Największa giełda

HSBC w Hongkongu pozwala klientom handlować ETFami na Bitcoina i Ethereum

Bank HSBC w Hongkongu umożliwia swoim klientom handel instrumentami ETF na Bitcoina i Ethereum.

W sumie jest to opcja, którą klienci banku posiadają już od grudnia kiedy to instrumenty te zostały pierwszy raz notowane na giełdzie w Hongkongu. Społeczność kryptowalutowa podchwyciła jednak tą informację z wielkim entuzjazmem, co wskazuje na coraz większe podekscytowanie możliwym zatwierdzeniem ETF na Bitcoina przez amerykański SEC i dalszą instytucjonalną adopcją kryptowalut.

ETF na Bitcoina i Ethereum zadebiutowały na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu (HKEX) wraz z notowaniem CSOP Bitcoin Futures ETF (3066) i CSOP Ether Futures ETF (3068). W styczniu uruchomiony został dodatkowo Samsung Bitcoin Futures Active ETF (3135). Jako, że HSBC zezwala klientom na handel wszystkimi publicznie notowanymi instrumentami, były one dostępne dla klientów już pół roku temu.

Ostatnia zmiana pozwala dodatkowo klientom HSBC na korzystanie z tych funduszy ETF z poziomu platformy inwestycyjnej banku.

Hongkong z ambicjami kryptograficznymi

Hongkong dąży w ostatnim czasie do stania się globalnym centrum kryptograficznym po tym jak wprowadzone zostały nowe regulacje tej branży, a lokalna Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) zaczęła od 1 czerwca przyjmować wnioski dotyczące platform handlu kryptowalutami.

Dodatkowo jeden z oficjalnych urzędników państwowych zaprosił na Twitterze Coinbase i inne platformy kryptograficzne do rozpoczęcia działalności w regionie.

Dodaj komentarz