Największa giełda

Cena Bitcoina pokonuje 52 tys. dolarów

W ciągu tygodnia cena bitcoina wzrosła o 20%, osiągając kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów! Na rynku kryptowalut panuje wyraźna tendencja wzrostowa, a kurs bitcoina zbliża się stopniowo do poziomów z okresu poprzedniej hossy. Dzisiaj największa z kryptowalut, po raz pierwszy od 20 grudnia 2021 roku, przekroczyła wartość 1 biliona dolarów na rynku.

Obecna cena bitcoina to najwyższy poziom od 27 grudnia 2021 roku, kiedy to osiągnął on historyczny szczyt w okolicach 69 tys. dolarów. Aktualnie cena BTC przekracza 51,4 tys. dolarów, co stanowi znaczący wzrost.

Wzrostowi ceny bitcoina towarzyszy również wzrost cen altcoinów, takich jak ether. Rynek kryptowalut ogólnie świeci na zielono, a dominacja bitcoina nad innymi cyfrowymi aktywami rośnie.

Chociaż wczorajsze ogłoszenie danych dotyczących inflacji CPI w USA mogło krótkotrwałe podważyć cenę bitcoina, sprowadzając ją o ponad 3%, to byki szybko odzyskały kontrolę nad rynkiem. Obecnie kurs bitcoina wynosi 51 532 dolarów, co oznacza wzrost o 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W skali tygodnia kurs bitcoina wzrósł o 20%, a w poniedziałek przekroczył on poziom 50 tys. dolarów, po raz pierwszy od ponad 2 lat.

Warto zauważyć, że po raz pierwszy od grudnia 2021 roku kapitalizacja rynkowa bitcoina przekroczyła 1 bilion dolarów, co potwierdza jego dominację na rynku kryptowalut. Obecnie BTC odpowiada za ponad 51,5% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut.

Dynamiczne wzrosty ceny bitcoina mają również wpływ na inne kryptowaluty. Ether zanotował wzrost o 16,3% w ciągu tygodnia, Solana wzrosła o 20%, a Cardano (ADA) o 19,8%.

Dodaj komentarz