Największa giełda

Kryptobank Silvergate bankrutuje – kryptowaluty na czerwono

Silvergate Bank poddał się dobrowolnej likwidacji po tym jak okazało się, że nie będzie w stanie przetrwać roku.

Przyjazny kryptowalutom Silvergate Bank „dobrowolnie zlikwiduje” swoje aktywa i zakończy działalność, poinformowała w środę jego spółka holdingowa Silvergate Capital Corp. (SI).

Decyzja została podjęta po tym, jak bank ogłosił stratę w wysokości 949 milionów dolarów w 2022 roku, dla porównania w 2021 bank zanotował 76 milionów zysku.

Bank zamierza zakończyć działalność i planuje w całości spłacić wszystkie depozyty.

W świetle ostatnich zmian branżowych i regulacyjnych Silvergate uważa, że ​​uporządkowana likwidacja działalności Banku i dobrowolna likwidacja Banku to najlepsza droga naprzód. Plan likwidacji Banku obejmuje pełną spłatę wszystkich depozytów – napisał Silvergate Corp. w komunikacie prasowym.

Problemy Silvergate Bank zostały zasygnalizowane tydzień temu, kiedy firma poinformowała o opóźnieniu w przygotowaniu rocznego sprawozdania 10-K z powodu konieczności złożenia dalszych wyjaśnień dla firm audytorskich i księgowych. Bank poinformował wtedy, że prawdopodobnie nie będzie w stanie prowadzić dalej swojej działalności.

Giełdy kryptowalutowe nie mają ekspozycji na Silvergate Bank

W odpowiedzi na problemy banku, główne giełdy kryptowalut, w tym Binance, Coinbase i OKX, wydały oświadczenie że nie mają już żadnych korporacyjnych środków pieniężnych w Silvergate Bank.

Coinbase potwierdza, że „nie ma gotówki klientów ani firm w Silvergate”. Podobnie CEO Binance, Changpeng Zhao, napisał na Twitterze, że jego giełda nie ma aktywów w Silvergate. Również Prezes OKX Hong Fang uspokaja, że „fundusze korporacyjne i klientów” giełdy są bezpieczne.

Rynek kryptowalut na czerwono

Ceny cyfrowych aktywów zareagowały negatywnie na upadek Silvergate. Bitcoin spadł przez ostatnie siedem dni o 7,5 %, znajdując się obecnie na poziomie około 21 680 dolarów. Podobnie Ethereum zaliczyło spadek ceny około 7 %, notując obecnie nieco ponad 1 500 dolarów. Jeszcze większe spadki zaliczyły altcoiny, na przykład Matic w ciągu tygodnia stracił ponad 14 %, a Dogecoin ponad 11 %.

Dodaj komentarz