Największa giełda

Niemieckie banki zaoferują handel Bitcoinem jeszcze w tym roku

Deutsche WertpapierService Bank, który przetwarza transakcje papierami wartościowymi dla ponad 1200 niemieckich banków, poinformował, że przygotowuje platformę handlu kryptowalutami dla klientów detalicznych tychże banków.

Tworzona przez Deutsche WertpapierService Bank (Dwpbank) platforma kryptowalutowa wpNex, będzie działać równolegle z platformą obsługującą tradycyjne instrumenty finansowe i nie będzie wymagała przejścia dodatkowych procedur KYC. Klienci stowarzyszonych banków będą mieć możliwość handlu BTC jeszcze w tym roku.

Klienci detaliczni banków nie będą posiadać kluczy prywatnych. Dwpbank powiedział, że w przyszłości planuje dodać do usługi inne kryptowaluty, aktywa cyfrowe i tokenizowane papiery wartościowe.

Jeden ze stowarzyszonych banków, MLB Banking był pierwszym podmiotem, który zalogował się na platformie i już dokonał na niej transakcji.

„W naszym portalu klienta MLP jest to logiczne uzupełnienie istniejącej oferty zarządzania majątkiem” – powiedział szef obsługi rachunków i papierów wartościowych MLP Banking, Paul Utzat.

Dodatkowym ułatwieniem dla klientów będzie połączenie konta kryptowalutowego z rachunkami pieniężnymi w euro, więc transakcje nie będą wymagały przechodzenia przez osobny rachunek płatniczy.

Niemcy europejskim liderem blockchain?

Oferta Dwpbank wydaje się bardzo korzystna i może lawinowo zwiększyć zainteresowanie kryptowalutami, które do tej pory są omijane przez niektórych inwestorów ze względu na nieco skomplikowany proces obsługi.

Już teraz Niemcy są postrzegane jako jeden z najbardziej sprzyjających branży kryptowalutowej kraj na świecie. W lutym DZ Bank, będący drugim co do wielkości bankiem w Niemczech, poinformował o dodaniu kryptowalut do swojej usługi zarządzania aktywami. Bank zarządza olbrzymimi środkami i jest centralną instytucją dla sieci spółdzielni bankowych z 8500 oddziałów.

Dodaj komentarz