Największa giełda

Tesla nie sprzedaje swoich Bitcoinów

W ostatnim kwartale 2022, Tesla utrzymywała swoją pozycję w BTC, pomimo straty na papierze 34 miliony dolarów.

W raporcie wyników za IV kwartał, Tesla potwierdziła, że był to drugi kwartał z rzędu, w którym nie kupiła, ani nie sprzedała żadnych Bitcoinów. Raport pokazuje, że firma posiada 9720 BTC o wartości 184 miliony dolarów na koniec 2022 roku. W trzecim kwartale 2022 firma posiadała 218 milionów dolarów w aktywach cyfrowych, ale różnica nie wynika ze zredukowania pozycji, a spadku ceny Bitcoina, pomiędzy końcem września a grudniem ubiegłego roku.

W ostatnim dniu września 2022, Bitcoin kosztował około 19 500 dolarów, później BTC zanotował spadki rzędu 15 %, żeby na koniec roku osiągnąć cenę około 16 600 dolarów.

Tesla posiada tylko 25 % początkowych Bitcoinów

Pomimo zapewnień Elona Muska, że Tesla nie zamierza pozbywać się posiadanych Bitcoinów, firma zredukowała swoją pozycję aż o 75 % w drugim kwartale 2022 roku. Sprzedaż pozwoliła Tesli wpisać do ksiąg dodatkowe 936 milionów dolarów w gotówce, z czego firma osiągnęła zysk w wysokości 64 milionów dolarów.

Na koniec drugiego kwartału przekonwertowaliśmy około 75% naszych bitcoinów na walutę fiducjarną – poinformowała wtedy firma.

Dyrektor generalny Tesli tłumaczył wtedy, że sprzedaż miała „udowodnić płynność Bitcoina jako alternatywę dla trzymania gotówki w bilansie”.

Dodaj komentarz