Ceny kryptowalut na początku marca wahają się w okolicach cen notowanych równo miesiąc temu. Nie znaczy to jednak, że przez ostatnie 30 dni nic na rynku kryptowalut się nie zmieniło. Przeciwnie, miały miejsce bardzo ważne wydarzenia, szczególnie w kontekście regulacyjnym i dotyczącym globalnej platformy Binance.
Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 081 402 170 378 $
Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 4 %
Bitcoin zwiększył swoją cenę o 3 % w stosunku do początku lutego, choć w połowie miesiąca obserwowaliśmy odbicie i dojście kursu BTC prawie do 25 000 dolarów.
Ethereum podobnie jak Bitcoin zanotowało lekki wzrost względem ubiegłego miesiąca, plus 5 %.
Cena będącego na czwartym miejscu BNB spadła o 4 % w reakcji na niekorzystną sytuację regulacyjną w Stanach Zjednoczonych.
Będące na pozycji szóstej XRP straciło w ubiegłym miesiącu 5%, podobnie jak Cardano zajmujące miejsce siódme.
Dogecoin zajmujący miejsce ósme stracił 10 % w lutym, natomiast Polygon z ostatniej pozycji w rankingu skoczył o jedno oczko wyżej, zajmując obecnie miejsce dziewiąte. MATIC zanotował najwyższy 15 % wzrost z pośród pierwszej dzisiątki kryptowalut.
Na ostatnie miejsce spadł stablecoin BUSD objęty roszczeniami ze strony amerykańskich władz.
Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca
SEC zakazuje Paxos dalszej emisji BUSD
Amerykańskie władze nakazały firmie Paxos zaprzestanie dalszej emisji stablecoina BUSD. SEC uważa, że jest to niezarejestrowany papier wartościowy i jego obrót wymaga specjalnego zezwolenia. Spowodowało to znaczący spadek kapitalizacji BUSD i ucieczkę do innych aktywów, w tym Tethera i Bitcoina.
Para BNB-BTC notuje najniższe poziomy od sześciu miesięcy
Sytuacja wokół BUSD wpłynęła także negatywnie na największą giełdę Binance i jej natywny token BNB. Inwestorzy obawiają się, że działania amerykańskich władz są wymierzone nie tylko w BUSD i Paxos, ale także w samą giełdę Binance. Wobec tego stosunek BNB-BTC spadł do najniższych poziomów od sierpnia ubiegłego roku.
Ankr nawiązuje współpracę z Microsoft i Tencent
Blockchain Ankr nawiązał znaczącą współpracę z technologicznymi gigantami: Microsoft i Tencent. Ankr ma dostarczać zdecentralizowane rozwiązania dla Microsoft Cloud i zająć się opracowaniem pełnego zestawu usług blockchain dla Tencent.