Największa giełda

Ranking kryptowalut styczeń 2022

Pierwszy ranking kryptowalut w 2022 roku nie napawa zbytnim optymizmem, i o ile do tej pory można było się łudzić że spadki na krypto to tylko korekta, o tyle teraz sytuacja daje prawie pewność, że nastała bessa na rynku cyfrowych aktywów. Spadki w stosunku do ubiegłego miesiąca są poważne, niektóre sięgające nawet ponad 40 %.

ranking kryptowalut styczzeń 2022.

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 756 544 077 452$

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -24% 

Cena Bitcoina w styczniu spadła o 22 % wynosząc obecnie nieco ponad 38 000 dolarów. Największą obniżkę cena BTC zaliczyła w okolicach 24 stycznia, spadając do poziomu 33 500 dolarów.

Kryptowaluty zajmujące kolejne miejsca w rankingu spadły w styczniu nawet więcej niż Bitcoin. Ethereum, Binance Coin oraz Cardano straciły około 1/3 swojej wartości.

Dalej jest jeszcze gorzej, spadki wynoszą nawet ponad 40 %. Mowa tutaj o Solanie zajmującej obecnie siódmą pozycję (-43%) oraz Terra (-41%) będąca na miejscu dziewiątym.

Tak duże spadki w przeszłości niechybnie oznaczały bessę kryptowalut i pęknięcie bańki. Choć są jak zawsze zwolennicy teorii, że to tylko korekta. Kto ma rację będzie wiadomo dopiero po fakcie i z perspektywy czasu będzie można prześledzić dokładnie przebieg hossy i moment pęknięcia bańki.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto ze stycznia 2022

PayPal bada branżę kryptowalut i możliwość emisji stablecoina

Gigant światowej finansjery PayPal, od dawna bada możliwości jakie dają kryptowaluty i cała technologia blockchain. Ostatnio firma przyznała, że sprawdza potencjalne możliwości oraz korzyści płynące z emisji własnego stablecoina. PayPal ma już dosyć bogatą ofertę związaną z cyfrowymi aktywami. Klienci ze Stanów Zjednoczonych mogą za pośrednictwem PayPala kupować, przechowywać i sprzedawać cztery kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Walmart bada świat metaverse

Metaverse jest obecnie w kręgu zainteresowania wszystkich gigantów sprzedażowych i technologicznych na świecie. Szczególnego przyśpieszenia kwestia ta nabrała po zmianie nazwy Facebooka na Meta. Do tego wyścigu przyłączyła się też wielka sieć sklepów z USA, Walmart. Firma przyznała, że bada wszelkie pojawiające się nowości, sprawdzając jaki efekt będą mieć w przypadku prowadzonej przez firmę działalności sprzedażowej.

Unia Europejska rozważa zbanowanie miningu

Ze względu na pochłanianie dużej ilości energii, w postulatach Unii Europejskiej brana jest pod uwagę możliwość zakazania wydobycia kryptowalut metodą Proof of Work (PoW). Taki postulat wysunął ostatnio wiceprzewodniczący Europejskiego Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych Erik Thedéen. Uważa on, że kopanie Bitcoina i innych kryptowalut metodą PoW jest zbyt obciążające dla środowiska i sprzeczne z założeniami UE w tym zakresie.

Przydatne informacje

Dowiedz się w jaki sposób rozliczyć podatek od kryptowalut za 2021 rok

Początek nowego roku zawsze jest momentem, w którym zwracamy baczniejszą uwagę na to jak rozliczyć podatek za miniony rok. Nie inaczej jest w tym roku, dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik omawiający kwestię rozliczenia podatku od kryptowalut za miniony 2021 rok. Artykuł w przejrzysty sposób pokazuje jak spełnić ten obowiązek, a dodatkowo w komentarzach możecie zadać pytanie, jeśli jakaś Wasza wątpliwość nie została rozwiana.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut styczeń 2022”

Dodaj komentarz