Największa giełda

Ranking kryptowalut wrzesień 2023

Początek października zaskoczył inwestorów solidnymi wzrostami na rynku kryptowalut. Cena wszystkich walorów z pierwszej dziesiątki notuje wzrosty, w niektórych przypadkach nawet ponad 20 %.

ranking kryptowalut wrzesień 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 155 546 884 939 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 11 %

W pierwszych dniach października 2023 roku Bitcoin, zajmujący pozycję lidera na rynku kryptowalut, notuje cenę przekraczającą 28 tysięcy dolarów, co odzwierciedla wzrost notowań o 9% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Na drugim miejscu Ethereum zanotowało wzrost wartości o 6%, osiągając obecnie cenę ponad 1 700 dolarów.

BNB, pozostające na czwartej pozycji, zwiększyło swoją cenę o 3%, ustalając ją na poziomie 220 dolarów za jednostkę.

Na piątej pozycji, podobnie jak w poprzednim miesiącu, znajduje się XRP, który odnotował wzrost cen o 4% do początku września.

Siódmą pozycję obecnie zajmuje Solana, zaskakując rynek spektakularnym wzrostem o 23% w ciągu ostatniego miesiąca.

Ósme miejsce zajmuje Cardano, którego cena wzrosła o 4% w dzisiejszym zestawieniu. Natomiast na dziewiątym miejscu jest Dogecoin, którego cena zwiększyła się o skromne 1%.

Dzisiejszy ranking zamyka Tron, którego cena wzrosła o 17% w trakcie września.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Likwidacja aktywów FTX wywołuje spadki na kryptowalutach

13 września, sąd zezwolił na sprzedaż kryptowalut o wartości 3,4 mld dolarów, należących do upadłej giełdy FTX, co wywołało kolejne spadki na rynku kryptowalut. Bitcoin spadł poniżej 25 tys. dolarów, co wywołało niepokój wśród inwestorów kryptowalutowych.

Mark Cuban stracił prawie 1 mln dolarów w wyniku włamania

Niedawno Mark Cuban, będący znaną postacią jako inwestor, przedsiębiorca i osobowość telewizyjna, doświadczył ataku hakerskiego, który przyniósł mu straty wynoszące prawie 1 milion dolarów. To zdarzenie stanowi przypomnienie, że nawet osoby o znacznym doświadczeniu w obszarze technologii i finansów mogą paść ofiarą działalności cyberprzestępców.

Telegram integruje się z portfelem TON

Pavel Durov, założyciel i CEO znanej platformy komunikacyjnej Telegram, oficjalnie ogłosił zamiar połączenia TON Wallet z aplikacją Telegram. Ta oczekiwana integracja może znacząco wpłynąć na dalszy rozwój obu projektów.

MicroStrategy dokupuje Bitcoina

Amerykańska firma MicroStrategy, specjalizująca się w oprogramowaniu, nadal potwierdza swoją pozycję jako jedno z czołowych przedsiębiorstw inwestujących w kryptowaluty. W swoim najnowszym ogłoszeniu, firma ujawniła zakup 5445 Bitcoinów (BTC) o łącznej wartości prawie 150 milionów dolarów, dokonany w okresie od 1 sierpnia do 24 września 2023 roku.

SEC naglony o zatwierdzenie spot ETFa na Bitcoina

Czterech kongresmenów Stanów Zjednoczonych zwróciło się z pilną prośbą do przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Gary’ego Genslera, o “natychmiastowe” zatwierdzenie funduszu inwestycyjnego ETF związanego z Bitcoinem na rynku tradycyjnym.

Dodaj komentarz