Największa giełda

Giełdy i kantory kryptowalut

Najlepsze giełdy, kantory i brokerzy kryptowalut wybrani przez naszą redakcję, na podstawie takich kryteriów jak: funkcjonalność, ilość walut, dostępność aplikacji mobilnej, handel z dźwignią, język interfejsu.

Ocena redakcji: 9.6

puchar-zloty-jednolity

Ocena redakcji: 9.1

puchar-srebrny-jednolity

Ocena redakcji: 8.8

puchar-braz-jednolity

Ocena redakcji: 8.7

Ocena redakcji: 8.6

Ocena redakcji: 8.5

Ocena redakcji: 8.3

Co to jest giełda kryptowalut 

Giełda kryptowalut jest internetową platformą, na której można dokonywać transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut. Obecnie można wybrać jedną z wielu platform, zarówno tych istniejących na polskim rynku ale również którąś z zagranicznych. Wiele zagranicznych giełd oferuje polski interfejs będący ułatwieniem przy poruszaniu się po platformie.

Oprócz giełd można też skorzystać z usług kantorów, które czasem oferują także stacjonarną wymianę kryptowalut. Coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych kryptowalutami cieszą się brokerzy umożliwiający handel instrumentami CFD. Takie rozwiązanie powoduje zaangażowanie w rynek kryptowalut bez konieczności ich posiadania, co jednocześnie eliminuje część potencjalnych problemów wiążących się z inwestowaniem w cyfrowe aktywa, np. nie trzeba posiadać portfela kryptowalutowego i nie trzeba przejmować się ewentualnym zhakowaniem giełdy.

Zestawienie wszystkich polskich i największych zagranicznych giełd oraz kantorów kryptowalutowych, wraz z rankingiem i opiniami znajdziecie na stronie Giełdy kryptowalut.

11 komentarzy do “Giełdy i kantory kryptowalut”

 1. CoinDeal zdecydowanie zdążył się wykazać i to nie przy jednej okazji.
  icorating.com przeanalizował poziom bezpieczeństwa giełd i okazało się, że CoinDeal w tym rankingu pobił Binance i Bitbay.

  Odpowiedz
  • Za krótko na rynku jest Coindeal żeby coś więcej o nim powiedzieć. Dajmy im szansę się wykazać.

 2. Witam,
  zastanawiam się nad wyborem giełdy w celu obrotu kryptowalutami i zastanawiam się na ile bezpieczna jest giełda Binance z punktu widzenia użytkowników? Czy w celu założenia i prowadzenia giełdy na Malcie są potrzebne licencje lub szczególne uprawnienia? Czy jakiś organ kontroluje taką działalność i wymaga np. raportów rocznych? Czy użytkownicy mogą sprawdzić np. w rejestrze publicznym czy giełda działa zgodnie z prawem czy realizuje swoje obowiązki sprawozdawcze, aby uniknąć wiązania się z jakimś “sztucznym, nielegalnym tworem”?
  Pozdrawiam,

  Odpowiedz

Dodaj komentarz