Największa giełda

Trezor ujawnia lukę bezpieczeństwa – zagrożenie phishingiem!

W ostatnich dwóch miesiącach firma Trezor, znany producent portfeli sprzętowych, ujawniła, że około 66 tysięcy jej klientów jest narażonych na potencjalny atak phishingowy.

Atak ten polega na podszywaniu się przez oszustów pod Trezora w celu wyłudzenia cennych informacji, takich jak hasła odblokowujące dostęp do adresów kryptograficznych.

W komunikacie z 20 stycznia br., Trezor poinformował, że wykrył nieautoryzowany zewnętrzny portal pomocy technicznej podszywający się pod ich firmę. Klienci, którzy kontaktowali się z zespołem wsparcia Trezora od grudnia 2021 roku, zostali potencjalnie dotknięci atakiem phishingowym. Firma wysłała e-maile do 66 tysięcy klientów, ostrzegając ich przed zagrożeniem.

Chociaż nie ma potwierdzenia, firma Trezor uważa, że należy poinformować użytkowników o możliwości ujawnienia ich danych kontaktowych i ryzyku ataku phishingowego. W toku ataku przynajmniej 41 użytkowników otrzymało bezpośrednie e-maile od atakującego, wyłudzające poufne informacje. Dodatkowo dane 8 osób, które założyły konta na fałszywej platformie dyskusyjnej, również zostały naruszone.

Firma podkreśliła, że urządzenie sprzętowe pozostaje bezpieczne, a fundusze użytkowników nie zostały zagrożone w wyniku tego ataku. Trezor ostrzegł klientów w ciągu godziny od wykrycia zagrożenia. W związku z rosnącą liczbą ataków phishingowych, zaleca się większą ostrożność i weryfikację źródła przed udzieleniem poufnych informacji.

Więcej o tego typu oszustwach przeczytasz na tej stronie.

Dodaj komentarz