Największa giełda

SEC opóźnia decyzję w sprawie ETF dla Ethereum

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) opóźniła decyzję w sprawie wniosku BlackRock, firmy zarządzającej aktywami, o fundusz ETF typu spot dla Ethereum. Ostateczny termin na wprowadzenie proponowanych zmian przepisów, tj. 25 stycznia, został przesunięty o 45 dni, co oznacza, że decyzja SEC zostanie ogłoszona w marcu.

W niedawnym zawiadomieniu, SEC ogłosiła, że nie otrzymała jeszcze żadnych komentarzy odnoszących się do proponowanej zmiany zasad, która pozwoliłaby BlackRock na notowanie spotowego funduszu ETF Ethereum. Proces publicznego komentarza rozpoczął się w grudniu 2023 roku. W związku z brakiem otrzymanych komentarzy, amerykański organ regulacyjny postanowił przedłużyć termin decyzji o około półtora miesiąca.

Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, wyraził optymizm co do funduszy ETF Ethereum, widząc w nich wartość jako klarowną ścieżkę do tokenizacji w świecie rzeczywistym. Jednak niektórzy analitycy kryptowalut są bardziej sceptyczni co do zapotrzebowania instytucjonalnego na tego rodzaju fundusze, zwracając uwagę, że instytucje mogą preferować bezpośrednie posiadanie Ethereum, jeśli fundusze ETF nie oferują zysków ze stakowania, co jest często niedostępne w przypadku tego typu funduszy.

10 stycznia amerykańska Komisja zatwierdziła ETFy na Bitcoina, ale mimo to, Komisja podkreśla, że nie oznacza to akceptacji standardów notowania papierów wartościowych związanych z aktywami kryptograficznymi.

Dodaj komentarz