Największa giełda

Recenzja portfela desktopowego Atomic Wallet

atomic wallet

Atomic Wallet jest wielowalutowym portfelem desktopowym, który umożliwia przechowywanie i zarządzanie ponad 300 kryptowalutami i tokenami.

Klucze prywatne są szyfrowane i przechowywane na urządzeniu należącym do użytkownika. Portfel Atomic oferuje także wersje na urządzenia mobilne.

Za pomocą portfela Atomic możesz nie tylko przechowywać swoje kryptowaluty, ale także dokonywać zakupu przy użyciu karty kredytowej, zamiany jednej krypto na drugą poprzez funkcję Atomic Swap czy też korzystać z możliwości staking-u na niektórych kryptowalutach.

* staking polega na otrzymywaniu nagród za przechowywanie kryptowalut na swoim portfelu 

Korzystanie z Atomic Wallet należy zacząć od pobrania aplikacji na komputer lub urządzenie mobilne. Następnie należy ustawić hasło do logowania i zapisać 12-wyrazowy seed służący do przywracania kopii zapasowej.

atomic download

Portfel Atomic jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze, a funkcje zakupu i zamiany kryptowalut sprawiają, że dla niektórych użytkowników z powodzeniem może zastępować giełdę kryptowalut.

kup btc atomic

Firma Atomic została założona na początku 2018 roku przez Konstantina Gladycha, byłego CEO popularnej platformy wymiany Changelly, która obecnie jest jednym z partnerów Atomic Wallet.

Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie seeda, należy chronić go przed dostępem osób niepowołanych, bo jeżeli ktoś go przejmie, to uzyska dostęp do Waszych kryptowalut zgromadzonych na portfelu. Jednocześnie należy też samemu posiadać kilka kopii seeda, bo jeżeli nie będziecie posiadali kopii zapasowej, to w razie awarii możecie bezpowrotnie utracić dostęp do swoich kryptowalut.

15 komentarzy do “Recenzja portfela desktopowego Atomic Wallet”

 1. Cześć 🙂 ja mam pytanie jak wypłacić środki z tego portfela, od 3 dni szukam i sobie nie radzę, z góry dzięki za pomoc.

  Odpowiedz
  • Wciśnij na krypto które chcesz wypłacić i wciśnij SEND następnie wklej adres gdzie chcesz wysłać np Giełda BitBay i tam sprzedaż lub zamienisz na inne krypto.
   Musisz jeszcze sprawdzić czy dana giełda obsługuje twojego coina np: Bit Bay nie obsługuje Polki DOT jeszcze.

  • Co masz na myśli pytając o bezpieczeństwo? Bo żaden portfel, podobnie jak giełda kryptowalut nigdy nie będzie w 100 % bezpieczna

  • W Atomic musisz mieć ustawione tak żeby widzieć wszystkie portfele, jak nie masz to w prawym górnym roku masz takie suwaki, klikasz w nie, a później klikasz „show zero balance”, pojawi się „hide zero balance” następnie apply. Jak widzisz „hide zero balance” to nie musisz nic zmieniać. Widzisz wszystkie waluty.

   W lewym górnym rogu masz search, wpisujesz BTC, wyszukuje Ci portfel Bitcoina, klikasz w niego i pokazuje Ci się „receive” i „send”. Klikasz „receive” i pojawia Ci się Twój adres BTC i qr code.

   Możesz też sobie sam znaleźć portfel BTC skrolując portfele w dół, ułożone są alfabetycznie ale najpierw są te, na których masz już jakieś środki.

Dodaj komentarz