Największa giełda

Ranking kryptowalut październik 2022

Końcówka października okazała się być łaskawa dla rynku kryptowalut. Kapitalizacja cyfrowych walut rośnie o 9 %, a ceny Ethereum i BNB notują dwucyfrowe wzrosty. Jest też w dzisiejszym zestawieniu rodzynek, który może poszczycić się aż 149 % wzrostu.

ranking kryptowalut październik 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 025 619 846 006 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 9 %

Bitcoin w październiku zanotował 7 % wzrostu i znów znajduje się ponad poziomem 20 tys. dolarów.

Będące na drugim miejscu Ethereum zaskoczyło w ostatnich dniach aż 20 % wzrostem i dziś jego cena waha się w okolicy 1 600 dolarów.

Również BNB znajdujące się obecnie na czwartej pozycji zanotowało ładny 15 % wzrost.

Największym wygranym dzisiejszego zestawienie jest Dogecoin, który zanotował imponujący wzrost o 149 %. Analitycy spekulują, że wzrosty na DOGE związane są z przejęciem Twittera przez Elona Muska. Na tym poziomie kryptowaluta nie była od kwietnia tego roku, a tak gwałtowny wzrost może grozić równie rychłym spadkiem.

Znajdujące się w dzisiejszym rankingu kryptowaluty XRP, Cardano i Solana nie przyłączyły się do pozytywnego sentymentu i ich cena spada o kilka procent.

Wszystkie trzy stablecoiny znajdujące się w rankingu: Tether, USD Coin oraz Binance USD utrzymują stabilną cenę 1 dolara.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Giełda Binance otwiera rynki z PLN

Na giełdę Binance można od połowy tego miesiąca wpłacać bezpośrednio złotówki, poprzez połączenie z aplikacją płatniczą ZEN. Do dyspozycji inwestorów zostały oddane trzy pary handlowe z polską walutą: BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN. Jeszcze do 7 listopada potrwa promocja 0% prowizji za depozyty w PLN.

gif-binance

Giełda w Tel Avivie otworzy platformę kryptowalutową

Izraelska giełda papierów wartościowych w swoim planie na najbliższe pięć lat założyła uruchomienie platformy kryptowalutowej oferującej handel aktywami cyfrowymi. Giełda zamierza także zbadać możliwość wykorzystania rozwiązań blockchain do zaadoptowania w istniejącej infrastrukturze, aby ograniczyć koszty i usprawnić działanie systemów.

Google we współpracy z Coinbase zaakceptuje płatności kryptowalutowe

Już za kilka miesięcy klienci Google Cloud będą mieć możliwość opłacania swoich usług w kryptowalutach. Takie rozwiązanie będzie możliwe dzięki integracji z Coinbase Commerce, usługą umożliwiającą płatności za pomocą dziesięciu kryptowalut.

BNB Chain został zhakowany na ponad 500 milionów USD

Poprzez wykorzystanie błędu w „BSC Token Hub”, który jest mostem między łańcuchami BNB Beacon Chain (BEP2) i BNB Smart Chain (BEP20 lub BSC), hakerzy doprowadzili do podwójnego wydatkowania 2 milionów BNB. Część środków udało się od razu zablokować i uniemożliwić hakerom i wypłacenie. BNB o wartości 900 tys. dolarów posłużyło do zaciągnięcia pożyczek w protokole Venus.

Dodaj komentarz