Największa giełda

Ranking kryptowalut sierpień 2023

Sierpień okazał się dla kryptowalut miesiącem spadków, kiedy to w okolicy połowy miesiąca Bitcoin stracił w krótkim czasie 3 000 dolarów. Pozostałe kryptowaluty odnotowały nawet większe przeceny, a kapitalizacja całego rynku skurczyła się o 12 %.
ranking kryptowalut sierpień 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 042 569 720 049 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -12 %

Cena Bitcoina na początku września waha się w okolicach 25 000 – 26 000 dolarów, co stanowi spadek o 10 % względem ubiegłego miesiąca.

Podobną przecenę obserwujemy na Ethereum, które w sierpniu straciło 11 % i obecnie wyceniane jest na około 1 639 dolarów.

BNB zajmujący w tym momencie czwartą pozycję, kosztuje dzisiaj 214 dolary i w ubiegłym miesiącu odnotował spadek o 13 %.

XRP który w ubiegłym miesiącu notował duże zwyżki w związku z sukcesem w sporze z z SEC, dziś wykazuje najwyższe spadki w pierwszej dziesiątce kryptowalut – 27 %.

Cardano objęło w tym miesiącu pozycję siódmą, zaliczając spadki na poziomie 16 %, znajdujący się oczko niżej Dogecoin stracił 18 %, a Solana będąca na pozycji dziewiątej spadła o 15 %.

Stosunkowo najlepszym wynikiem może się pochwalić Tron będący na ostatnim dziesiątym miejscu dzisiejszego zestawienia, który traci ale zaledwie 1 % w stosunku do ceny z początku sierpnia.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

PayPal zdecydował o uruchomieniu własnego stablecoina

Gigant finansowy postanowił uruchomić stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim. PayPal USD (PYUSD) będzie wkrótce dostępny dla użytkowników z USA, a jego emitentem będzie Paxos Trust z siedzibą w Nowym Jorku.

SEC po raz pierwszy uznaje NFT za papiery wartościowe

Kara nałożona przez amerykańską Komisję uznaje, że sprzedawane przez firmę z LA tokeny NFT są papierami wartościowymi, które w USA podlegają ścisłej rejestracji. Komisja uważa, że spółka zachęcała potencjalnych inwestorów do postrzegania zakupu NFT jako inwestycji w przedsiębiorstwo, stwierdzając, że inwestorzy odniosą zyski ze swoich zakupów, jeśli firma odniesie sukces.

Grayscale wygrywa spór SEC o ETF na Bitcoina

Firma Grayscale odniosła w sądzie zwycięstwo nad SEC, który został zobowiązany do ponownego przeanalizowania wniosku firmy o przekształcenie funduszu bitcoinowego w ETF. Zdaniem sądu oba instrumenty są bardzo podobne i odrzucenie ETF jest decyzją „arbitralną i kapryśną” ze strony SEC.

Dodaj komentarz