Największa giełda

Ranking kryptowalut styczeń 2023

Początek nowego roku stał się nowym początkiem dla rynku kryptowalut, który zaliczył w styczniu duże i dosyć gwałtowne wzrosty. Kapitalizacja całego rynku także rośnie i ponownie wynosi ponad 1 bilion dolarów.

ranking kryptowalut styczeń 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 044 297 082 467 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 31 %

Pierwsze trzy miejsca w zestawieniu, niezmiennie zajmuje trójka: Bitcoin, Ethereum i Tether. BTC jak przystało na prowodyra wzrostów osiągnął w minionym miesiącu 39 % wzrostu. Nieco mniej, bo 31 % zanotowało Ethereum. USDT piastujący trzecie miejsce, stabilnie utrzymuje kurs 1 dolara.

Na czwartej pozycji rankingu ponownie znalazła się kryptowaluta BNB, której cena w styczniu wzrosła o 25 %. Szóste miejsce zajmuje XRP notujące 17 % wzrostu za ubiegły miesiąc.

Najlepszym wzrostem w dzisiejszym zestawieniu może pochwalić się Cardano, którego cena w styczniu wzrosła aż o 55 %.

Będący na dziewiątym miejscu Dogecoin zanotował 31 %, natomiast zestawienie zamyka Polygon, zyskujący imponujące 43 % wzrostu.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Cyfrowy juan nie zdobył zaufania Chińczyków

Okazuje się, że cyfrowy juan testowany przez ostatnie dwa lata, nie przyjął się wśród mieszkańców państwa środka jako nowa forma płatności. Władze planują zmodyfikować program, aby spowodować łatwiejszy dostęp do waluty, zachęcając tym samym Chińczyków do zmiany stanowiska.

Mastercard wybrał sieć Polygon do współpracy

Program dla młodych artystów tworzony przez Mastercard, będzie wspierany przez zdecentralizowaną technologię blockchaina Polygon. Ruszający na wiosnę 2023 roku program, ma wspierać młodych artystów w budowaniu marki osobistej z użyciem web3 i technologii blockchain.

Bankrutuje firma pożyczkowa Genesis

Firma Genesis udzielająca pożyczek kryptowalutowych ogłosiła w styczniu bankructwo. Kryzys płynności Genesis zaczął się wraz z problemami branży i upadkami funduszu Three Arrows Capital, a później także giełdy FTX, na którą firma Genesis posiadała dość dużą ekspozycję.

Tesla nie sprzedaje Bitcoinów

Z raportu spółki za ostatni kwartał 2022 roku, wynika że Tesla nie zmieniła swojej pozycji w Bitcoinie. Firma nadal posiada 9720 BTC, pomimo czasowych strat wynikających ze spadków ceny kryptowaluty.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut styczeń 2023”

Dodaj komentarz