Największa giełda

Ranking kryptowalut październik 2023

Październik był miesiącem, w którym wielki optymizm powrócił na rynek kryptowalut. Bitcoin stał się jak zwykle wyzwalaczem wzrostów, ale niekwestionowanym liderem w dzisiejszym zestawieniu jest Solana osiągająca wzrost niemal 80 % w miesiąc!

ranking kryptowalut pazdziernik 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 341 400 472 331 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 16 %

Cena Bitcoina w ostatnim miesiącu urosła aż o 24 %, pozwalając kryptowalucie wyrwać się z długiej konsolidacji poniżej poziomu 30 tys. dolarów. Optymizm płynie do Bitcoina w oczekiwaniu na zbliżający się halving kryptowaluty, a także coraz śmielsze informacje o potencjalnym zatwierdzeniu ETFa typu spot na BTC.

Ethereum w październiku zyskało 5 % pokonując granicę 1 800 dolarów. BNB będący na czwartym miejscu zwiększył cenę podobnie do ETH, o 4 %.

Na pozycji piątej znajduje się XRP, którego cena w ubiegłym miesiącu zwiększyła się o 16 %. Kryptowaluta wciąż zyskuje na fali wygranego sporu z amerykańską Komisją SEC.

Na miejscu siódmym uplasował się czarny koń obecnych wzrostów na kryptowalutach – Solana. Kryptowaluta zaledwie w ciągu ostatnich 30 dni zyskała 79 %, co jest wynikiem daleko lepszym od pozostałych altcoinów, a także od Bitcoina.

Ósma pozycja, podobnie jak w zeszłym miesiącu przypadła Cardano, którego cena w październiku wzrosła o 15 %. Miejsce dziewiąte zajmuje Dogecoin z 10 % wzrostem, a zestawienie zamyka Tron, którego cena wzrosła o 12 % w minionym miesiącu.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Debiut pierwszych ETF-ów typu futures opartych na ETH

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych nastąpiło wprowadzenie do obrotu pierwszych ETF-ów opartych na kontraktach futures związanych z Ethereum. Pomimo pierwotnego zainteresowania, które towarzyszyło debiutowi ETF ProShares Bitcoin Strategy w 2021 roku, nowe fundusze spotkały się z mniejszym zapotrzebowaniem. Kilka firm inwestycyjnych, w tym ProShares, VanEck, Bitwise, Valkyrie, Kelly i Volshares, wprowadziło te ETF-y na Chicago Board Options Exchange (CBOE).

ARK Invest aktualizuje wniosek o ETF spot na Bitcoina

Zmodyfikowany wniosek ARK Invest i 21Shares dotyczący ETF Bitcoin zdobywa pozytywne recenzje jako “sygnał optymistyczny” w kontekście zbliżającej się akceptacji według ekspertów z Bloomberga. Zaktualizowana propozycja funduszu ETF na Bitcoin dostarcza bardziej szczegółowych informacji dotyczących sposobu przechowywania aktywów i ustalania ich wartości.

SEC rezygnuje z pozwu przeciwko dyrektorom firmy Ripple

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wnosi wniosek o odrzucenie sprawy przeciwko Bradowi Garlinghouse i Chrisowi Larsenowi z firmy Ripple. Zespół prawników reprezentujących SEC ogłasza swoje dążenie do odrzucenia wszystkich roszczeń kierowanych przeciwko CEO Ripple, Bradowi Garlinghouseowi, oraz prezesowi wykonawczemu, Chrisowi Larsenowi.

Dodaj komentarz