Największa giełda

Deutsche Bank ubiega się o licencję na kryptowaluty

Największy niemiecki bank chce uzyskać pozwolenie na prowadzenie działalności związanej z kryptowalutami.

Deutsche Bank AG poinformował we wtorek o złożeniu wniosku o pozwolenie na prowadzenie działalności jako depozytariusz kryptograficzny w Niemczech.

„Mogę potwierdzić, że złożyliśmy wniosek o licencję BaFin na przechowywanie kryptowalut” – powiedział rzecznik Deutsche Bank w rozmowie z CoinDesk

Bank już w lutym 2021 roku informował o zainteresowaniu działalnością związaną z kryptowalutami. Wtedy Deutsche Bank mówił, że bada „rozwiązanie do przechowywania hot/cold klasy instytucjonalnej z ochroną klasy ubezpieczeniowej”.

Platforma do przechowywania aktywów cyfrowych miała być uruchamiana etapami, a ostatecznie ma również dostarczać usługę handlu kryptowalutami za pomocą prime brokers czy usługi związane z opodatkowaniem, wyceną i administrowaniem funduszami, udzielanie pożyczek, staking.

David Lynn kierujący jednostką bankowości komercyjnej Deutsche Banku, powiedział na wtorkowej konferencji, że bank „rozbudowuje teraz swoją działalność w zakresie aktywów cyfrowych i usług powierniczych”.

Działania banku w tej materii są obserwowane już od jakiegoś czasu, podobno ostatnio bankowa grupa zarządzająca aktywami, DWS rozpoczęła negocjacje w sprawie nabycia pakietu mniejszościowego w dwóch firmach kryptograficznych – Deutsche Digital Assets, dostawcy produktów giełdowych oraz firmie handlowej Tradias.

Deutsche Bank jest największym bankiem w Niemczech, co świadczy o wadze wczorajszej informacji. Pojawia się ona zaledwie kilka dni po tym, jak okazało się że BlackRock fundusz posiadający w zarządzaniu 10 bilionów dolarów zdecydował się na złożenie wniosku o ETF typu spot na Bitcoina.

Dodaj komentarz