Największa giełda

Ranking kryptowalut styczeń 2024

Po zatwierdzeniu ETF-ów na Bitcoina, cały rynek kryptowalut zaliczył korektę. Kapitalizacja ogólna spadła o 7 % i tyle też stracił w styczniu Bitcoin.

ranking kryptowalut styczeń 2024

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 676 062 386 064 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -7 %

Cena Bitcoina spadła w styczniu do poziomów ok. 38 680 dolarów. Na dzień dzisiejszy kurs BTC odbił i znów znajduje się powyżej 42 tys. dolarów.

Ethereum w styczniu straciło 5 % i obecnie znajduje się na poziomach ponad 2 200 dolarów.

Solana będąca na czwartym miejscu zaliczyła 15 % spadki, a BNB z miejsca szóstego -6%.

Kryptowaluty znajdujące się na dalszych miejscach zaliczyły większą korektę: XRP – 22%, Cardano – 21%, Avalanche -21% i kończący dzisiejsze zestawienie Dogecoin -15%.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

„Nie zatwierdziliśmy ani nie popieramy Bitcoina” – Gary Gensler po akceptacji Bitcoin ETF

Gary Gensler z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznał, że przegrana w sądzie w sprawie odrzucenia wniosku Grayscale o utworzenie funduszu notowanego na giełdzie bitcoinów (ETF) skłoniła go do zatwierdzenia kilkunastu propozycji tego typu w środę.

Trezor ujawnia lukę bezpieczeństwa – zagrożenie phishingiem!

W ostatnich dwóch miesiącach firma Trezor, znany producent portfeli sprzętowych, ujawniła, że około 66 tysięcy jej klientów jest narażonych na potencjalny atak phishingowy.

SEC opóźnia decyzję w sprawie ETF dla Ethereum

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) opóźniła decyzję w sprawie wniosku BlackRock, firmy zarządzającej aktywami, o fundusz ETF typu spot dla Ethereum.

Ripple zhakowane na ok. 112 mln $

31 stycznia 2024 r. Chris Larsen, jeden z założycieli Ripple, potwierdził, że jego osobiste konta blockchainowe zostały opróżnione, co spowodowało utratę ponad dwustu milionów jednostek kryptowaluty XRP o wartości około 112 milionów dolarów.

Dodaj komentarz