Największa giełda

Szwajcaria udostępnia kontrakty mini futures na Bitcoin

Szwajcarski Vonotobel specjalizujący się w zarządzaniu aktywami i w bankowości inwestycyjnej ogłosił wprowadzenie kontraktów mini futures na Bitcoinie. Nowe instrumenty są notowane na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych Six Swiss Exchange. Dwa pierwsze kontrakty zostały wyemitowane dzisiaj, tj. 17.11.2017.

Kontrakty mini futures to instrumenty finansowe łączące cechy kontraktów terminowych i opcji. Pozwalają one na szortowanie czyli granie na spadki na Bitcoinie. Cecha, która odróżnia je od kontraktów futures to ograniczona podatność na straty.

Inwestorzy mogą uczestniczyć w instrumentach mini futures z dźwignią przy minimalnym nakładzie inwestycyjnym. Kontrakty mini futures są wyposażone w barierę Stop Loss i w odróżnieniu od kontraktów terminowych i opcji nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia finansowego.

Wprowadzenie kontraktów mini futures przez Vonotobel zbiega się w czasie z otworzeniem kontraktów terminowych na Bitcoin przez Grupa CME, które ma nastąpić w drugim tygodniu grudnia 2017.

CME udostępnia specyfikację do kontraktów na Bitcoinie

1 komentarz do “Szwajcaria udostępnia kontrakty mini futures na Bitcoin”

  1. Pingback: Szwajcarski bank wprowadził „certyfikaty na Bitcoinie” – Kryptowaluty

Dodaj komentarz