Największa giełda

Co to jest NFT i dlaczego tokeny NFT generują miliony dolarów zysku?

Non-fungible tokens czyli tokeny NFT są najnowszym odkryciem w branży cyfrowych aktywów, które już zdążyło stworzyć rynek o wartości ponad 100 milionów dolarów.

Non-fungible tokens to działające w sieci blockchain tokeny niewymienialne, co oznacza, że ​​nie można wymienić jednego NFT na inny. A zatem takie tokeny są niepowtarzalne i nie można ich zastąpić czymś innym. Tokeny NFT mogą reprezentować wszystko, począwszy od muzyki, po unikalne pamiątki sportowe. Najczęściej reprezentują prawa do danego dzieła sztuki (np. piosenki lub obrazu). Tokeny NFT zazwyczaj działają na blockchainie Ethereum.

W ostatnich dniach i tygodniach co raz częściej pojawiają się informacje, że jakiś artysta sprzedał NFT za setki lub miliony dolarów. Powstają również platformy do handlu cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi, generujące milionowe obroty.

Wielu artystów, jak Kings of Leon, Grimes czy drużyny sportowe typu NBA, zaangażowały się w ten nowy trend dając swoim fanom możliwość kupowania nowego rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich i jednocześnie tworząc nowe możliwości zarabiania na swojej twórczości.

Tokeny NFT jak każda inna sztuka to subiektywne odwzorowanie wartości, jaką dla kogoś stanowi cyfrowa grafika lub awatar CryptoKitties. Dla niektórych fanów posiadanie praw własności do dzieła ulubionego artysty jest bezcenne.

2 komentarze do “Co to jest NFT i dlaczego tokeny NFT generują miliony dolarów zysku?”

Dodaj komentarz