  • Co masz na myśli pytając o bezpieczeństwo? Bo żaden portfel, podobnie jak giełda kryptowalut nigdy nie będzie w 100 % bezpieczna

  • W Atomic musisz mieć ustawione tak żeby widzieć wszystkie portfele, jak nie masz to w prawym górnym roku masz takie suwaki, klikasz w nie, a później klikasz “show zero balance”, pojawi się “hide zero balance” następnie apply. Jak widzisz “hide zero balance” to nie musisz nic zmieniać. Widzisz wszystkie waluty.

   W lewym górnym rogu masz search, wpisujesz BTC, wyszukuje Ci portfel Bitcoina, klikasz w niego i pokazuje Ci się “receive” i “send”. Klikasz “receive” i pojawia Ci się Twój adres BTC i qr code.

   Możesz też sobie sam znaleźć portfel BTC skrolując portfele w dół, ułożone są alfabetycznie ale najpierw są te, na których masz już jakieś środki.

Dodaj komentarz