Największa giełda

PayPal uruchomi własnego stablecoina!

PayPal USD (PYUSD) będzie powiązany z dolarem amerykańskim i zostanie wydany na Ethereum.

Wczoraj PayPal ogłosił swoje ambitne plany wejścia w branżę cyfrowych aktywów oferując własny stablecoin PYUSD powiązany z dolarem amerykańskim. Token ma być najpierw dostępny w PayPal, a następnie na platformie Venmo i będzie można go w każdej chwili wymienić na USD.

„Zmiana w kierunku walut cyfrowych wymaga stabilnego instrumentu, który jest zarówno cyfrowy, jak i łatwo powiązany z walutami fiducjarnymi, takimi jak dolar amerykański” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny PayPal Dan Schulman. „Nasze zaangażowanie w odpowiedzialne innowacje i zgodność oraz nasze osiągnięcia w dostarczaniu naszym klientom nowych doświadczeń stanowią podstawę niezbędną do przyczynienia się do rozwoju płatności cyfrowych za pośrednictwem PayPal USD”.

PayPal jest pierwszą firmą z zakresu tradycyjnych finansów, która zdecydowała się na emisję stablecoina. Będzie on wkrótce dostępny dla użytkowników PayPal w USA. Będą oni mieć możliwość transferowania PYUSD pomiędzy PayPal, a obsługiwanymi zewnętrznymi portfelami cyfrowymi, dokonywać wymiany dowolnej obsługiwanej przez PayPal kryptowaluty (BTC, ETH, BCH i LTC) na PYUSD oraz kupować towary i usługi płacąc stablecoinem.

Emitentem stablecoina będzie firma Paxos Trust z siedzibą w Nowym Jorku. Wszystkie wyemitowane tokeny będą w pełni zabezpieczone dolarami amerykańskimi w postaci gotówki, krótkoterminowych obligacji skarbowych i podobnych ekwiwalentów gotówki.

„Począwszy od września 2023 r. Paxos będzie publikować comiesięczny publiczny raport o rezerwach dla PayPal USD, który przedstawia instrumenty składające się na rezerwy” – powiedział PayPal w swoim komunikacie. „Paxos opublikuje również publiczne zaświadczenie strony trzeciej o wartości aktywów rezerwowych PayPal USD.

Warto tu zaznaczyć, że firma Paxos była także emitentem BUSD, głównego stablecoina dostępnego na Binance. W lutym tego roku firma dostała od nowojorskiego regulatora NYDFS, zakaz emitowania nowych monet BUSD.

Dodaj komentarz