Największa giełda

Kurs Cardano (ADA)

Kurs Cardano

Data powstania: 2017 r.

Symbol: ADA

Ilość monet: max. 45 mld ADA

Cardano jest projektem blockchain nazywanym ambitnie kryptowalutą “trzeciej generacji”, kiedy Bitcoin reprezentuje pierwszą, a Ethereum drugą generację. Celem Cardano jest rozwiązanie problemów skalowalności występujących u swoich poprzedników.

Natywny token ADA służy do dokonywania operacji na blockchainie Cardano, podobnie jak token Ether na łańcuchu Ethereum.
Projekt Cardano jest tworzony przez zespół inżynierów, programistów, deweloperów i specjalistów do biznesu mających zapewnić profesjonalne podejście na każdym etapie działania Cardano.

Głównym celem projektu Cardano jest poprawienie przepustowości, której brak Bitcoinowi czy Ethereum, a która jest niezbędna do myślenia o globalnej adopcji kryptowalut. Jednym z czynników, który ma takowe zmiany wprowadzać jest własny konsensus Proof of Stake (PoS) o nazwie Ouroboros, szczycący się dużo większą wydajnością, przy zachowaniu niższych kosztów i niezbędnego poziomu bezpieczeństwa.

Wizja Cardano dotyka globalnej adopcji przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii i przyjaznego środowiska. Pozbycie się przeszkód występujących w innych projektach blockchain to nie wszystko, zespół Cardano nieustannie porównuje swój projekt z technologią Visa, wiedząc, że musi dorównać najlepszym, żeby myśleć o globalnym sukcesie.

Strona internetowa: cardano.org

Wykresy kursów pozostałych kryptowalut

Dodaj komentarz