Największa giełda

Ranking kryptowalut lipiec 2023

W lipcowym rankingu Bitcoin i Ethereum zanotowały spadki, a altcoiny poradziły sobie nieco lepiej. Kapitalizacja całego rynku w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrosła o 1 %.

ranking kryptowalut lipiec 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 181 621 186 644 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 1 %

Bitcoin w lipcu poruszał się w przedziale 31 700 $ – 28 700 $. Na koniec miesiąca kryptowaluta zaliczyła 5 % spadek względem poprzedniego rankingu.

Ethereum bardzo podobnie jak Bitcoin, poruszało się w lipcu w konsolidacji, na koniec miesiąca notując 4 % spadku.

BNB znajdujący się na czwartym miejscu zaliczył minimalny 1 % wzrost w przeciągu miesiąca.

Największy wzrost w dzisiejszym zestawieniu odnotował token XRP będący obecnie na miejscu piątym. Kryptowaluta może poszczycić się odniesieniem sukcesu w sporze z amerykańską komisją SEC. Od tego wydarzenia cena XRP rośnie osiągając ostatecznie 47 % wzrostu miesiąc do miesiąca.

Dogecoin znajdujący się na siódmym miejscu również miał okazję do wzrostów ze względu na pozytywne informacje. W przypadku DOGE jednak, sytuacja jest bardziej mglista niż w wypadku XRP. Mianowicie, Elon Musk, właściciel Twittera, przemianował nazwę swojej platformy na “X”, mówił także o planach stworzenia nowej infrastruktury płatniczej i zamieścił na swoim profilu logo “D” mogące świadczyć, że Dogecoin odegra jakąś rolę w planach Muska. Ostatecznie cena kryptowaluty w lipcu wzrosła o 12 %.

Na ósmej pozycji znajduje się Cardano osiągające w lipcu 6 % wzrostu. Pozycja dziewiąta należy do Solany, która w ubiegłym miesiącu zanotowała ładny 27 % wzrost.

Zestawienie zamyka Tron, dawno nie widziany w pierwszej dziesiątce. Cena TRX w lipcu wzrosła o 3 %.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

CEO BlackRock bardzo entuzjastycznie o Bitcoinie

Zdaniem Larry’ego Finka, BTC może zrewolucjonizować finanse, co ma istotne znaczenie w perspektywie ubiegania się przez BlackRock o zatwierdzenie przez SEC pierwszego fizycznego ETF-a na Bitcoina.

Wielkie zwycięstwo Ripple

Długoletni spór jaki Ripple Labs toczy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd zakończył się połowicznym sukcesem Ripple. Sąd uznał, że handel kryptowalutą nie może zostać uznany za obrót papierami wartościowymi w przypadku inwestorów indywidualnych. Jednocześnie sędzia Analisa Torres orzekła, że oferowanie kryptowaluty inwestorom instytucjonalnym zalicza się już pod oferowanie papierów wartościowych.

Kuwejt całkowicie przeciwny kryptowalutom

Płatności kryptowalutowe, inwestycje w nie oraz mining zostały całkowicie zabronione przez władze Kuwejtu. Kraj twierdzi, że takie działania mają na celu przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz dostosowanie się do wymogów FATF.

Dodaj komentarz