Największa giełda

Ranking kryptowalut kwiecień 2023

W kwietniu kryptowaluty zaliczyły zarówno lepsze, jak i gorsze dni, co w rezultacie sprawiło, że ceny wielu z nich zbliżone są do wartości dokładnie z przed miesiąca. Kapitalizacja całego rynku spadła nieznacznie o 2 %.

ranking kryptowalut kwiecień 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 163 580 905 248 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -2 %

Utrzymujący niezachwianą pozycję lidera Bitcoin, zachował prawie niezmienioną cenę, jak na początku kwietnia. W połowie miesiąca jednak cena BTC przekroczyła psychologiczną barierę 30 tys. dolarów.

Będące na drugiej pozycji Ethereum zanotowało niezmienioną cenę jak miesiąc temu. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, ETH w połowie miesiąca dawało lepsze zwroty, przebijając poziom 2 000 dolarów. Została wtedy w sieci z sukcesem przeprowadzona aktualizacja Shapella, uwalniając tokeny ETH zamrożone na poczet przejścia Ethereum na Proof of Stake.

Znajdujące się na czwartym miejscu BNB zwiększyło cenę o 3 % w stosunku do ubiegłego miesiąca. Cena BNB w połowie miesiąca również ładnie wzrosła, dobijając prawie do poziomu 350 dolarów.

XRP osiągające w zeszłym miesiącu duże wzrosty, dziś notuje 8 % spadku miesiąc do miesiąca.

Cardano, Dogecoin i Solana również nie zanotowały dużych zmian cenowych w stosunku do początku kwietnia.

Największym ruchem może poszczycić się w dzisiejszym zestawieniu Polygon, którego cena w kwietniu spadła o 11 %.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Twitter zmienia logo na Dogecoina

Wielki orędownik memcoina Dogecoin, Elon Musk, który przy okazji jest też właścicielem Twittera, postanowił zmienić chwilowo logo swojego komunikatora na ikonę reprezentującą DOGE. Zmiana trwała zaledwie kilka dni, ale i tak pozwoliła na skokowy wzrost ceny kryptowaluty o 30 %.

MicroStrategy wciąż dokupuje BTC

Firma MicroStrategy szczycąca się strategią ciągłego inwestowania w Bitcoina, po raz kolejny dokupiła BTC, posiadając obecnie imponujące portfolio zawierające 140 tys. BTC.

Parlament Europejski zatwierdza kryptowalutowe regulacje 

PE większością głosów przyjął nową kompleksową ustawę regulującą branżę kryptowalut. Oczekuje się, że uchwalone przepisy zaczną w pełni obowiązywać w państwach członkowskich w połowie 2024 roku.

Dodaj komentarz