Największa giełda

Kurs Polkadot (DOT)

polkadot kryptowaluta logoPolkadot

Polkadot to projekt dążący do stworzenia całkowicie zdecentralizowanej sieci, w której użytkownicy mają pełną kontrolę. Za pomocą Polkadot można łączyć wiele sieci blockchain, zarówno prywatnych jak i publicznych.

Polkadot to flagowy projekt autorstwa szwajcarskiej Fundacji Web3, założonej w celu ułatwienia w pełni funkcjonalnej i przyjaznej dla użytkownika zdecentralizowanej sieci.

Polkadot może połączyć wiele blockchainów, które spełniają określone kryteria jak na przykład określony sposób autoryzacji transakcji typu podpis Schnorra lub specjalnie skonstruowany w tym celu inteligentny kontrakt.

Łańcuchy połączone za pomocą Polkadot mogą przesyłać między sobą dowolnego typu dane lub aktywa. System Polkadot jest bardzo elastyczny ponieważ w przeciwieństwie do pojedynczych blockchainów nie jest ograniczony sztywnymi założeniami, a raczej może pełnić funkcję przekaźnika pomiędzy wieloma sieciami bloków zbudowanymi na różnych zasadach.

Polkadot posiada sprawiedliwy system zarządzania, w którym głos mają wszyscy użytkownicy. Ulepszenia sieci są koordynowane w łańcuchu i wdrażane autonomicznie.

Tokenem natywnym sieci Polkadot jest DOT, za pomocą którego platforma jest zarządzana a każdy posiadacz DOT ma możliwość wpływu na globalny rozwój sieci.

Konsensus na jakim opiera się sieć Polkadot to specjalnie zaprojektowany rodzaj proof-of-stake, tak zwany nominated proof-of-stake (NPoS). Walidatorzy zatwierdzający transakcje w sieci Polkadot muszą przechowywać określoną ilość tokenów DOT, co ma wyeliminować podmioty działające na szkodę sieci.

Strona internetowa: polkadot.network

Wykresy kursów pozostałych kryptowalut

1 komentarz do “Kurs Polkadot (DOT)”

Dodaj komentarz