Największa giełda

Walmart przygotowuje się na metaverse i emisję cyfrowej waluty

Gigant handlu detalicznego Walmart zarejestrował nowe patenty świadczące o badaniu przez firmę przestrzeni metaverse oraz możliwości emitowania własnej cyfrowej waluty i tokenów NFT

Wnioski patentowe do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych zostały złożone przez firmę z końcem 2021 roku. Świadczą one o tym, że firma zamierza produkować i sprzedawać towary wirtualne, w tym elektronikę, dekoracje domu, zabawki, artykuły sportowe i produkty do higieny osobistej.

Oprócz tego firma bada możliwości wprowadzenia cyfrowej waluty oraz emisji tokenów niewymienialnych NFT. Z kolejnego zgłoszenia wynika, że Walmart myśli o stworzeniu znaku towarowego w wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR), z możliwością wprowadzenia „usług treningu sprawności fizycznej” w VR i AR.

Walmart w oświadczeniu powiedział, że „nieustannie bada, w jaki sposób nowe technologie mogą kształtować przyszłe doświadczenia zakupowe”. I dodał „Cały czas testujemy nowe pomysły. Niektóre pomysły stają się produktami lub usługami, które trafiają do klientów. A niektóre testujemy, iterujemy i uczymy się od nich.”

Walmart zmierza w kierunku wirtualnych walut i metaverse

Sieć Walmart od dłuższego czasu bada sferę kryptowalut, ważną wskazówką było opublikowanie w sierpniu ubiegłego roku oferty pracy dla „lidera w zakresie waluty cyfrowej i produktu kryptograficznego”. Oferta została niedługo potem ściągnięta i nie jest jasne czy odpowiednia osoba została zatrudniona.

W październiku Walmart rozpoczął również współpracę z firmą Coinstar oraz giełdą kryptowalut Coinme, aby zainstalować w swoich sklepach 200 urządzeń służących do wymiany kryptowalut.

Ponadto od 2018 roku Walmart korzysta z  technologii blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw oraz bazą klientów i obsługą inteligentnych urządzeń.

Jak twierdzą osoby zaznajomione z branżą, impulsem do rozpoczęcia jeszcze bardziej intensywnych działań w kierunku metaverse i wirtualnej rzeczywistości stała się niedawna zmiana nazwy Facebooka na Meta. Wiele wskazuje na to, że wirtualna rzeczywistość jest coraz bliżej i już wkrótce metaverse może się stać główną przestrzenią ludzkiego życia.

Dodaj komentarz