Największa giełda

Bitcoin może „zrewolucjonizować finanse” mówi CEO BlackRock

Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock w odważnych słowach wypowiedział się o wpływie bitcoina na świat finansowy.

„Wierzymy, że jeśli uda nam się stworzyć większą tokenizację aktywów i papierów wartościowych – tym jest bitcoin – może to zrewolucjonizować finanse” – powiedział Fink.

Larry Fink, który kiedyś był mocno sceptycznie nastawiony do kryptowalut, stwierdził jednocześnie że ta klasa aktywów jest intensywnie wykorzystywana do „nielegalnych działań”.

Zmiana stanowiska przez CEO BlackRock ma bez wątpienia duży związek z dążeniem firmy do oferowania pierwszego ETF typu spot na bitcoina. BlackRock w połowie czerwca złożył pierwszy wniosek przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, na początku lipca składając go ponownie z umieszczeniem dodatkowych szczegółów.

Bitcoin jako alternatywa do złota?

Fink kontynuując swoją wypowiedź, użył odważnego stwierdzenia, że bitcoin może stanowić alternatywę do złota, jako aktywa zapewniającego hedge w momentach dużej inflacji lub innych problemów finansowych państwa.

Zamiast inwestować w złoto jako zabezpieczenie przed inflacją, zabezpieczenie przed uciążliwymi problemami jednego kraju lub dewaluacją swojej waluty, niezależnie od kraju, w którym się znajdujesz – powiedzmy sobie jasno, bitcoin jest aktywem międzynarodowym, nie opiera się na żadnej jednej walucie, więc może reprezentować aktywa, w które ludzie mogą grać jako alternatywę – stwierdził Fink.

BlackRock ma niemal doskonały wynik w zatwierdzaniu aktywów przez SEC, jednak Larry Fink nie mógł określić czy i kiedy dokładnie ETF spot na bitcoina zostanie zatwierdzony.

Mamy nadzieję, że tak jak w przeszłości, będziemy mogli współpracować z naszymi organami regulacyjnymi i pewnego dnia uzyskać zatwierdzenie zgłoszenia, i nie mam pojęcia, jaki to będzie dzień, ale zobaczymy, jak to wszystko się potoczy – dodał Fink.

Dodaj komentarz