Największa giełda

Recenzja portfela sprzętowego Trezor T

trezor t pin

Trezor T to portfel sprzętowy wyprodukowany przez czeską firmę Satoshi Labs, działającą na rynku od 2014 roku.

Portfel zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dzięki losowo generowanemu zestawowi słów seed, PIN-owi ustawianemu przez użytkownika oraz możliwości zabezpieczenia portfela za pomocą dodatkowego hasła.

Ponadto Trezor T jest bardzo przyjazny w użytkowaniu dzięki zastosowaniu kolorowego dotykowego wyświetlacza. Jego obsługa jest banalnie prosta.

Trezor T wspiera wiele kryptowalut i tokenów, w tym Bitcoin, Monero, Litecoin, XRP czy Ethereum a także tokeny utworzone na blockchainie Ethereum.

trezor t 1

Po zakupieniu portfela Trezor T, należy podłączyć go do komputera za pomocą dołączonego kabla USB, a następnie postępując zgodnie ze wskazówkami na stronie trezor.io/start zainstalować oprogramowanie firmware oraz zrobić kopię zapasową seeda, ustawić PIN i opcjonalnie dodatkowe hasło.

Po wykonaniu tych czynności portfel jest w pełni gotowy do użytkowania.

Trezor udostępnia również dodatkowe funkcje, takie jak wymiana w portfelu, menedżer haseł, funkcje uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz bezpośrednia funkcja kupowania fiat-krypto.

Firma Satoshi Labs oferuje ponadto drugi model swojego portfela – Trezor One, który jest tańszy i nie posiada dotykowego wyświetlacza

Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie seeda, należy chronić go przed dostępem osób niepowołanych, bo jeżeli ktoś go przejmie, to uzyska dostęp do Waszych kryptowalut zgromadzonych na portfelu. Jednocześnie należy też samemu posiadać kilka kopii seeda, bo jeżeli portfel sprzętowy ulegnie uszkodzeniu i zgubicie seeda, a nie macie zrobionej kopii zapasowej, to sami stracicie dostęp do kryptowalut zgromadzonych na portfelu.

Dodaj komentarz