Największa giełda

Szwajcarski bank uruchamia własną kryptowalutę za pomocą airdropa

dukascoin

Ostatnio bardzo dużo mówi się o bankach wchodzących w świat kryptowalut, najpierw JP Morgan, potem japoński Mizhuo, a teraz szwajcarski bank Dukascopy. Kryptowaluta o nazwie Dukascoin (DUK+) została uruchomiona 28 lutego i jest oparta na standardzie ERC-20.

Prezes Dukascopy Andre Duka, chwali się w wywiadzie dla Finance Magnates, że Dukascoin jest pierwszą na świecie bankową kryptowalutą uruchomioną w procesie regulowanego ICO. Jednak proces dystrybucji kryptowaluty przypomina bardziej airdrop, a sama funkcjonalność Dukascoin tworzy z niego coś w rodzaju tokenu lojalnościowego. Dukascoiny można otrzymać otwierając konto w banku lub polecając rachunek znajomemu, ale w przyszłości ma powstać platforma, na której będzie można kupić lub sprzedać tokeny po cenach ustalonych przez rynek.

The ICO itself will be organized in the form of the Airdrop. Every person opening a current account with us will get 5 Dukascoins for free. Moreover, referral activity will also bring the reward of 5 tokens per referred friend. Further, there will be a marketplace/bulletin board inside the bank to buy and sell the coins, where clients can freely determine the price of the token.

<span class="su-quote-cite">Dukascopy CEO Andre Duka</span>

Dukascopy rozpoczął swoją działalność 1998 r. i oprócz bankowości oferuje także usługi brokerskie. Jest licencjonowany i regulowany przez FINMA oraz narodowy bank szwajcarski. Bank z siedzibą w Genewie ma swoje oddziały w innych częściach Europy, a także w Szanghaju, Dubaju czy Tokio.

Dukascoin miał zostać uruchomiony 1 marca ale data ta zbiegała się z uruchomieniem stablecoina J-coin przez japoński bank Mizhuo, wiec Dukascopy przesunął datę na 28 lutego. Platforma J-coin Pay jest już dostępna i można ją pobrać na urządzenie z systemem IOS lub Android.

J-Coin – pierwszy japoński stablecoin od banku Mizuho

Dodaj komentarz