Największa giełda

MATIC, SOL i ADA odpowiadają na zarzuty SEC – cena odbija po weekendowym załamaniu

Twórcy MATIC, SOL i ADA wydali osobne oświadczenia odpierając zarzuty amerykańskiej Komisji SEC i tym samym przyczyniając się do odbicia tokenów po nagłej weekendowej wyprzedaży.

Ostatnie dni były czasem gwałtownych spadków dla wielu altcoinów, z czego bardzo mocne straty poniosły projekty wymienione przez SEC jako papiery wartościowe. Blisko 30 % spadku wartości odnotowały Polygon, Solana i Cardano, które jednak odbiły lekko zatrzymując falę spadków.

Fundacje stojące za rozwojem wyżej wymienionych projektów, wystosowały oświadczenia odpierające zarzuty SEC. Polygon na Twitterze napisał: „Jesteśmy dumni z historii sieci Polygon – rozwijanej poza Stanami Zjednoczonymi, wdrażanej poza Stanami Zjednoczonymi i do dziś skupionej na globalnej społeczności obsługującej sieć.” Twórcy podkreślają, że projekt nie jest rozwijany w USA, co ma pewnie stanowić brak podstaw dla SEC do roszczeń z tytułu łamania przepisów dot. papierów wartościowych.

Fundacja Solana stwierdziła, że token SOL nie jest papierem wartościowym, podobnie twórcy ADA powiedzieli że „w żadnym wypadku ADA nie była papierem wartościowym”, a pozew SEC zawierał „liczne nieścisłości faktyczne”. Nie zmienia to jednak faktu, że sobota była dniem krwawej rzezi dla rynku kryptowalut, w szczególności altcoinów wymienionych przez SEC.

Token BNB nurkuje

Pozew amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Binance, wpłynął negatywnie nie tylko na wymienione powyżej altcoiny, jednym z największych przegranych jest tutaj token natywny giełdy – BNB. Jego cena w ciągu ostatnich siedmiu dni spadła o 25 % plasując BNB na poziomach najniższych od roku.

Dodaj komentarz