Największa giełda

Szwajcarski bank wprowadził “certyfikaty na Bitcoinie”

Kolejna mainstreamowa instytucja wprowadza możliwość inwestowania w Bitcoina. Tym razem jest to szwajcarski Swissquote Bank. Nowy produkt o nazwie certyfikat na Bitcoinie jest pierwszym aktywnie zarządzanym produktem łączącym kryptowaluty i fiaty w portfolio banku.

Swissquote Group Holding Ltd została założona w 1996 r. i specjalizuje się w zarządzaniu finansami i usługach handlu online. Grupa ma swoją siedzibę w Szwajcarii a ponadto biura w Hong Kongu, Londynie, Zurichu, Dubaju czy na Malcie.

Certyfikaty składają się w co najmniej 60 % z Bitcoina, resztę stanowią USD. Produkt notowany jest na szwajcarskiej giełdzie SIX Swiss Exchange, symbol: SQXBTQ.

How does it work?

  1. Data is collected from various sources to create propriety indicators: technical patterns, realized volatility measures, buy/sell pressure measures, social media sentiment.
  2. We have trained a machine learning algorithm to predict the short-term direction of future returns based on those indicators.
  3. We allocate between 60% and 100% of our portfolio to Bitcoin, depending on the confidence in the predicted future direction, in an effort to reduce the strong volatility. The rest is invested in USD.
Swissquote Bank

Swissquote nie jest pierwszą szwajcarską instytucją angażującą się w kryptowaluty, ostatnio pisaliśmy o firmie Vonotobel, która uruchomiła kontrakty mini futures na Bitcoinie.

Szwajcaria udostępnia kontrakty mini futures na Bitcoin

Dodaj komentarz