Największa giełda

Terra 2.0 – nowy token LUNA i airdrop

Społeczność Terra (LUNA) zagłosowała za wprowadzeniem programu naprawczego zaproponowanego przez Do Kwona. Zobacz jak uzyskać nowe tokeny LUNA.

Poprawka zaproponowana przez Do Kwona została poparta przez 65 % walidatorów Terra. Zakłada ona utworzenie nowego łańcucha Terra 2.0, w którym funkcjonować będą nowe tokeny LUNA. Stary łańcuch będzie nosił nazwę Terra Classic, a tokeny będą oznaczane tickerem LUNC. W nowym łańcuchu Terra nie będzie funkcjonował stablecoin UST.

Airdrop Luna 2.0

Obecni posiadacze tokenów LUNA, USTC i aUST będą mogli otrzymać nowe tokeny, których ilość będzie zależna od stanu posiadania LUNA oraz UST przed airdropem. Plan dystrybucji tokenów zakłada przekazanie 30 % w dniu uruchomienia nowej sieci (tj. jutro 27.05.2022 roku), a pozostałej części stopniowo przez dwa kolejne lata. Plan prezentuje się następująco:

 1. Posiadacze LUNA i UST przed atakiem:
  – portfele poniżej 10 000 LUNA: 30% przesłane w airdropie natychmiast przy utworzeniu nowego blockchaina, pozostałe 70% uwalniane stopniowo przez 2 lata
  – portfele przechowujące do 1 miliona LUNA: uwalnianie tokenów po roku, całość po 2 latach,
  – portfele przechowujące powyżej 1 miliona LUNA: uwalnianie tokenów po roku, całość po 4 latach
 2. Osoby kupujące Lunę po ataku:
  – niezależnie od wielkości portfela: 30% tokenów uwolnionych na starcie, 70% po 2 latach

Na podstawie migawek wykonanych przed i po zaistniałych problemach w sieci Terra, określony zostanie stan posiadania tokenów i późniejsza dystrybucja.

snapshot luna

Airdrop będzie wspierany przez wiele giełd kryptowalut, w tym Binance i Kraken. Pełna lista poniżej:

terra airdrop1

Szansa na odbicie LUNA

Nowy blockchain to nowy początek, być może LUNA będzie mogła znów zaistnieć w branży kryptowalut i znów zyskać zaufanie inwestorów. Plan odbudowy może zostać jednak pokrzyżowany przez władze Korei Południowej, które dążą do zamrożenia aktywów Luna.

Jeśli aktywa LFG zostaną zamrożone przez policję zbyt wcześnie, gwarantowany zwrot kosztów dla małych posiadaczy może nie nastąpić. Miejmy nadzieję, że w tej sprawie biurokracja będzie się ociągać, przynajmniej na razie – powiedział jeden z członków społeczności Terra.

8 komentarzy do “Terra 2.0 – nowy token LUNA i airdrop”

 1. Problem polegał na tym, że Zonda (złodzieje) zablokowali wypłaty LUNA !!! i tym pogrzebali ludziom szanse na airdop’a LUNA 2.0

  Odpowiedz
 2. Witam trzymam lune na metamasku nie znalazłem wcześniej informacji o tym by przenieść tokeny na portfel terra. Straciłem szansę na airdrop czy da się coś zrobić?

  Odpowiedz
 3. Czy tokeny są wręczane 1:1 do LUNAC pisze w tej sprawie do Saportu KuKoin. Ciężka sprawa kupiłem LUNA jak spadała po 2.3 $ za 1000 $ i dokupiłem za 1 $ za kolejne 1000 $ i nie spodziewałem się takiego krachu i nie kontrolowałem dalej notowań poszedłem spać, rano dowiedziałem się, że popłynąłem. Kasa wyparowała w kilka godzin nie ustawiałem stop lossa bo myślałem że odbije.

  Odpowiedz
 4. Witam. Czy posiadając Lunę zakupiona po ataku i trzymając ją na portfelu Metamask otrzymam automatycznie airdrop? Jeśli nie, to czy trzymając nadal tą Lunę ona będzie jeszcze coś warta czy będzie usunięta i zniszczona? Dzięki

  Odpowiedz
 5. A co jak zostalem zablokowany przez zonde na wyplaty do innych serwisów, tak jak inne blokuja przelewy luny. Tez dostane airdropa z opróżnieniem? Jak odblokuja czy przegrana sprawa i kolejne straty przez ich pilityke.

  Odpowiedz
  • Dokladnie nie otrzymasz airdropa było przesłać na Binance tam wszytsko robi się automatycznie. Były informacje alby Lube z Zondy wyplacić

Dodaj komentarz