Największa giełda

J-Coin – pierwszy japoński stablecoin od banku Mizuho

japonia stablecoin

Już 1 marca premierę będzie miał pierwszy stablecoin powiązany z jenem japońskim. Waluta o nazwie J-Coin zostanie uruchomiona przez japońskiego giganta bankowego Mizuho Financial Group.

J-Coin będzie stablecoinem powiązanym w stosunku 1:1 z jenem japońskim, który powstanie w partnerstwie z około 60 instytucjami finansowymi, łącznie obsługującymi 56 mln kont użytkowników. Waluta ma być zarządzana przez aplikację mobilną, zwaną J-Coin Pay, która będzie działać przy użyciu kodów QR.

Bank Mizuho ma w Japonii nie lada konkurencję jeśli chodzi o kryptowaluty. Z racji tego, że kraj kwitnącej wiśni jest bardzo przychylny rozwojowi nowych technologii, w tym technologii blockchain, rozwinęło się tu już kilka innowacyjnych sieci sieci płatniczych obsługujących kryptowaluty. Jedną z nich jest gigant e-commerce Rakuten, a kolejną dostawca aplikacji do czatów Line, który uruchomił własną kryptowalutę i własny blockchain. Aplikacja Line Pay ma już ponad 79 mln użytkowników i jest obsługiwana w 1,3 mln japońskich sklepów.

Wcześniej informowaliśmy o innym projekcie japońskiego stablecoina, tworzonego przez GMO Internet, który ma ujrzeć światło dzienne w pierwszej połowie 2020 roku.

Japonia: stablecoin powiązany jenem i nowy system płatności oparty na blockchain

1 komentarz do “J-Coin – pierwszy japoński stablecoin od banku Mizuho”

  1. Pingback: Szwajcarski bank uruchamia własną kryptowalutę za pomocą airdropa – Kryptowaluty

Dodaj komentarz