Największa giełda

PayPal rozważa wyemitowanie własnego stablecoina

Gigant finansowy PayPal potwierdził, że pracuje nad możliwościami wyemitowania własnego stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim.

Informacja ta została przedstawiona przez serwis Bloomberg, a następnie potwierdzona przez rzecznika prasowego PayPal. W oświadczeniu przesłanym drogą elektroniczną rzecznik napisał „Badamy stablecoin; jeśli i kiedy będziemy starać się iść naprzód, oczywiście będziemy ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi”.

Obrazy oraz kod potwierdzający prace nad stablecoinem wskazują, że projekt nazwany „monetą PayPal” miałby być powiązany z dolarem amerykańskim. Powstały one w ramach przeprowadzonego niedawno wewnętrznego hackatonu, w trakcie którego inżynierowie i programiści odkrywali nowe rozwiązania i możliwości rozwoju, które niekoniecznie zostaną w przyszłości wykorzystane – powiedział rzecznik PayPal.

PayPal intensywnie pracuje nad rozwojem oferowanych przez siebie usług związanych z cyfrowymi aktywami. Firma oferuje klientom ze Stanów Zjednoczonych możliwość zakupu kryptowalut Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Mogą oni zarówno kupować, przechowywać, jak i sprzedawać swoje aktywa cyfrowe, a także płacić nimi za produkty i usługi. Ostatnio firma potwierdziła również, że pracuje nad możliwością wypłaty kryptowalut na zewnętrzne portfele.

W wrześniu ubiegłego roku PayPal zaprezentował nową aplikację, umożliwiającą kompleksową obsługę finansów osobistych, począwszy od rozbudowanych funkcji zakupowych, poprzez możliwości opłacania rachunków, a także narzędzia przeznaczone do inwestowania i oszczędzania, zawierające także obsługę cyfrowych walut.

Dodaj komentarz