Największa giełda

Ranking kryptowalut listopad 2022

Choć na dzień dzisiejszy kryptowaluty są na zielono, a analitycy pozostają w optymistycznych nastrojach, to trzeba pamiętać, że rynek nadal odrabia straty, które nastąpiły w ubiegłym miesiącu po upadku giełdy FTX. Kapitalizacja kryptowalut spadła poniżej biliona dolarów i notuje 15 % na minusie w stosunku do początku ubiegłego miesiąca.

ranking kryptowalut listopad 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 869 232 994 549 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -15 %

Otwierający zestawienie Bitcoin spadł w listopadzie o 16 % i jego cena waha się dziś w okolicy 17 tys. dolarów.

Będące na drugim miejscu Ethereum, zanotowało również dwucyfrową stratę – 19 %.

Na czwartym miejscu znajduje się BNB, którego cena zanotowała 9 % spadku względem początku listopada.

Na siódmą pozycję spadło XRP zaliczające spadek 15 %.

Największy spadek w dzisiejszym zestawieniu przypadł kryptowalucie Dogecoin tracącej aż 31 % w listopadzie. DOGE jest aktywem mocno spekulacyjnym i reaguje na wszelkie informacje gwałtownymi ruchami, szczególnie po tweetach Elona Muska.

Na dziewiątej pozycji znajduje się Cardano, którego cena spadła o 20 % w ubiegłym miesiącu.

Dzisiejsze zestawienie zamyka Polygon (MATIC), kryptowaluta która po raz pierwszy znalazła się wśród dziesięciu aktywów z największą kapitalizacją rynkową.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Giełda FTX bankrutuje

Na początku listopada świat kryptowalut i finansów ogólnie, obiegła szokująca informacja o niewypłacalności jednej z największych giełd kryptowalut FTX. Wszystko zaczęło się od wzmianki CEO Binance CZ, o tym że giełda zamierza sprzedać tokeny natywne FTX. Niespełna kilka dni później, FTX zablokowała wypłaty, a następnie ogłosiła upadłość. Rynek kryptowalut zareagował w tym czasie gwałtowną wyprzedażą w ciągu zaledwie kilku godzin.

Giełdy publikują Proof of Reserves

Po niechlubnym upadku FTX, chcąc uspokoić użytkowników giełdy zaczęły publikować audyty potwierdzające posiadanie środków użytkowników, a tym samym wypłacalność. Nie zatrzymało to jednak lawiny wypłat jakich dokonali w tych dniach użytkownicy.

Trust Wallet uruchamia rozszerzenie przeglądarki

Trust Wallet będący zdecentralizowanym portfelem giełdy Binance, uruchomił rozszerzenie do przeglądarek umożliwiając użytkownikom jeszcze łatwiejsze korzystanie z funkcji przechowywania kryptowalut.

BlockFi również ogłasza upadłość

Firma pożyczkowa BlockFi nie sprostała wyzwaniom jakie stanowią obecne warunki na rynku kryptowalut i również ogłosiła bankructwo. Spadające ceny kryptowalut oraz upadki powiązanych aktywów, sprawiły że dalsze operowanie firmy nie było możliwe.

Dodaj komentarz