Największa giełda

Ranking kryptowalut czerwiec 2023

Czerwiec był miesiącem dużych spadków altcoinów, ale jednocześnie obserwowaliśmy ładne odbicie na Bitcoinie. Przyczyniły się do tej sytuacji informacje wywołujące albo entuzjazm albo strach popychający do pozbywania się aktywów.

ranking kryptowalut czerwiec 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 164 511 643 980 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 3 %

Cena Bitcoina w czerwcu wzrosła o 14 % plasując się na poziomie przekraczającym 30 tys. dolarów. BTC rośnie w oczekiwaniu na potencjalne zatwierdzenie ETF na Bitcoina przez amerykański SEC. W czerwcu wniosek na taki instrument został złożony przez BlackRock, największą na świecie firmę zarządzającą aktywami, których wartość to ponad 10 bilionów dolarów.

Ethereum zachowało w miarę neutralną pozycję, zyskując przez ubiegły miesiąc 3 %. ETH nie podążyło za spadkami jakie dotknęły w czerwcu większość altcoinów, ale też nie wzrosło tyle co Bitcoin.

BNB straciło w czerwcu 20 %, po tym jak giełda i jej CEO Changpeng Zhao zostali pozwani przez SEC o łamanie przepisów dotyczących papierów wartościowych i inne oszustwa związane z prowadzeniem giełdy kryptowalut.

Cena XRP straciła w czerwcu 7 %, czyli trzy razy mniej niż Cardano, które przez miniony miesiąc spadło aż o 21 %.

Będący na ósmym miejscu Dogecoin traci 4 %, a Solana z pozycji dziesiątej 11 %. Altcoiny mocno straciły na wartości po tym jak zostały uznane przez SEC jako papiery wartościowe w pozwie wytoczonym przeciwko Binance.

Na dziewiątym miejscu zestawienia pojawił się dawno nie widziany w pierwszej 10 kryptowalut Litecoin. Cena LTC w czerwcu wzrosła o 20 % czego przyczynę upatruje się w zbliżającym się halvingu, a także pozytywnym newsie związanym z nowo otwartą w Stanach Zjednoczonych giełdą kryptowalut, która w ofercie będzie posiadać między innymi Litecoina. Giełda EDX Markets przeznaczona jest dla inwestorów instytucjonalnych, a jej powstanie wspierane jest przez duże fundusze jak: Charles Schwab, Citadel Securities, Fidelity Digital Assets SM , Paradigm, Sequoia Capital.

Dodaj komentarz