Największa giełda

Ranking kryptowalut maj 2023

Maj upłynął na rynku kryptowalut pod znakiem niewielkich spadków, kapitalizacja całego rynku skurczyła się o 3 %.

ranking kryptowalut maj 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 128 099 236 650 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -3 %

Bitcoin w maju stracił 4 % notując na począku czerwca cenę poniżej 27 tys. dolarów.

Ethereum udało się utrzymać niemal niezmienioną cenę względem początku maja. Kryptowaluta kosztuje obecnie nieco ponad 1850 dolarów.

BNB traci w przeciągu maja 6 % zatrzymując się tuż ponad poziomem 300 dolarów.

XRP jako wyjątek z pierwszej dziesiątki, zanotował wzrost sięgający 9 %. Cena XRP rośnie znów w oczekiwaniu na pozytywne zakończenie sprawy sądowej z amerykańskim SEC.

Będące na siódmym miejscu Cardano, traci w maju 6 %.

Dogecoin również nie oparł się spadkom, tracąc w minionym miesiącu 9 %. Dwie ostatnie kryptowaluty z dzisiejszego zestawienia również spadły tracąc: 8 % – Polygon oraz 6 % – Solana.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Hong Kong umożliwi ponownie handel kryptowalutami dla inwestorów detalicznych

Nowe regulacje uchwalone przez Hongkong mają przywrócić obywatelom tego kraju możliwość inwestowania w kryptowaluty. Do tej pory handel cyfrowymi aktywami był możliwy tylko dla inwestorów z portfelem przekraczającym 1 miliard dolarów, od połowy czerwca będzie on dostępny także dla traderów dysponujących mniejszymi kwotami.

Ledger proponuje kontrowersyjną usługę

Ledger Recovery, nowa usługa przygotowywana przez twórcę portfela sprzętowego, wywołała burzę i falę krytyki ze strony społeczności kryptowalutowej. Ledger Recovery miałaby za zadanie tworzyć kopię zapasową kluczy prywatnych i chronić użytkownika w razie nieopatrznego ich zagubienia.

MetaMask umożliwia kupowanie ETH za pomocą PayPal

Miliony Amerykanów mogą teraz skorzystać z możliwości zakupu kryptowalut bezpośrednio w aplikacji MetaMask, używając swojego konta PayPal. Na ten moment usługa obejmuje jedynie możliwość kupowania Ethereum i jest dostępna tylko na terenie USA.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut maj 2023”

Dodaj komentarz