Największa giełda

Ranking kryptowalut marzec 2022

Poprzedni miesiąc był okresem wzrostów na rynku kryptowalut. Nie były to wzrosty spektakularne, ale jednak ceny kryptowalut i kapitalizacja całego rynku systematycznie rośnie. A to wszystko pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej oraz wojnie na Ukrainie wywołanej rosyjską agresją.

ranking kryptowalut marzec 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 2 077 168 360 364$

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 8% 

Bitcoin w marcu po raz kolejny przekroczył granicę 45 tys. dolarów, co oznacza wzrost ceny o 4 %.

Ethereum znajdujące się na drugiej pozycji zanotowało 13 % wzrost, a jego cena zatrzymała się powyżej 3 200 dolarów.

Binance Coin będący obecnie na czwartym miejscu w rankingu pod względem kapitalizacji, w marcu osiągnął wzrost równy 5 %.

Pozycję szóstą zajmuje dzisiaj Solana, której cena przez ostatnie siedem dni wzrosła o ponad 20 % i wynosi obecnie 126 dolarów. Przez cały ostatni miesiąc cena SOL zwiększyła się o 33 %.

Siódme miejsce z 8 % wzrostem zajmuje obecnie XRP.

Pozycja ósma należy do Cardano, które w minionym miesiącu może poszczycić się ładnym 20 % wzrostem.

Na dziewiąte miejsce spadła dzisiaj kryptowaluta Terra, która jednakże również w ciągu miesiąca zaliczyła dobry wzrost sięgający 15 %.

Ostatnie dziesiąte miejsce w dzisiejszym zestawieniu zajmuje kryptowaluta Avalanche z 11 % wzrostem.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto z marca 2022

Unia Europejska odrzuciła bardzo kontrowersyjną propozycję zakazu wydobycia kryptowalut metodą Proof-of-Work

Na posiedzeniu przyjęta została natomiast nowa ustawa mająca ujednolicić przepisy dotyczące branży cyfrowych aktywów na terenie całej Unii Europejskiej. Dotyczą one w szczególności ochrony konsumentów przed nielegalnymi praktykami, manipulacjami na rynku oraz działalnością przestępczą. Pod uwagę wzięte zostały również względy ochrony środowiska, aby zmniejszyć ślad węglowy emitowano poprzez kopanie kryptowalut.

Ledger ponownie narażony na wyciek danych

Producent portfeli sprzętowych Ledger ponownie może być narażony na wyciek danych klientów. Wszystko za sprawą incydentu dotyczącego HubSpot, jednego z partnerów biznesowych Ledger. Jak na razie nie potwierdzono, aby sytuacja dotyczyła klientów Ledger, wiadomo natomiast że atak był skoncentrowany na branży kryptowalut.

Przeglądarka Opera integruje osiem kolejnych blockchainów

Opera wprowadziła integrację z kilkoma nowymi projektami, aby zapewnić klientom jeszcze łatwiejszy dostęp do aplikacji zdecentralizowanych, gier i świata metaverse. Należą do nich: BitcoinSolana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network i IXO. Jest to dalszy etap rozwoju w ramach projektu Crypto Browser, który posiada wbudowany portfel kryptowalut, możliwość korzystania z dApps oraz rozbudowaną platformę informacyjno-edukacyjną na temat kryptowalut.

Dodaj komentarz