Największa giełda

Ranking kryptowalut sierpień 2022

Miniony miesiąc na rynku kryptowalut nie przyniósł znaczących zmian. Do około połowy miesiąca cena Bitcoina rosła, po czym nastąpił spadek i w rezultacie cena kryptowaluty wynosi dziś mniej niż 20 tys. dolarów.

ranking kryptowalut sierpień 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 994 810 536 294 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -8 %

Bitcoin pełniący na pierwszym miejscu funkcję niekwestionowanego lidera, spadł w sierpniu o 14 % i dziś jego cena utrzymuje się poniżej granicy 20 tys. dolarów.

Będące na drugim miejscu Ethereum praktycznie nie zmieniło swojej wartości względem początku sierpnia. Ethereum w oczekiwaniu na wielkie wydarzenie jakim jest The Merge, czyli przejście na Proof-of-stake, wypracowało w tym miesiącu cenę sięgającą prawie 2 tys. dolarów. Potem nastąpił spadek, a dziś znów obserwujemy odbicie po najnowszym komunikacie Vitalika Buterina.

Na trzecim, czwartym i szóstym miejscu znajdują się stablecoiny USDT, USDC oraz BUSD. Wszystkie one utrzymują stabilną cenę 1,00 dolara.

Piątą pozycję zajmuje Binance Coin, którego cena praktycznie nie zanotowała zmiany w stosunku do początku ubiegłego miesiąca i wynosi na dzień dzisiejszy 280 dolarów.

Na siódmym miejscu znajduje się Cardano zaliczające 3 % spadek. Na koleje ósme miejsce spadła kryptowaluta XRP, której cena w przeciągu sierpnia spadła o 11 %.

Ostatnie dwa miejsca zajmują kolejno Solana i Polkadot, notujące spadki odpowiednio: 20 i 12 %.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Ethereum zbliża się do wielkiego wydarzenia The Merge

Przejście na PoS jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie kryptowalut. Najbardziej prawdopodobną datą jest 15 września, czyli nieco za ponad tydzień. Proof-of-Stake spowoduje wyeliminowanie górników na rzecz osób stakujących ETH, którzy będą odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zatwierdzanie transakcji.

UE zamierza stworzyć nowy organ regulujący branżę kryptowalut

Działający na terenie całej Unii Europejskiej Urząd ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy ma być odpowiedzialny w głównej mierze za regulacje na rynku kryptowalut. W najbliższym czasie będą odbywały się konsultacje, które mają doprowadzić do powstania jednolitych przepisów.

USA banuje popularny mikser Tornado Cash

Narzędzie służące do ukrywania danych o transakcjach, a tym samym praktycznie uniemożliwiające ich śledzenie, zostało zablokowane przez Departament Skarbu USA. Szacuje się, że od momentu powstania Tornado Cash zostało wypranych za jego pomocą około 7 miliardów dolarów w kryptowalutach.

Dodaj komentarz